10 marca dzień mężczyzny [CafePaulo #8]

10 marca dzień mężczyzny


10 marca dzień mężczyzny

Witam serdecznie już w 8 odcinku mojej luźnej serii gdzie pisze sobie jak byśmy gadali przy kawie czyli CafePaulo.

10 marca. Dziś Panowie nasze święto. Święto przemilczane przez media, przemilczane przez ogromna większość kobiet w waszym życiu, przemilczane nawet przez Google które na dzień kobiet zrobiło okazyjną grafikę, a dziś jest wszędzie cicho i pusto. Kto wie, że dziś dzień mężczyzny?

Z tej okazji, chciałbym wszystkim moim czytelnikom życzyć mądrości, życia  pasją, pieniędzy tak by na wszystko starczało i można było się rozwijać, tego byście zawsze wyglądali jak by była dobra pompa po treningu i życzę tego byście mogli wypić piwo ze swoim najlepszym przyjacielem i pogadać o muzyce, kobietach i samochodach. Po prostu :)

Jeśli jestem jedynym kto Ci powiedział o tym święcie to jest nie dobrze. Ja oczywiście nie chce umniejszać kobietom, bo to również ważna kwestia, a różni działacze na rzecz kobiet czy mężczyzn, zapominają, że jesteśmy wszyscy tylko ludźmi. Pełnymi czasami bólu, strachu, kompleksów i ze swoimi problemami. Wszyscy, czy to kobieta, facet, nie ważny kolor skóry, nie ważna orientacja, nie ważna religia i narodowość bo jesteśmy wszyscy istotą ludzką. Nasza inteligencja nas zjada:

Natomiast ja chciałbym wyszczególnić problemy mężczyzn. Problemy te są przemilczane. Dopiero ostatnio w tv usłyszałem, że ktoś mówi o czymś takim jak męska depresja. Zazwyczaj jest tak, że gdy facet ma problemy i słabości to ludzie się śmieją bo co to za facet. Jeśli kobieta ma problemy to zawsze znajdzie się grono ludzi (zazwyczaj mężczyzn) gotowych pomóc.

Facet przecież nie może być wrażliwy bo facet to ma być facet. Myślę, że to ogromnie nie sprawiedliwe bo wrażliwość nie wyklucza cech męskich, a najważniejsze cechy męskie to bycie wojownikiem, bycie wynalazcą, bycie mędrcem, bycie kochankiem. To nie koniec, ale żaden z tych archetypów nie wyklucza posiadania słabości. Nie zawsze jest taki czas, że można sobie z tym samemu poradzić, a zazwyczaj tak musi być.

Niby więcej kobiet choruje na depresje i inne takie choroby, ale więcej mężczyzn popełnia z tego tytułu samobójstwo. Nie pamiętam dokładnie, ale na 5000 samobójstw rocznie w Polsce tylko 200 to kobiety. Z czego to wynika, że faceci są słabsi? Nie, wynika to z tego, że facet też ma swoje potworki dnia codziennego, a nie może głośno mówić o chwilach słabości bo nikomu się tego nie chce słuchać. Jeśli borykasz się z jakimiś problemami to nie bój się udać do odpowiedniego lekarza. Szkoda, marnować dar życia na mroczne odmęty tego co potrafi męski umysł.

Jak często słyszysz o chorobach które trawią mężczyzn? Czy wiesz czym jest rak jąder, na czym polega rak prostaty? Nie? To zajrzyj do mojego artykułu Męskie sprawy - Zadbaj Ziom o swoją hydraulikę jak należy! Nikt też nie pisze o najpopularniejszym męskim kompleksie: Czy powinieneś mieć kompleks penisa? Piszą, ale pierdo*** biznesy chcące sprzedać Ci jakieś gówno, albo pogłębić Ci ten kompleks. Tutaj chodzi o coś więcej, o pewne kłamstwa na temat sfer intymnych faceta. Nawet jeden facet drugiemu kłamie by nakarmić swoje ego, ale co ma począć jak cała jego edukacja seksualna jest oparta o przemysł porno i o wywody kobiet, których wiedza jest również o to oparta? No nie wiele. Już nawet nie wspomnę o pierdołach jakich uczą w szkołach. Dlatego zamiast bezmyślnie strugać wafla zapraszam do mojego artykułu gdzie prezentuje podejście starożytnych chińskich mędrców którzy wypracowali specjalne medytacje, dzięki którym całą tą energię przekierujesz w kreatywne odnogi Ciebie. Jak mądrzej wykorzystać swoją największą energię życiową? Nie jeden i nie jedna wybuchnie śmiechem, ale co począć : )


Wróćmy do męskich problemów z depresją i też nerwicami. Nasze Polskie społeczeństwo jest tym trawione i nikt nie wie co to jest bo nikt o tym nie rozmawia. To nie jest żaden wstyd. Zobacz inny mój artykuł: Jak wyleczyć się z nerwicy #1 Co to są zaburzenia lękowe i jak się z tego wyleczyć?

Więc kończąc wpis, uczcijmy minutą ciszy wszystkich pantoflarzy i facetów którym kobiety kontrolują życie. 

Zapraszam również na mój wpis:  Dlaczego fajnie jest być facetem? Tylko nie bardzo rozumiem fali hejtu w tamtym miejscu. To przykra sprawa, bo nie napisałem tam nic złego, a zamiast skłonić do dyskusji jedyne co się pojawiło to... ciężko mi to nawet nazwać.
Kochani, szanujmy się wszyscy bo tylko tak możemy ten świat lepszym zrobić. Pewnie i tak się nie uda, ale puki próbujemy to tak długo jest szansa.

O tym wszystkim można by długo pisać, tym bardziej, że mało osób o tym pisze.

Idź swoją drogą, słabszych czyń silniejszymi niż są, dbaj o swoje ideały i bądź dobrym facetem. Nie bój się być sobą.

Gitara, mój pies i szum morza dla inspiracji.

10 marca dzień mężczyzny [CafePaulo #8]

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...