120 marzeń w zeszycie się spełniło i kosmiczny fap folder [CafePaulo #3]

By | 13:31 Zostaw komentarz
120 marzeń w zeszycie się spełniło i kosmiczny fap folder [CafePaulo #3]


120 marzeń w zeszycie się spełniło i kosmiczny fap folder

Już opowiadam co mam na myśli z tym szalonym zeszytem. Wspomnę, że w tym odcinku właśnie o tym zeszycie, prawie przyciągania, kilka szalonych myśli, potem kosmetyki do brody bo trzeba być eleganckim facetem i oczywiście astrofotografia i niestety tym razem nie uzupełnię waszych kosmicznych fap folderów, ale pokaże gdzie na niebie będzie kosmiczny fap folder.

Swojego czasu czytałem dużo książek o tematyce spełniania swoich marzeń i pragnień. Wiecie - potęgi podświadomości, prawo przyciągania i takie tam. Oczywiście nie lekceważył bym tego dziwnego zjawiska bo na każdym kroku dzieje się coś co łatwo mogę skojarzyć z moją myślą. Teoria ta mówi, że ludzkie myśli materializują się w życiu. Kto coś na ten temat czytał ten wie. Ja pisałem nawet o tym artykuł tutaj: Czy prawo przyciągania działa? Natomiast było takie podobno fajne ćwiczenie. Trzeba znaleźć w domu pusty fajny zeszyt i napisać w nim swoje 120 marzeń, celów i pragnień. Trzeba je napisać w taki sposób jak by to była już prawda. Liczba 120 nie jest przypadkowa. Bowiem bardzo trudno wypisać tyle marzeń. Zazwyczaj każdy ma po pięćdziesiątej pozycji poważny problem i musi naprawdę ruszyć wyobraźnią i wypełniać ten zeszyt szczegółami. Poruszony umysł wymyślaniem tych szczegółów działa mocniej i świat zaczyna realizować te pozycje jeśli są zgodne z duszą.
Kiedyś taki zeszyt już zrobiłem, ale go wyrzuciłem niestety. Dlatego też wiem, jak trudno było mi zrobić taką wielką listę. Niewątpliwie jestem już w innym miejscu niż byłem kiedyś.

Postanowiłem w 2019 zrobić sobie nowy taki zeszyt. Nawet chociażby po to by wykrystalizować sobie to co chce na papierze i wiedzieć gdzie mam iść, co da mi szczęście. Szczęście mityczne coś na kijku za czym my ludzie idziemy i gdy już je mamy to za rogiem jest nowe i już nie jesteśmy tak szczęśliwi. Droga jest sensem.
Przy pisaniu moich 120 marzeń nie miałem tym razem żadnego problemu. Pewnie gdyby było tam 200 to może bym musiał już trochę pomęczyć wyobraźnię by to napisać. Gdzieś po cichu z dziecięcą naiwnością wszyscy chcieli byśmy by to było takie proste. Może faktycznie jest proste, ale my jako dorośli zostaliśmy zaprogramowani, że tak się nie da, a wystarczyła by zmiana postrzegania świata. Może...

Ja słyszałem, że to jest tak - Świat da Ci wszystko czego Twoja dusza do szczęścia potrzebuje, tylko trzeba przestać się z nim szarpać.

Słyszałem również, że jeśli nauczymy się słuchać potrzeb duszy, a nie ciała to wszystko będzie bardzo proste nawet jeśli wydawać by się mogło, że jest trudne. Jeśli coś trudnego będzie zgodne z duszą to te trudności przeminą, a my jako ludzie je pokonamy ze spokojem bo gdzieś tam w środku będziemy wiedzieć, że taka jest nasza droga. A wszechświat nam pomoże.

Ludzie którzy są na szczycie, żyli zgodnie z duszami i dlatego są tam gdzie inni chcieli by być. Ludzie chcą być jak ludzie żyjący w zgodzie ze swoim prawdziwym ja nie wiedząc, że każdy ma swoje unikalne ja i co innego będzie dla niego. Taka teoria.

