Czy kobiety lecą na kasę?

By | 10:42 Zostaw komentarz
Czy kobiety lecą na kasę?

Blachary, kobiety hajsopendne, pro insta bitches, kobiety sponsorowane, zjawisko sugar daddy itp. Pieniądze dużo potrafią w niektórych zniszczyć i pewne zjawiska są bardzo niekorzystne dla społeczeństwa. Dlatego w tym artykule pogadamy sobie o tym czy kobiety faktycznie lecą na kasę.


Czy kobiety lecą na kasę?

Najpierw chce wam zacytować fragment innego bloga. Myślę, że jest to bardzo warte rozważań, aby zrozumieć co kuleje jeszcze w dzisiejszym świecie ludzi. To tak naprawdę rozwiązuje sprawę, naszej dzisiejszej dyskusji.
,,Jak zmieniłby się świat i nasze relacje, gdyby o sukcesie matrymonialnym i rozrodczym nie decydowała siła i walka o byt, ale empatia? Jak zmieniłby się świat, gdyby przetrwanie i zarabianie nie było tak wielką nerwicą jak teraz? Gdybyśmy nie byli zmuszeni do pracowania za grosze i walki o byt, ale czulibyśmy naturalne bezpieczeństwo? Robotyzacja jak i bezpieczeństwo socjalne sprawiłyby, że mielibyśmy czas na odpoczynek i hobby, bylibyśmy bardziej życzliwi, i pojawiłyby się zupełnie nowe branże i sektory gospodarki, a więc upragniony skok cywilizacyjny. Gdyby o sukcesie matrymonialnym decydowała umiejętność dania bliskości i radości drugiej osobie, to ogromnie zmieniłyby się nasze relacje i cechy, jakie ludzie przejawiają."

Polecam Jarka Kefira i jego artykuły. Chociażby podany wyżej jest wart przeczytania. Ja najpierw podchodziłem do tego z przymrożeniem oka, a może prawda jest faktycznie gdzie indziej?

Mamy przecież 21 wiek, niby tak rozwinięta cywilizacja, człowiek i możemy się skupić na wyższych wartościach. A gówno tam, jak się okazuje na wielu płaszczyznach, czy to relacje, czy praca, czy to że dalej mamy niewolnictwo i propagandę w telewizorach  :P

 Przedstawię tutaj kilka sposobów myślenia o tym zjawisku. Może być trochę chaotycznie napisane, tak że UWAGA dla wrażliwych na poprawne pisanie :P To tylko luźny zlepek kilku myśli, trochę cytatów ludzi z internetu. Nie będzie to pro artykuł, a próba otworzenia oczu niektórym.

Tak naprawdę, wszystko jest ujęte niby w poniższych słowach:
,,Kobiety chcą się czuć bezpiecznie, dlatego lecą na zaradnych, samodzielnych mężczyzn. A pieniądze są tej zaradności efektem."

No prawie wszystko...

Bo to jest trochę kłamstwem. To nie jest szukanie męskich cech, a wykorzystywanie tak zwanej "Cipko władzy" do przetrwania i lepszego bytu.

Niektórych kobiet, jedyną wartością jaką mają to uroda. Czasem się zdarzy, że odkryją jak działa męskie pożądanie i zauważą słabości w facetach. Czasem w tych bogatszy, zauważą, że mogą być taką biedną dziewczynką, którą taki facet przygarnia i daje troszkę swojego świata by ta biedna dziewczyna też coś z tego miała.
Czy kobiety lecą na kasę?
https://www.youtube.com/user/QlonPL

Jak byś miał kasę, to byś wspomógł biedniejszą część rodziny co nie? Szkoda ich, niech też coś mają z życia (a ja sobie przynajmniej ulżę z kija jeśli chodzi o relacje damsko męskie : )) )

Tylko tutaj gra pożądanie i destrukcyjne mechanizmy dla obu wciągniętych w to.

Czy kobiety lecą na kasę?

Oczywiście, część kobiet jest hajsopendna i od takich na dłuższą metę lepiej jak najdalej. Na szczęście jest to przyjmijmy 10% społeczeństwa kobiet. Są często bardzo inteligentne i piękne kobiety, ale coś im się w mózgu nie tak poprzestawiało i nic więcej niż rozchylenia nóg od nich lepiej nie oczekiwać ;) Uczucia lepiej w innej kobiecie zostawić. No chyba, że kasy Ci nie brakuje, a sama Twoja osobowość jest miłością, więc od kobiety tego nie potrzebujesz, a na głębsze emocje masz przyjaciół. A jej foszki i manipulacje ogarniesz ;P Budda kurde...

Jednak, bogaci mężczyźni prezentują dużą wartość w męskie cechy (nie wszyscy). A to naturalnie przyciąga kobiety i ot całą filozofia. Pisałem o tym tutaj: Klik Klik Ziomeczku
Grubość portfela ma znaczenie. Ale tylko dlatego, że często wiąże się to z specyficznym podejściem do życia. Ludzie bogaci mają sposób myślenia zwycięzcy. Nie boją się wyznaczać śmiałych celów i podejmować ryzyko. Zdobyli wiedzę z zakresu inteligencji finansowej.
Kobiety naturalnie szukają męskich facetów, którzy potrafią stawić czoła problemom i chcą się rozwijać. Efektem ubocznym tego są często pieniądze.
Czy kobiety lecą na kasę?


