Pułapka idealnego świata z internetu

Pułapka idealnego świata z internetu

W idealnym świecie wystarczy, że zastosujesz w swoim życiu te 3 proste zasady i będziesz mieć mega życie. Pieniądze, idealną partnerkę lub partnera, zdrowie, przygody, drinki z palemkami i fajerwerki. Tam, wszyscy są szczęśliwi i mądrzy. Piękne modelki z instagrama i wielkie kozaki z takimi docięciem, że widać żyły na brzuchu. Zawsze idealne posiłki i odwaleni na max. No piękni szczęśliwi ludzie. Też tak chcesz?

Pułapka idealnego świata z internetu

Zarówno Facebook i Instagram jest dla każdego blogera ważnym środkiem przekazu swoich treści. Chcąc nie chcąc nie mogę się od tego odciąć, bo było by to strzałem w kolano dla bloga. Nie raz już miałem myśli by usunąć, albo drastycznie usunąć facebooka, bo chyba lepiej było, gdy miałem stary telefon i skrzynkę zawaloną smsami, a nie co chwile dźwięk messengera.
Gdzie jest epuls? Nasza klasa i moje ulubione gadu gadu!
Gadu gadu to była genialna sprawa! Też macie takie znajomości, że pomyliliście nr o jedną cyferkę i napisaliście do swojego przyszłego internetowego przyjaciela, lub przyjaciółki? Ha! Facebook już tego nie daje. Ludzie mają tysiące znajomych, a są coraz to bardziej zamknięci i zimni. Wszyscy. nawet sobie nie zdajemy sprawy jak nam to mózg pierze.

Jednak jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać, jaki to może mieć wpływ na życie ludzi. Tysiące idealnych zdjęć. Idealni ludzie z ich idealnym życiem. Niby wiemy, że to do końca nie jest prawda. Ale czy nasza świadomość ma wystarczającą moc by się temu przeciwstawić?

Mam taką przyjaciółkę. Bardzo mądra dziewczyna. Jest wielce świadoma i dlatego pragnę wam pokazać za jej zgodą fragment naszej rozmowy:


To wpływa na Ciebie depresyjnie i może wywoływać wyrzuty sumienia, że Ty taki nie jesteś lub nie zrobiłeś tego czy tamtego. Poza tym znacznie obniża poczucie własnej wartości i ogólnie samoocenę. W Twoim mózgu włącza się myślenie, że odstajesz od tych ludzi i musisz im dorównać.
Jednak w praktyce często jest to niemożliwe. Przykładowo porównujesz swoje życie do życia jakiegoś trenera na siłowni. Teoretycznie dasz rade zmienić swoja codzienność na tyle aby za jakiś okres czasu dorównać jemu, ale praktycznie jest to prawie niemożliwe. Dlaczego? Ciężko jest tak nagle zmienić swoje życie o 360 stopni. Jego czas wolny i czas w pracy kreci się wokół sportu, natomiast Twój niekoniecznie. Masz inna prace niż trener personalny. To powoduje takie zamknięte kolo: oglądasz zdjęcia, dobijasz się, jesteś smutny, ale potem znowu oglądasz zdj aby się "zmotywować" lub czerpać inspiracje co wpływa na spadek samooceny, że Ty taki nie jesteś, że Ty tak nie robisz itd i jest chujnia


Ale weźmy jeszcze spójrzmy na to od strony takiej, że ten cały instagram to w 90% wyidealizowany świat. Ludzie pokazują tam jakieś szczęśliwe i pozytywne chwile, ale mało kto wstawia zdjęcia i opisuje to jak jest ciężko. Zazwyczaj rożnego rodzaju kryzysy nie są opisywane. Ty mknąc przez tez wszystkie przerobione fotki i opisy pełne fałszu zastanawiasz się na pewno jak zmienić swoje życie, co by się stało jakbyś skorzystał z ich rad. Również nieodłączna myślą jest OCH JAKIE ONI MAJA ZAJEBISTE ZYCIE.. Następnie próbujesz tego co oni piszą, ale często to nie wychodzi, no bo np ciężko znaleźć czas na trening 6 razy w tygodniu czy na meal preap każdego dnia mając na głowie milion innych obowiązków.



Podsumowując każdy z nas jest inny, ma rożne zainteresowania i obowiązki. Na te cale insta fotki należy patrzeć z OGROMNYM DYSTANSEM I MIERZYC SIŁY NA ZAMIARY


Trochę chaotycznie, ale mam nadzieje, że się połapiesz

I myślę, że ma rację. Napisała to co trzeba.

Internet to jedno wielkie kłamstwo. My dorzucamy wszyscy swoją cegiełkę do tego.

Oglądasz w internecie tylko wybrane chwile, które ktoś chce Ci pokazać. Na podstawie tego budujesz swoje wyobrażenie o dobrym życiu. Prawda jest w większości przypadków taka, że im ktoś pokazuje na insta lepsze życie, tym bardziej doskwiera mu smutek i lęk na różne sposoby. Czyli mówiąc prościej, ma swoje problemy nie raz większe niż Ty.

Zobacz ile jest w sieci atencyjnych kobiet, które nieustannie potrzebują atencji. Robią wszystko po to, by ich życie dla innych wyglądało na wspaniałe. Zazwyczaj ich jedynym atutem jest uroda prezentowana w sieci, a one same mają więcej kompleksów niż "normalna dziewczyna".

Piszę to po to, byś kimkolwiek jesteś, złapał dystans do tego co widzisz i cieszył się tym co masz. Być może nawet masz lepsze życie (o ile tak można porównywać) od kogoś kogo podziwiasz w sieci. Jedyny problem polega na tym, że nie widzimy tego. Im więcej internetu wokoło tym bardziej społeczeństwo jest w to wciągane.

Pamiętajcie co Czarny pisał. Jeśli widzisz w necie laskę np 8 na 10 to musisz odjąć 2 punkty od tej skali by dowiedzieć się jak wygląda na prawdę, a -3 punkty jeśli zdjęcie jest czarno białe.



Pułapka idealnego świata z internetu


Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/

Zobacz jeszcze:
Jak wyleczyć się z nerwicy? #3 Robimy porządek w głowie!
Co mi dało trenowanie i dlaczego każdemu polecam? [LifeStyle]
Co się najbardziej liczy w życiu?




1 komentarz:

  1. "Ciężko jest tak nagle zmienić swoje życie o 360 stopni".. a nie lepiej o 180 lub 540?

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...