Tylko, że słuchanie duszy to trudna sprawa. Jest też umysł i jego ziemskie pragnienia o obawy. To co zostało zasiane w umyśle przez świat, czyli że coś jest takie, a coś takie nie jest tylko dlatego bo większość ludzi tak uważa.

To trudna sprawa, ale gdy znajdzie się na to odpowiedź w sobie to może okazać się, że to proste sprawy są.

Szarpanie się ze światem a szarpanie się ze sobą... Ludzka osobowość to dziwne i złożone zjawisko. Pod wieloma względami tak bardzo przewidywalne, a pod innymi tak bardzo owiane tajemnicą. Może to zależy tylko od tego w co samemu się wierzy?
Natomiast zwróciłem uwagę na to jak istotny jest własny dialog ze sobą. Każdy nieustannie toczy w środku rozmowę i zadaje sobie pytania lub się też karci... I właśnie o tym karceniu chce wspomnieć. Ludzie w tym i ja mają ogromne wymagania od świata. Widzimy jak innym się powodzi, więc też chcemy być kimś i być poważanym i szanowanym. nawet gdy do tego się nie przyznajemy i wrzucamy na walla memy o tym jak to mamy gdzieś co myślą o nas inni ludzie. Kłamstwo :)

Gdy coś nam nie wyjdzie lub się ośmieszymy to co sami do siebie mówimy? Czy jest to coś na przykład z takim ładunkiem: ,,Paweł Ty idioto jak mogłem to zrobić, znowu to zrobiłem a obiecałem już nie robić"? To jest oczywiście przykład, bo nie chce świat zewnętrzny zapraszać do swojego wnętrza za pomocą bloga :)

Czy samo akceptacja i pokochanie swojego życia nie powinno zacząć się od naprawy tej relacji ze samym sobą? Jak zwracamy się do ludzi których kochamy miłością prawdziwą jeśli nie jesteśmy skrzywieni? Niestety tutaj musiałem zaznaczyć z tym skrzywieniem bo za dużo obserwują wokoło skrzywionych obrazów szczęścia i miłości, które wynikają z różnych innych spraw. Jeśli kogoś kochamy to wybaczamy mu niedoskonałości i kochamy go takim jakim ten ktoś jest. Wiemy, że ma wady, ale wady ma każdy - my z miłości nie zwracamy na to uwagi, możemy tylko temu komuś towarzyszyć i pomagać w delikatny sposób w pracy nad sobą. Ale ten ktoś sam musi chcieć. Miłość nie ma warunków, miłość jest i akceptuje.

Czy właśnie o to nie chodzi w samoakceptacji i zdrowej relacji z samym sobą? Zdaje sobie sprawę, że nie każdy zrozumie co chce przekazać, ale ja też do niczego nie namawiam i piszę to po prostu w luźny sposób.

Proszę się też nie doszukiwać, lub też nazywając to inaczej - próbować robić mi psychoanalizę na podstawie tego co piszę na blogu bo to nie jest oczywiste :) Również proszę o stosowny dystans do takich rzeczy bo i dla mnie to czasem luźne rozważanie.

Tego tematu koniec. Teraz coś dla posiadaczy zarostu na twarzy :) Ostatnio będąc na zakupach w sklepach sieci Auchan wpadłem na coś takiego. To oczywiście dział z kosmetykami.
kosmetyki do brody auchan
Instagram: @imnotokej
Ogólnie to nie jest to nic nadzwyczajnego i są lepsze kosmetyki do brody. Jednak te są tanie i jak za tą cenę całkiem spoko! Z serii Be My Beard dostaniemy olejek, szampon i odżywkę do brody. Ja skusiłem się na odżywkę i olejek do brody. Szamponu nie kupiłem bo wydaje mi się, że woda i kartacz najlepiej robi na czystość mojej brody. Jak by coś to nie jest żadna płatna reklama, a zwykłe męskie polecanie kosmetyków ;)

