Czym tak naprawdę jest hipnoza?

Czym tak naprawdę jest hipnoza?

Nie często oglądam telewizje publiczna, ale ostatnio z nudów mi się zdarzyło. Padło na TVN i ten program o hipnozie. W tym artykule opowiem wam o tym czym jest hipnoza, czy działa i jak Ty Drogi czytelniku lub czytelniczko możesz jej użyć.

Czym tak naprawdę jest hipnoza?

Wróćmy jeszcze na chwilę do telewizji. Klękajcie narody, ja nie zdawałem sobie sprawy jak nisko telewizja się stoczyła. Bardziej straszny jest dla mnie tylko fakt, że stacja Discavery już nie jest kanałem popularno naukowym, gdzie mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć, nauczyć, a kanałem z jakimś gównem do zabicia czasu (przynajmniej w mojej opinii). Nie o taka telewizję walczyłem :<

Moja wiedza z zakresu hipnozy nie jest tak rozległa jak bym chciał żeby była. Stoi za tym brak czasu i brak miejsca na kolejne książki (pdf czytam jak bardzo chce coś przeczytać i nie ma innej opcji, książki kupuje, nie kradnę). Ja znam hipnozę z takiej klasycznej formy, jaką badał Milton Erickson. Chociaż to czy znam to za dużo powiedziane, ale coś tam słyszałem na ten temat.

Jeśli masz fajne źródła gdzie można poczytać to nie krępuj się i podziel się.

W takim klasycznym modelu, hipnotyzer wprowadza pacjenta w trans. W moim rozumieniu trans nie jest niczym innym jak bardzo głębokim i błogim stanem relaksu. W pierwszej fazie, pacjent podążając za komendami hipnotyzera coraz to bardziej się rozluźnia. Stan, który chcemy uzyskać jest jak sen w uproszczeniu. Następnie wykonuje się serię specjalnych ćwiczeń (dziedzina NLP) by przeprowadzić w umyśle, podświadomości stosowne zabiegi.

To świetny sposób by podnieść pewność siebie, pozbyć się traumy, wyciszyć przykre wspomnienia czy zrozumieć co powoduje różnego rodzaju bóle emocjonalne.

Jak wspomniałem, moja wiedza z tergo zakresu jest ogólna, ale ciężko mi zrozumieć jak niby miało by działać to pstryk i delikwent śpi.

Co bardzo ważne! Hipnotyzer nie ma możliwości wmówić czegoś pacjentowi, z czym ten by się nie zgadzał. Człowiek jest świadomy i może się zgodzić lub nie na to co mówi hipnotyzer.

Pstryk i śpisz. Ja nie wiem jak to się robi. A może wiem i pisze tak by się mnie ludzie nie bali?

Fajny film zrobili Abstrachuje o hipnozie. Tak jak za nimi nie przepadam, to ten film jest super :)


Autohipnoza dla każdego

Autohipnoza. Na YouTube można znaleźć różne nagrania, które działają jak hipnoza. Wystarczy wysłuchać tego na słuchawkach. Stop, nie tylko. Czy hipnoza działa na każdego? Nie zadziała jeśli będziesz jednym z tych słuchaczy, którzy powiedzą "ale gówno, to na pewno nie działa, jak mnie ten głos wkur***". Po pierwsze to musisz w to wierzyć, skupić się i robić to co Ci głos każe. Na tych schematach da się nauczyć autohipnozy. Problem z zasypianiem? Wprowadź się w taki trans i odlecisz jak stoisz bez problemu :) Całą procedurę już gdzieś na blogu opisywałem 🤔Odłącz antenę, zainstaluj netflixa i nie oglądaj tego publicznego gówna, które wysysa z ludzi rozum, czas, a gdyby się bardziej przyjęć to i pieniądze.

Czym tak naprawdę jest hipnoza?


Więcej takiej publicystyki z mojej strony pod tym linkiem: http://www.paweltrenuje.pl/search/label/publicystyka

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Ta zasrana prokrastynacja - Czyli odkładanie rzeczy na później
Test Freudowski Co mogę o Tobie powiedzieć? [LifeStyle]
Jak skutecznie zmieniać swoje życie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...