Spójrzmy na to jeszcze z takiej perspektywy. Cofnijmy się w czasie do początków ludzkości. Mężczyźni wyszukiwali jak najlepsze matki dla swojego potomstwa. Poszukiwali jak najlepszych genów do tego, dlatego zwracali uwagę na szerokość bioder, piersi, symetrię ciała, poziom tkanki tłuszczowej (za tamtych czasów dużo tłuszczu znaczyło że jest super, bo na okres głodu ciało miało czym się żywić, zapasy :) ) Kobiety natomiast wybierały mężczyzn, którzy będą potrafić o nie zadbać. Bronić, zapewnić schronienie i przynieść pożywienie. To było priorytetem, by one mogły się opiekować potomstwem.
Już nie żyjemy w jaskiniach, ale te uwarunkowania zostały. Teraz nie musisz być wielkim samcem alfa by zdobyć kobietę. Masz być męskim by czuła się przy Tobie kobieco, a nie raz to też oznacza pieniądze i status. I nie jest to niczym złym, a jest po prostu naturalne.

Przytoczę tutaj wam, komentarz na, który kiedyś trafiłem błądząc po facebooku. Napisała go kobieta około 30 lat:
,,Kobieta patrzy na faceta przez pryzmat przedsiębiorczości. Chodzi o to czy w przyszłości będzie na tyle sprytny, żeby utrzymał rodzinę. Taka natura. I niestety w większości przypadków, kiedy facetowi udało się zarobić kasę to znaczy, że nie jest ciamajdą tylko w życiu sobie daje radę. I my na to patrzymy. Nie dla samych pieniędzy że je posiada. Tylko, że jest w stanie je zarobić (oczywiście jak wszędzie są tu wyjątki).
Z punku widzenia zwierząt samica wybiera tego kandydata, który jest silny i dobrze poluje, żeby zapewnił rodzinie wyżywienie."

-Nieznana Osóbka z Facebooka

Tak, to oznacza, że dalej jesteśmy zwierzętami. Facet pójdzie za większym cyckiem jak lubi, a kobieta za cięższym portfelem jeśli może i ma okazję. 

Prawie...

Jednak drogi kolego, jeśli jesteś tylko zwykłym pracownikiem, a nie bogatym ziomkiem, to się nie przejmuj. Sukces z kobietami to wypadkowa różnych czynników. Jeśli gdzieś masz mniej czegoś, to w innym miejscu możesz nadrobić :) Najczęściej to nie oznacza, że masz mieć w ciul kasy a to, że się nigdy nie poddajesz i walczysz z problemami. Sam ten cykl artykułów już podnosi Twoje możliwości. 


I nie popadajmy w skrajności.No i spójrzmy trzeźwo na sprawę. W ostatnich czasach jest więcej pierdolniętych ludzi, zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale cały czas (ja mam tylko nadzieję) jest więcej ludzi kierujących się wyższymi wartościami. Tylko tak ludzkość może wyewoluować. 


PS. Bananowiec zawsze pozostanie bananowcem : > Będzie tylko bogatym kolesiem dzięki rodzicom, na którego mogą laski lecieć. Ale to się szybko skończy, bo liczą się silne cechy charakteru, których nie da się odziedziczyć, ale można wyrobić w sobie (to oznacza oczywiście prace i determinacje). Więc, jeśli teraz jesteś raczej biedniejszym (jasne że nie do każdego się zwracam, każdy samemu określi do kogo to) chłopakiem i z zazdrością patrzysz na kolegów z bogatymi rodzicami to nie przejmuj się. Skoro to czytasz, to wiedz ile możesz osiągnąć i wypracować. Możesz wziąć swoje życie we własne ręce : )

Warto pracować nad sobą i dbać o swoje finanse. Druga skrajność to facet niezaradny życiowo. Praca wielowymiarowa nad swoim życiem. O inteligencji finansowej możesz poczytać tutaj: Od zera do bohatera

Po za tym, nie każdy bogaty ma powodzenie. Niektórym brakuje pewnych cech, albo maja cechy które kobiety odpychają. Pieniądze to nie wszystko. Wiele "zwykłych" facetów ma piękne żony czy dziewczyny, a nie zawsze im się powodzi dobrze, albo nawet zadowalająco. Ciężko czasem uwierzyć, gdy widzi się dla jakich buraków i niedorajd kobiety czasem tracą głowę.

Ceńmy kobiety, które myślą samodzielnie i mają ambicje zrobić coś samemu.

Jest pewna cecha męska, która jest ważniejsza niż to wszystko. Jaka to cecha?
Stay Tuned i obserwuj bloga :))

Czy kobiety lecą na kasę?


Więcej takiej publicystyki z mojej strony pod tym linkiem: http://www.paweltrenuje.pl/search/label/publicystyka

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Jak mądrzej wykorzystać swoją największą energię życiową?
Pułapka idealnego świata z internetu
Potęga odpuszczenia sobie


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!