Test Freudowski Co mogę o Tobie powiedzieć? [LifeStyle]

By | 10:24 Zostaw komentarz
Test Freudowski Co mogę o Tobie powiedzieć?

Ostatnio Eska Rock wrzucili coś takiego jak test Freudowski na swoją stronę. Nie mogłem przejść obojętnie! Nie mam pojęcia czy to autentyczny test stworzony przez samego Sigmunda Freuda, ale podrzucam wam i omawiam dla was. Dlaczego? Bo to ciekawe i fajny patent na bajere ;> Potraktujcie to z przymrożeniem oka, chociaż temat jak najbardziej super!

Test Freudowski Co mogę o Tobie powiedzieć?


Jako ciekawy sposób na podryw? Może nie jako tekst na początek rozmowy, ale tak czy siak można to wykorzystać ciekawie na początku znajomości z kobietą. Innego sensownego wykorzystania wiedzy tutaj zawartej nie widzę. No chyba, że lepsze poznanie siebie samego. Analiza swojej osobowości, by wiedzieć lepiej czego się tak naprawdę od życia chce, albo też rozwiązać we właściwy dla siebie sposób problemy. Albo zabawianie znajomych na imprezie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jednak?

Fantastyczny sposób na zabawianie znajomych - Test Freudowski!

Test Freudowski składa się z 8 pytań. Każde z nich reprezentuje inną sferę życia Twojej osobowości. Psychologia jest nauką miękką. Interpretacja może być nie jednoznaczna. Wiec poniżej przedstawiam te pytania:

1. Wpatrujesz się w morze. Co czujesz?
2. Spacerujesz po lesie patrząc w ziemię. Co widzisz? Jakie uczucie ci towarzyszy?
3. Patrzysz na mewy, które latają nad twoją głową. Jak się czujesz?
4. Patrzysz na biegnące konie. Jakie emocje ci towarzyszą?
5. Jesteś na pustyni, a przed tobą znajduje się ściana. Nie jesteś w stanie dostrzec jej końca.
Zauważasz w niej jednak małą dziurę, przez którą widać oazę. Co zamierzasz zrobić?
6. Podczas wędrówki po pustyni, znajdujesz dzban z wodą. Co robisz?
7. Nocą gubisz się w lesie. W końcu zauważasz dom z zapalonymi światłami. Co zamierzasz zrobić?
8. Zapada mgła, nic nie widzisz. Jaka jest twoja pierwszą myśl?Zastanów się chwilę. Pomyśl. Zrób sobie odpowiedź i zobacz pytania poniżej, a następnie porównaj to z tym co, konkretne pytania oznaczają.

1. To twój stosunek do życia, emocji i twoich potrzeb.
2. Są to twoje uczucia w stosunku do rodziny.
3. To twój stosunek do kobiet.
4. To twój stosunek do mężczyzn.
5. To twoja strategia dotycząca rozwiązywania problemów.
6. Sposób, w jaki wybierasz swojego partnera seksualnego.
7. To twoja gotowość do małżeństwa i założenia rodziny.
8. To twój stosunek do śmierci.

Dlaczego test Freudowski działa?

No nie dam rady za cholerę wyjaśnić tutaj to co Freud wywnioskował. Będzie nam potrzebny wycinek wiedzy przepuszczony przez mój filtr. Otóż Panie i Panowie... Mają Państwo prawo dociekać prawdy!
Mamy naszą świadomość, tam gdzie poruszamy się ze swoimi myślami. Mamy naszą nieświadomość, tam są myśli, których nie widzimy okiem świadomości. Można je dostrzec gdy śnimy na przykład. Nieświadomość bije naszym sercem i oddycha za nas. Ma też swoje życie duchowe.

