Moc przekonań i jak kształtują one Twoją rzeczywistość

By | 21:19 Zostaw komentarz
Moc przekonań i jak kształtują one Twoją rzeczywistość

Postanowiłem jakiś czas temu na nowo spróbować rożnych metod i ćwiczeń związanych z rozwojem osobistym. Jednym z kluczowych elementów rozwoju osobistego są ludzki przekonania. Bo jak ma się ktoś rozwinąć, gdy ma potężne przekonanie, że się nie da, lub szereg mniejszych które blokują mu dostęp do metaforycznego światła?

Moc przekonań i jak kształtują one Twoją rzeczywistość

Spróbuję by to był zwięzły i przyjemny tekst do stosowania od zaraz z rezultatami. Pamiętaj, że nic to nie da z przekonaniem jako by rozwój osobisty był bez senesu i to bujda nowoczesnej psychologi. Prawdopodobnie nie każdemu uda się odmienić o 180* swoje życie, ale rozwój osobisty to możliwość podnoszenia swojego życia chociażby na odrobinę wyższy level.

Przekonanie to taki twór w ludzkim umyśle, który określa jak mamy się czuć, zachowywać w danej sytuacji. Przekonanie określa w co wierzymy, co jest możliwe a co nie. Jeśli sportowiec nie wierzy, że może wygrać to nie wygra a umysł zrobi wszystko tak by mu to utrudnić. Natomiast jeśli wierzy w swoje zwycięstwo to będzie tak działał, że jego szanse rosną i treningi są przyjemniejsze.

Nie da się zbudować szczęśliwego związku z przekonaniem jako by kobiety były złe i manipulacyjne, bo kogoś spotkała kiedyś przykrość, albo szereg przyszłości. Mózg z takim przekonaniem będzie tak pracował, że będzie tego jeszcze więcej podsuwać w życiu i dla danej jednostki sprawi, że to będzie prawda. W tym samym czasie ktoś będzie mógł prowadzić szczęśliwe życie. To tylko taki błahy prosty przykład by spróbować chociażby w jakiejś części zobrazować co mam na myśli.

Przekonania mają też jedną dziwną cechę. Nie muszą być prawdziwe by w świecie człowieka w którym funkcjonuje być prawdziwym. To odróżnia optymistów od pesymistów. Optymista opiera swój świat o budujące i dobre przekonania, nawet jeśli są przesadzone, a pesymista opiera o negatywne. To staje się samospełniającą przepowiednią i prowadzi tak życie człowieka że urzeczywistnia to w co się wierzy. Brzmi jak jakieś hokus pokus być może.

To nasuwa dziwne wnioski. A co gdyby tak świadomie decydować o tym w co się wierzy i manipulować tym w umyśle? Bo po co wierzyć w coś co jest toksyczne dla życia, zamiast nie wprowadzić trochę nawet niepoprawnego optymizmu.

Jasne, niektóre przekonania będzie trudno zmienić, a w inne trudniej uwierzyć. Ale im ciężej tym wymaga to po prostu większych fundamentów i dłuższej pracy by to utrwalić. A kto wie, jeśli prawo przyciągania faktycznie działa to świat da człowiekowi dowody pomagając przy dojściu do celu.

Przekonanie opiera się zawsze o coś o jakiś fundament lub słupy. Mogą to być doświadczenia, opinie i obserwacje. Silniejsze lub mniej.

By zmienić w umyśle negatywne przekonanie to trzeba je podważyć, czyli zanegować słupy które je trzymają. Cokolwiek by to nie było to zawsze się coś wymyśli. Dajmy tutaj taki błahy przykład:

Nowoczesna psychologia twierdzi iż można tym bez problemu manipulować różnymi technikami z rodziny NLP. A jaka jest prawda?

Czy to coś zmieni czy też nie to zależy. Ale warto być świadomym pewnych spraw w swojej głowie. By pracować na przekonaniach trzeba przede wszystkim wziąć kartkę. Napisać swoje przekonanie i wymyślić z 6 powodów dla czego to prawda. Jeśli chodzi o negatywne, to wypisujemy je i następnie szukamy kontr przekonania. Na takim prostym przykładzie obrazując: Jestem brzydki/Jestem ładny. I szukamy powodów dla których to prawda.

To pokaże coś dziwnego, bo na wszystko da się znaleźć argumenty, więc z czego wynika ta wiara w coś niekorzystnego i po co wierzyć człowiekowi w coś co go ogranicza?

Oczywiście ze zdrowym rozsądkiem bez ekstremum wynikającego z tego co piszę ;)

Moc przekonań i jak kształtują one Twoją rzeczywistość


Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?
Co się najbardziej liczy w życiu?
Jak mądrzej wykorzystać swoją największą energię życiową?


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!