Od Zera Do Bohatera #11 Jak manipulować ludźmi by robili to co chcesz?

By | 16:00 4 komentarze
Jak manipulować ludźmi by robili to co chcesz?

Uwaga Uwaga! Zdradzam w tym poście tajemną wiedzę o tym jak manipulować drugim człowiekiem. Czytasz to na swoją własną odpowiedzialność! Chcąc być atrakcyjnym gościem, czasem musisz trochę użyć sztuczek i dlatego to pisze.

Jak manipulować ludźmi by robili to co chcesz?


Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

W tym artykule podzielę się 4 metodami na manipulację. Powszedni artykuł z tej serii wzbudził naprawdę dużo emocji i pobił rekordy popularności. Znajdziesz go pod tym linkiem: Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

Nie wnikam w moralność tego, ale informuje Cię, że bardzo wiele ludzi popularnych, których lubisz wykorzystuje tą wiedzę. Ja nie uważam tego za nic złego, ani dobrego, raczej za ludzką naturę i chętnie podzielę się kilkoma sztuczkami.

Jeśli uważasz, że osoba korzystająca z tego jest do cna zła to muszę szybko Cię naprostować. 99% ludzi z tego korzysta, tylko być może nie świadomie. Są to nasze naturalne mechanizmy społeczne. To co opiszę, to tylko niektóre z ludzkich zachowań, które psycholodzy wyszczególnili w kwestii umiejętności wpływania na innych ludzi. Ale też nie ma innych super extra sztuczek, takich, że ktoś będzie robił to co chcesz. To ma niewielki wpływ na psychikę ludzi tak naprawdę.

A może kłamie i jednak ma ogromny wpłw? : )

Aha, jak ktoś Ci powie, że na niego manipulacja nie działa, to nie kłóć się z nim. Wiedz, że na każdego to działa bardziej lub mniej : )

O manipulacji już pisałem ciut w powszedniej lekcji i apropo programu Mistrzowie Podrywu, o tutaj: TVN Style Mistrzowie podrywu

Jak manipulować ludźmi by robili to co chcesz?


1. Podobieństwa się przyciągają.
Czasem jest tak, że z kimś się genialnie dogadujemy. Rozmowa sama płynie. Czas staje w miejscu, a za chwile, gdy pora sprawdzić godzinę, okazuje się, że jest o wiele później niż myśleliśmy. Jest połączenie dusz. Nie ważne czy to z kolegą czy kobietą. To się dzieje. Czy zauważyłeś co w takim momencie zachodzi gdy nadajecie na tych samych falach?

Wasze ciała się synchronizują. Zaczynacie oddychać w tym samym tempie. Siedzicie lub stoicie podobnie. Przyjmujecie podobne gesty i całą wasza mowa ciała staje się podobna. To dzieje się po za waszą świadomością i jest niesamowitym zjawiskiem! Jeśli to nie nastąpi, to po prostu rozmowa nie będzie tak przyjemna. Nawet jeśli tematy "zagrają" swoja rolę.

Z lekcji o mowie ciała, pewnie już wiesz, że można do postawy ciała bardziej świadomie podchodzić.
Czy domyślasz się już do czego zmierzam? : ) Gdy z kimś rozmawiasz, zacznij go naśladować świadomie! Ustaw podobnie ciało, wykonuj podobne gesty, a w wersji master oddychaj tak samo. Gdy zsynchronizujesz z kimś oddech, to druga osoba poczuje silną więź! Jest to jednak trudne. Musisz nauczyć się obserwować ruchy klatki czy barków, tak by druga osoba niczego nie spostrzegła.
To co dzieje się podświadomie z fajnymi ludźmi dla Ciebie. Możesz zastosować świadomie w dowolnej sytuacji jeśli Ci zależy na tym efekcie.

Gdy się z kimś zsynchronizujesz, poczujesz jego emocje. I wiesz co teraz można zrobić? Przykładowo odczuwasz smutek tak jak rozmówca, Twój przyjaciel który jest smutny i skopiowałeś od niego ten stan, podświadomie i świadomie temu jeszcze dopomogłeś. Co teraz? Możesz dzięki lekcji o zmienianiu swojego stanu emocjonalnego zmienić swój stan na pożądany, a Twój rozmówca to poczuje!