Nasze charaktery kształtowały się w wieku od poczęcia, aż po około 25 rok życia. Pewne obrazy są skojarzone z innymi i nie wiemy dlaczego. Dlatego jak powiem Ci drzewo, to bez namysłu mówisz pierwsze skojarzenie jakie Ci przyjdzie (chociaż fakt, że zatajasz coś, też jest ścieżką dociekania do prawdy o Tobie). I nie mamy wpływu na te skojarzenia, a po nich można dojść do istotnych dla nas wydarzeń. To tak w skrócie. Wielkim skrócie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego na przykład pytanie 5 mojego testu Freudowskiego.

Mam przed sobą ścianę, widzę oazę przez dziurę. Co pomyślałem? Szukam sposobu jak ja przeskoczyć i próbuje się po niej wspiąć i przejść na drugą stronę. Co to oznacza? Że mając przed sobą problem, staram się go pokonać po najprostszej drodze oporu. Mogę się pomęczyć, pospadać, ale wstaje i próbuje dalej.
To nie koniec. Powiesz, że to męskie i fajne? Pokonywanie problemów! Ale mogłem się zastanowić nad sensem przekraczania muru. Może warto się rozejrzeć w innych kierunkach i będą inne oazy. Może ta pustynia to Las Vegas (niewątpliwie jest na pustyni). Może przekraczanie go, to niepotrzebne robienie sobie problemu?

I już jest fantastyczny materiał do dalszej analizy. Nie traktuj tego przesadnie, serio : )

PS. Nie wiem jak interpretować mewy z 3 pytania. Codziennie rano te mendy latają nad moim domem i mnie budzą tym obleśnym skrzekiem. Nie lubię mew. Wiecie jak Ciężko ich gówno z auta zmyć!? I w ogóle, jakoś nie przepadam za ptactwem. Jestem w kropce... Nie mogę się absolutnie zgodzić z wynikiem analizy :P

PS2. To może być naprawdę fajna bajera ten test Freudowski :D Kobiety lubią psychologie i takie rozkminy, a najlepszym tematem dla kobiety, jest ona sama. Znajomość takiego testu już jest sama w sobie fajna i daje pole do popisu :D

PS3. Skończyłem czytać Wstęp do Psychoanalizy Sigmunda Freuda, więc pomyślałem, że fajnie będzie to zakomunikować na swoim blogu takim postem :3 Co jeśli faktycznie kierują nami tylko prymitywne potrzeby i wychodzi na to, że chodzi tylko o podtrzymywanie gatunku? :o Wyszło by na jaw, że piłka nożna i wojny na świecie są przez kobiety i męskie ego, mające prowadzić o rozmnażania się :D Oczywiście, już wiemy, że to nie wszystko chociaż po części jest prawdą.

Uwaga, nadchodzi nowa jakość moich rozkmin na blogu i takie tematy, że się wszyscy posramy, na czele ze mną ;P Zapraszam do obserwacji tej szaleńczej podróży po moich artykułach i rozkminach : )

PS4. Może faktycznie powinienem pomyśleć o studiowaniu czegoś związanego z psychologią, a nie tylko na tym blogu wypisywać co mi przyjdzie do głowy i czytać nałogowo książki? :P

PS5. Szukając kolejnych książek najważniejszych psychologów w dziejach miałem poważny problem. Wpisując wszędzie psychologia, w każdej księgarni był wysyp pseudo psychologicznych książek, które są raczej poradnikami o charakterystyce coachingowej. To nie jest poważna psychologia, bo takie poradniki to i ja na blogu pisze tutaj, a ja poważny nie jestem. Jestem blogerem, a nie naukowcem : ) Coś poszło nie tak, ale finalnie złapałem zajawkę na czytanie klasyków i poważnych autorów, jak wspomniany Freud, czy też Jung, a i Nietzsche wpadł mi w ręce.

Zamierzam to wsmarować sobie w mózg z przyjemnością, a następnie niech zdobi mój regał na książki i się kurzy pięknie, by być odkurzane gdy najdzie mnie taka ochota lub potrzeba. Potrzeba sięgnięcia po wiedzę oczywiście.

Test Freudowski Co mogę o Tobie powiedzieć?


Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali? cz. 2
Świadome sny Czy to możliwe i jak to osiągnąć?
Jak uczyć się efektywniej?


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!