Jak zostać wielkim muzykiem?

Jak zostać wielkim muzykiem?

Jak zostać wielkim muzykiem?

Siedzę sobie na ziemi z gitarą i patrzę na zachodzące słońce z mojego domu. Kiedyś marzyłem by zostać wielkim sławnym muzykiem, gitarzystą basistą celebrytą na skale świata. Trochę stałem się starszy i mimo iż się zarzekałem, że nigdy tak nie będzie to ,,wydoroślałem" z tego. Kłamcą byłbym jednak gdybym powiedział, że dalej nie mam na to cichej nadziei gdzieś tam głęboko schowanej.

Wiele razy fantazjowałem jak to by było stać na scenie i grać swoją muzykę na ogromną skalę i być w swojej dziedzinie naprawdę dobrym. Jak Flea, mój największy idol jeśli chodzi o gitarę basową. Flea - Michael Balzary gitarzysta basowy zespołu Red Hot Chili Peppers.

Oprócz grania na gitarze czytałem mnóstwo biografii muzyków. Co sławni muzycy mają w sobie takiego, że są tak zajebiści, że ktoś chce czytać o nich biografie, a muzyka potrafi porwać tłumy?

Uważam, że sprawa może wyglądać tak - Oni włożyli w to ogromna ilość czasu. Ćwiczyli potworną ilość godzin grę na swoim instrumencie.

To nie było po prostu ćwiczenie regularnie tak jak proponowałem w tym artykule: Najważniejsze w nauce gry na gitarze tylko ostre łojenie kiedy tylko się da.

To już cała tajemnica ich sukcesu muzycznego, ale chce coś jeszcze napisać.

Jeśli nie znacie to polecam film Whiplash z 2014. Opowiada on o młodym perkusiście i o tym jaką drogę ile musi poświęcić by być w czołówce. Ten film wcale nie jest przesadzony bo muzyka na takim poziomie właśnie wymaga krwi, potu i łez. No cóż, ja nie spojleruje a polecam. Mega mnie ten film zmotywował do pracy.

Ciekawostka - Terence Fletcher to postać z filmu Whiplash, porąbany i potwornie wymagający nauczyciel muzyki miał swojego Polskiego odpowiednika którym był ojciec znanego Himalaisty Artura Hajzera.

Nie wiem czy każdy sobie zdaje również sprawę z tego, że wielcy raperzy również każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie swojego warsztatu muzycznego. Zaznaczę, że WIELCY : )
Jak na przykład Mac Miller, który na tym filmie wygląda jak by miał to kompletnie w dupie, a to i tak spoko brzmi ;>W dzisiejszych czasach już będzie trudniej mimo, że ludzie dalej mogą to robić i żyjemy w czasach gdzie dostęp do instrumentów jest prosty, większość z nas stać na to i co więcej, a w internecie można znaleźć całą potrzebną widzę.

Muzycy minionej epoki nie mieli tak łatwo, więc ten stan rzeczy odcedzał wybitnych ludzi od ludzi którym to nie leżało na drodze życia. Więcej - te trudności wyrabiały w nich wyjątkowy charakter i unikalne brzmienie. Nie wyobrażam sobie, że dostał bym gitarę, nikt nie powiedział by mi co mam z nią zrobić, a ja bym tak długo siedział, aż wpadł bym na to sam i słuchając w radiu swoich ulubionych numerów próbował bym rozpracować co on tam gra. A właśnie tak to bardzo często wyglądało.

Dziś już nie wyobrażalne dla większości z nas.

To już i tak nie jest proste bo nie wyobrażam sobie, że miał bym tyle nad tym pracować. Życie jest takie, że sam nie ćwiczę czasami regularnie co mnie bardzo smuci. Stare zajawki i pragnienia czasami odchodzą w cień - ale nie oznacza to, że one znikają. Nie da się wyrwać sobie kawałka duszy. Różne cząstki duszy czasami mogą być nieaktywne, ale nie znikną skoro są tam zapisane.

Mam też takie obserwacje, że obserwuje coraz to mnie osób zainteresowanych graniem na instrumencie. Wiecie dlaczego? Bo teraz są czasy instant - wszystko ma przyjść szybko. Kariera, seks, jedzenie i sukces. Niestety wartościowa muzyka nie jest instant bo wymaga ogromnej ilości godzin szlifowania swoich umiejętności. Tak też jest z innymi aspektami życia.

Wyprzedzając myślenie niektórych parszywych ludzi - nigdzie tutaj nie napisałem, że jestem wybitnym muzykiem, to jest kochani moja rozkmina :)

Jak zostać wielkim muzykiem?

Jak zostać wielkim muzykiem?

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...