Bądź gotowy na swoją okazję i muzyczny wygryw [CafePaulo #5]

Bądź gotowy na swoją okazję i muzyczny wygryw


Bądź gotowy na swoją okazję i muzyczny wygryw


Dziś o moim starciu kometa C/2018 Y1 Iwamoto vs moja lustrzanka, o moich muzycznych gitarowych rozkminach i wyjawię prawdę o tym jak spędzałem walentynki 2019 ;>

W listopadzie 2018 pisałem wam jak bardzo chciałbym zrobić zdjęcie komety 46/P Wirtanen która w miesiącu grudzień 2018 była bardzo blisko i jednego dnia nawet przelatywała mając w tle legendarne plejady które już fotografowałem. Kometa tak jasna, że dało się ją gołym okiem zobaczyć, a dzięki temu prosty i wdzięczny obiekt do fotografowania. Jeszcze jak bym ją z plejadami ustrzelił. Marzenie... Ale się nie udało bo pogoda na to nie pozwoliła. Było mi trochę przykro, ale nie musiałem długo czekać na następna okazję.

W lutym 2019 na naszym niebie dobrze widoczna jest C/2018 Y1 Iwamoto i 13 lutego tranzytowała na tle galaktyki NGC 2903 z wiosennej konstelacji Lwa. Pół Polski pod chmurami, a Władysławowo piękne ciemne przejrzyste niebo. Za to kocham moją wioskę! To była moja pierwsza okazja na fotografię komety i w ogóle, na obserwacje tak egzotycznego dla mnie obiektu. Komety to dziwna sprawa - mogą nieść piękno i śmierć zarazem.

To taka przenośnia do życia. Gdy czegoś bardzo chcemy to czasem marnujemy, albo nie jesteśmy gotowi na swoją okazję. Nowoczesna gówno psychologia sukcesu mówi, że mamy być gotowi na tą okazje, ale mi się wydaje że to tak nie jest bo rzadko kiedy się da, a sam nie chciałbym żyć w iluzji, że jest inaczej. Za rogiem może być kolejna okazja. Może...

Udało mi się ją uwiecznić na zdjęciu, ale efekt końcowy odbiega mocno od tego co chciałbym wam pokazać. Tutaj wychodzi brak mojej wiedzy i doświadczenia w pracy z takimi obiektami. Ale hej, to mój pierwszy raz. No cóż, o to co mi wyszło:

C/2018 Y1 Iwamoto
Obraz składa się z 13 połączonych w jedno zdjęć. Każde ze zdjęć było robione przez 120s z ISO 400 poprzez obiektyw 135mm więc musiałem to dosyć powiększyć. Lustrzanka niemodyfikowana. Jasna plama pośrodku to galaktyka NGC 2903, natomiast zielony pas po prawej to tor lotu komety C/2018 Y1 Iwamoto przez około 40 minut. To dało się lepiej zrobić moim sprzętem, ale no cóż, najlepsza w tym jest nauka i droga. 
To chciałem wam najpierw opowiedzieć. Nawet nie wiecie ile radości miałem, gdy na wyświetlaczu LCD lustrzanki odkryłem, że trafiłem na kometę.

Miałem też taką myśl na temat swojego życia. Siedząc sobie z gitarką przypomniały mi się słowa pewnej mądrej kobiety. Mówiła ona, że kobiety kochają albo pięknych męskich facetów, albo muzyków co stanowi wyłom w systemie. Pieniądze? Owszem, gdy już takiej nic innego nie zostało niż kosztem pasji do życia iść na skróty dla pieniędzy wykorzystując prawa natury : )

Czy to jest aż taka wielka prawda to nie wiem i wydaje mi się, że to ciężkie dla jednoznacznego rozstrzygnięcia - no chyba, że ma się klapki na oczach co się często zdarza i moje słowa te powyżej nie jedną osobę mogą rozzłościć (ʘ‿ʘ)

Może to jest tak jak w książce Przestrzeń Wariantów, że dla każdego świat będzie taki w jaki wierzy?

Ja mam pewne porównanie. Już prawie 26 wiosen chodzę to tej planecie i nawet udało się coś tam przeżyć. Był taki moment, gdy żyłem jak zwykły Polak, może nawet trochę ku byciu wykopowym przegrywem się skłaniałem. Za dużo smutku i frustracji wobec życia, ale to długa historia i raczej nie na publiczne opowiadanie. Natomiast po drugiej stronie był czas gdy byłem, że tak powiem w formie muzycznej. Grałem ile wlezie i oprócz tego, że jako tako mi to wychodziło to w moim życiu było po prostu fajnie. Wszystko się samo jakoś tak pozytywnie pojawiało, a ja byłem szczęśliwy i nie martwiłem się za bardzo oprócz tego co konieczne.

Może muzyka ma po prostu jakąś taką moc wyjątkową? Muzyka to wibracja wydobyta z instrumentu i trafiająca na nasze uszy. Chociaż Mozart stracił słuch i był tak wyjątkowy, że czując te wibracje dłoniami słyszał muzykę. Jest teoria astro fizyków - mówi ona, że świat to pojawiające się i znikające takie jak by struny. Od tego jaką będzie miała częstotliwość zależy to jaką cząsteczką się stanie. Gdyby ktoś był zainteresowany to polecam poczytać sobie o Teorii Strun.

Dlatego też moje myśli popłynęły w abstrakcyjną stronę i wytworzyły ten artykuł: Jak zostać wielkim muzykiem?

Wielki nie muszę być, ale dobrze jak ta muzyka jest w moim życiu na nieco ponad normalnym poziomie. Może tutaj też chodzi o pasje, bo robienie czegoś z miłości powoduje wyjątkowe okazje w życiu. Może, cholerka nie wiem.

Natomiast skoro jesteśmy przy miłości to w minionym tygodniu były przecież walentynki! Świetna wymówka by wydać pieniądze i kupić sobie książkę na zakupach!

PORADNIK FOTOGRAFICZNY Ross Hoddinott


Książkę możesz zobaczyć na Ceneo: PORADNIK FOTOGRAFICZNY Ross Hoddinott Ja kupiłem z uwagi na to, że wyspecjalizowałem się w astrofotografii, ale robienie zdjęć amatorsko towarzyszy mi cały czas, więc czemu nie zdobyć nieco wiedzy z szerszego zakresu i nie robić tego lepiej?

Dzień później był dzień singla, ale bez przesady. Ledwo się powstrzymałem przed kupieniem nowego obiektywu którym mógłbym robić zdjęcia całym gwiazdozbiorom, a nie tylko fragmentom! Wszystko w swoim czasie bo jak na razie jestem jeszcze na starcie tego i dużo przede mną,

No i to była 5 część CafePaulo, a tak bałem się że tego nie będzie bo trochę mi weny brakowało :) Za oknem wiosna, więc niebawem może więcej sportu na dworze wleci takiego jak kolarstwo!

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...