Natomiast w Auchan są te wszystkie kosmetyki do brody za 9,99zł. To tyle co nic, a dostajemy to w eleganckim opakowaniu (jak za tą cenę oczywiście), a sama jakość produktów jest bardzo zadowalająca. Zapach dość wyraźny i mi na myśl przychodzi oldschoolową wode kolońską z jakąś owocową domieszką. Oczywiście proszę się moją opinią nie sugerować bo to moje subiektywne odczucia, ale mimo wszystko dla mnie zapach na plus. Kosmetyki do brody Be My Beard są też dostępne w innych sklepach. Na ceneo widzę nawet niższe ceny. Tutaj Olejek do brody i zarostu By My Beard do tego również zakupiłem Odżywka do brody no i jest też Szampon do brody

Uwaga teraz Kącik Astrofotograficzny. Pogoda na robienie zdjęć w minionym tygodniu była jednego dnia i wiecie co? Byłem zmęczony i pokonało mnie lenistwo. Poszedłem spać szybciej i tyle z tego wyszło. Temperatura też nie sprzyja. Jednak że przed nami nów 4 lutego 2019. Nów oznacza ciemną bezksiężycową noc która przy czystym powietrzu i braku chmur zniewala pięknem kosmosu. Takie noce są najlepsze na obserwacje obiektów głębokiego nieba i każdemu polecam iść się przejść w ciemne miejsce. Najlepiej z dala od miasta, no ale wszystkiego czasami mieć nie można. Może się uda.

Może się uda - tym fajnie bo w moje posiadanie trafił wężyk spustowy z interwałometrem kompatybilny z moją lustrzanką. Osoby które nie interesują się fotografią mogą nie zrozumieć tego co napiszę, więc proszę mi to wybaczyć. Może stworzę iluzję, że jestem mądry :) Taki wężyk daje mi możliwość naświetlania zdjęcia dłużej niż standardowe 30 sekund, a poprzez to ma szanse zarejestrować się dużo ciemniejszych mgławic i więcej szczegółów z nocnego nieba. Dodatkowo - gadżet ten ma możliwość zaprogramowania ile ma zrobić zdjęć i w jakich odstępach - dzięki temu mogę wszystko ustawić, sprawdzić i zając się oglądaniem nieba, a nie pstrykaniem ręcznie 50 zdjęć jednego frag mętu nieba.

Mam w dziedzinie astrofotografii kilka fajnych pomysłów. Czas pokaże :)

Jednym z nich jest fotografia komety C2018 Y1 Iwamoto dnia 14 lutego obok galaktyki NGC 2903. Galaktyka ta wygląda miej więcej tak:
120 marzeń w zeszycie się spełniło i kosmiczny fap folder
Grafika z programu Stellarium

To mógłby być genialny kadr który wynagrodził by mi brak zdjęcia grudniowej komety 46p/Wirtanen.

Natomiast powoli na niebie goszczą u nas widoki wiosenne. W Warkoczu Bereniki jest takie miejsce:
120 marzeń w zeszycie się spełniło i kosmiczny fap folder
Grafika z programu Stellarium

Każde z tych czerwonych jajeczek to osobna galaktyka :) Fajny spektakl?


No i nie będzie zdjęć innych bo ileż można robić innym reklamę od tak! 😝

Za to wszystkim miłośnikom nocnego nieba polecam kanał Mateusza Kalisza AstroLife.


W minionym tygodniu popełniłem aż dwa posty! Jeden Najprostszy trening Street Workout i drugi Kryzys na górskiej wędrówce

Jeśli chodzi o kryzys na górskiej wędrówce. Każdy ma swoje Mount Everest i nie ma sensu ścigać się z innymi gdzie się wlazło, a gdzie nie. Tu nie o to chodzi bo w górach nie chodzi o zdobywanie szczytów, a o drogę. Każdy też jest inny i to że ja swój pierwszy kryzys miałem idąc nad Morskie Oko to nic. To był początek a i tym razem nie wstydził bym się takiego załamania. Jesteśmy ludźmi a nie wyimaginowanymi super szczęśliwymi ludźmi z social mediów którym wszystko wychodzi i wszystko można.

Pozdro

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!