Czy jestem ekspertem od treningu i moje najlepsze astro zdjęcie [CafePaulo #7]

Czy jestem ekspertem od treningu i moje najlepsze astro zdjęcie


Czy jestem ekspertem od treningu i moje najlepsze astro zdjęcie [CafePaulo #7]


Nieco spóźniony, ale jestem z nowym CafePaulo, czyli luźnej serii o wszystkim : ) Zapraszam zainteresowanych, najpierw rozkmina o tym kto może nazwać się ekspertem, a następnie pokaże wam moje jak do tej pory najlepsze zdjęcie kosmosu jakie udało mi się zrobić z mojego podwórka.

Naszła mnie taka refleksja dotycząca tego kto jest ekspertem w dziedzinie treningu siłowego z użyciem masy własnego ciała. Piszę sobie tego bloga już od 5 lat, zdaje się że w tym środowisku nawet jestem jakoś rozpoznawalny, więc można założyć, że jestem guru od kalisteniki. No cóż, nic bardziej mylnego. Uważam, że im ktoś więcej wie tym więcej ma pytań bo wiedza poszerza mu horyzonty i pokazuje ile się jeszcze nie wie. Pokora wskazana. Wiedza sprawia, że człowiek staje się pokorny, ale doświadczenie dodaje pewności siebie. Jednak doświadczenie musi być wynikiem wiedzy i pokory do tajemnic świata i w tym przypadku ludzkiego ciała.

W mojej subiektywnej ocenie dotyczącej wiedzy na temat sportów siłowych to są takie dwa nurty. Ludzi którzy poświęcają temu bardzo dużo i uczą jak osiągać zdumiewające rezultaty i druga strona - proste rutynki wyzwania facebookowe po których efekty są, ale mizerne.

Pomiędzy tym jest moja nisza. Przynajmniej takie mam wrażenie. Sposób na zdobywanie sprawności fizycznej dla ludzi dla których to nie jest najważniejsze. Moje życie odbiega od tego co przyjęło się za sportowy styl życia. Mam różne pasje i różnych sportów próbuję. Ludzi którzy mogą osiągać zdumiewające rezultaty znam niewielu. Znam za to wielu którzy mają różne prace, znajomych niezwiązanych ze sportem i zajmują się różnymi innymi pasjami. Ja chciałbym pokazywać kompromisy właśnie dla takich ludzi. Gdzie jest to minimum które nie obciąży harmonogramu tygodnia i nie obrzydzi tematu sportu. Oczywiście jeśli ktoś jest bardziej ambitny to znajdzie u mnie inne alternatywy dające bardziej imponujące efekty. Na pewno warto zajrzeć tutaj w przypadku chęci uprawiania treningu siłowego w domu: Street Workout dla zielonych + Łatwy plan treningowy

Nie dla każdego to będzie ważne, ale chciałbym mimo wszystko namówić jak największa ilość osób do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia z odpowiednią dozą pasji po prostu do swojego życia i świata. Trening siłowy jest jedyną aktywnością, przy której naukowcy wykazali iż jeśli jest uprawiany na umiarkowanym poziomie to wydłuża młodość, lub odmładza ciało. To jedna z najbardziej wszechstronnych dyscyplin jakie może robić człowiek i może to robić w domowym zaciszu nawet. Pisałem o tym tutaj: Dlaczego trening siłowy powinien być podstawa w Twojej aktywności

Ja nie jestem ekspertem, dużo nauki jeszcze przede mną, sam nie udowadniam pewnych rzeczy o których pisze, ale ufam ludziom którzy dużo dłużej chodzą po tej planecie i mają to co ja bym chciał. Tych chętnie cytuje. Nie cytuje chętnie ludzi którzy się poddali, o ile kiedykolwiek walczyli o coś więcej niż tylko minimum i browar po pracy.

Świat jest pełen niespodzianek i tajemnic, a coś co jest uważane za właściwe prawdziwe wcale takie nie musi być.

Na przykład taki pas Oriona na nocnym niebie:

m42 orion zdjęcie
Światło zbierane wraz z końcem Lutego 2019 z Władysławowa. Mgławice w konstelacji Oriona.
Orion już jest trudno dostępny dla mojego obiektywu więc, teraz potrzebny nowy pomysł na zdjęcie. Otóż, zdjęcie jest dla mnie nie zadowalające, ale na chwile obecną brak mi wiedzy by to lepiej zrobić. Jednak muszę też popatrzeć na to poprzez pryzmat tego, że zrobiłem się bardziej wymagający niż na początku chciałem być. Przecież chciałem zrobić tylko proste rozmazane zdjęcia, a teraz mierzę w ostre po same brzegi barwne fotografie kosmosu w różnych perspektywach i kadrach. Droga do tego długa i co gorsza, koszmarnie droga.

A teraz sprawy techniczne w ramach takiej kroniki i może ktoś będzie ciekawy technikali  tego zdjęcia.
Sony STL A58 + Jupiter 37a na SW EQM-35 PRO (z którego jestem bardzo zadowolony, wieszam sobie mały teleskop, na to lustrzankę i żaden problem z 5 minutowymi klatkami przy 135mm, a dłuższych nie próbowałem)
Światło zbierałem 3 dni pod koniec luty 2019 i za każdym razem przesłona była na f5,6 by pozbyć się jaśniejszego środka bez flatów.
26x2,5 min ISO 1600
11x1 minuta ISO 3600
17x3 minuty ISO 1600
Do wszystkiego darki.
Zrobiłem taki mix by potestować różne ustawienia. Stwierdzam, że ISO mniejsze niż 1600 to u mnie strata czasu.

Również pogadałem z innymi astrofotografami na temat takiego ekwipunku i ponoć jeśli chce taką niemodyfikowaną pod astrofoto lustrzanką złapać wodór to muszę robić na takim właśnie wysokim ISO. Moją bolączką jest to, że przez to, że fotki cykam z małego miasta to łatwo mi prześwietlić klatkę. W sensie muszę iść na kompromis pomiędzy przesłoną, ISO, a czasem naświetlania by te klatki za jasne nie wychodziły. Nie wiem czy dobrze kombinuje bo ponoć jest tak, że im dłużej tym lepiej, no ale jak klatka wychodzi prawie biała? To jest okej? Jeszcze nie wiem. Ale się dowiem.

Z ciekawostek i moich radości to galaktyka M51. Przypadkowo złapana przy okazji kombinowania z różnymi ustawieniami aparatu. Na pewno fajny obiekt do fotografowania, ale nie z moim sprzętem.
Czy jestem ekspertem od treningu i moje najlepsze astro zdjęcie
M51 W wielkiej niedźwiedzicy - prawy dolny róg
To na tyle z mojego przynudzania o swoich zmaganiach z astrofotografią.


W minionym tygodniu doszedł luźny artykuł na temat dbania o zarost i brodę2 rzeczy które musi mieć każdy brodacz Zarzucono mi iż skoro nie ma tam specjalnego szamponu do brody to chodzę ze śmierdzącą brodą, co jest kompletnym nonsensem.

No i na koniec jakaś ciekawa muzyka:Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...