Jak wytrwać w postanowieniu - Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych!

Jak wytrwać w postanowieniu - Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych!

Jednym z największych wyzwań w osiąganiu celów jest wytrwanie w swoim postanowieniu. Okazuje się, że osiąganie swoich celów jest proste bo zasady które trzeba przestrzegać są proste. Czy to sport, czy gra na instrumencie, czy zdobywanie wiedzy, te same zasady. Jednak problem z tym, że to coś trzeba robić regularnie i cały czas. Wytrwać w tym i doprowadzić sprawę do końca. Zebrać się i na przykład ćwiczyć by schudnąć. Nie ma motywacji? No właśnie. W tym problem, którym się tutaj zajmiemy po raz kolejny na łamach tego bloga.

Jak wytrwać w postanowieniu - Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych!

Już kilka razy gdzieś na tym blogu pisałem, że motywacja to zdradliwa suka. Raz jest, a raz jej kompletnie nie ma i czujesz się oszukany i często bezwartościowy bo nie robisz tego co postanowiłeś. Tacy są ludzie, ja i Ty. Młody człowiek będzie naiwny i będzie wierzył iż ona wróci i wszystko będzie dobrze. Człowiek czeka na znak z niebios. Myśli iż pewnego dnia się obudzi i będzie inaczej, że będzie mu się chciało. Życie się zmieni, przestanie palić, a trening będzie czymś tak naturalnym jak dla śmiesznych sztucznych ludzi z instagrama, którzy pokazują swoje fit life pełne sukcesów.

Tak się nie stanie

Dorosły człowiek też będzie tak myślał, ale on już teraz będzie świadomy tego. Wie, że umysł jest zawodny i sam sobie kłamie zazwyczaj. O tym że jest zmęczony i więcej nie da rady. To kłamstwo bo da rade, ale ma zaprogramowane, że jak może leżeć to leży. Dopiero gdy ma cel, albo przy dupie mu się pali, okrywa, że może więcej.

Albo jak przezwycięży to pragnienie lenistwa i szukania wymówek i zrobi co trzeba.

Dlatego też dorosły człowiek nie będzie tego słuchał i zrobi to co trzeba. Bo jest mądrzejszy niż dziecko i wie, że określone schematy zachowań będą go prowadzić po określonym prędzej kursie.

Szczypta rygoru i dyscypliny. Bo każdy ma w sobie dziecko, dorosłego i rodzica. Dziecko jest kreatywne, odpowiada za pasje i energie do życia, dbaj o nie by nie umarło w Tobie. Dorosły wie co robić by przetrwać w świecie, a rodzic w Tobie ocenia te poczynania i wprowadza korekty.

Są też metody na podnoszenie motywacji. Ale z doświadczenia wiem iż czasami coś musi kosztować mentalny ból i mimo jej braku trzeba to zrobić. Ja o tym pisałem w tym artykule: Jak się motywować? Jest tam nawet średniej klasy film zrobiony przeze mnie, którego się najzwyczajniej wstydzę :D
Jak wytrwać w postanowieniu - Motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych!


Jak wytrwać w postanowieniu? Pamiętaj że motywacja jest dla dzieci, dyscyplina jest dla dorosłych!

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?
Jak mądrzej wykorzystać swoją największą energię życiową?
Świadome sny - Jestem Oneironautą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...