Czy to kłamstwo? Nie bo Twoje uczucia są tak samo prawdziwe. Jesteś tylko kowalem swojego losu.

Jest taka niesamowita historia. Nie pamiętam gdzie to słyszałem czy czytałem i trochę mi uleciało być może z głowy. Linku nie będzie, z pamięci to napisze w takim razie.
Był pewien mężczyzna, uległ wypadkowi i leżał w śpiączce przez dłuższy czas. Nic nie pomagało niestety. Pewien lekarz, mający różne zajawki słynął z niekonwencjonalnych metod leczenia. Rodzina poprosiła go o pomoc, bo to był jego przyjaciel, który go dobrze znał. Wszedł na salę gdzie ów ziomek leżał. Położył się obok niego na łóżku (chyba tak to było... Łóżko mogło być przecież duże? ) Zaczął powoli kopiować jego oddech i rozluźniać się. Gdy najlepiej jak potrafił skopiował jego śpiącą mowę ciała... Nagle wstał i powiedział do niego coś w stylu "hej, kiedy oddasz mi dychę co Ci pożyczyłem ostatnio?". Ziomek w śpiączce wstał i mu na to "o ch*j Ci chodzi, jaka dychę?". Cuda się zdarzają : ) Albo nie cuda, a rozumienie, że nami ludźmi kierują różne siły, nie we wszystkie się wierzy, ale one są.

Nie potrafię sobie przypomnieć źródła, więc musisz mi wierzyć na słowo, że historia udokumentowana i oparta na faktach oczywiście. Jeśli też to słyszałeś, napisz w komentarzu.

Gdy się z kimś zsynchronizujesz, łatwiej mu podać sugestię i wkładać pożądane opcje do głowy. Robimy to podświadomie, a ja Ci teraz powiedziałem, że możesz to świadomie robić i tak wykminić, że będzie to czymś normalnym dla Ciebie. Może jakaś laska to opanuje i mnie wykorzysta w przyszłości! Tego sobie życzę ;P

Z ludźmi z którymi mamy naturalną więź dusz synchronizujemy się naturalnie bez udziału naszej świadomości. To piękne i niesamowite zjawisko.

2. Jak sprawić by ktoś Ci zaufał i zdradził swój sekret?
Uwaga, to będzie hardcorowo straszna manipulacyjna sztuczka! Uwaga: Sam zaufaj tej osobie i otwórz się na nią. Opowiedz o sobie, wpuść tego kogoś do swojego świata, a ta osoba sama zacznie chcieć się dzielić z Tobą swoim światem.
Może się boisz, że ktoś Cię przez to skrzywdzi? Cierpienie jest wpisane w karty naszego istnienia i najlepsze co można zrobić to się z tym pogodzić i pozwolić temu być. To tylko informacja zwrotna od świata, że szkoda czasu na tą osobę. (czasem to nie takie oczywiste bo nie ma ludzi idealnych, trzeba to dobrze wykalibrować. Ty myśl.) Musisz wyczuć czy ta osoba jest chociaż trochę tego warta.

3. Czy lubisz swojego rozmówcę? Prosty trick. Gdy ktoś z Tobą rozmawia to napomnij w myślach "lubię Cię" kilka razy. Tak wiem, to ciut przeczy temu co pisałem w lekcji o rozmawianiu, ale jak kilka razy to napomnisz to nic strasznego się nie stanie, a wręcz przeciwnie.
To tylko tyle, popróbuj i zobacz co się będzie działo. To jest właśnie fenomen naszych umysłów. Świadomość to jedno, ale tam z tym jest ogromna podświadomość i nieświadomość, które zajmują ogromne połacie Twojego mózgu i do tej pory są owiane tajemnicą.

Wystarczy lubić ludzi i akceptować ich takimi jacy są naprawdę. 

I to już jest mega wiedza i coś co daje niesamowite możliwości. Jednak opowiem o czymś jeszcze.

4. Emocje. Ludzie uwielbiają emocje. Naucz się wzbudzać różne emocje w rozmówcy poprzez historie. Gdy coś opowiadasz to opowiadaj to z pełnym przekonaniem i angażem. Niech poczują czasem grozę opowieści, radość, ekscytacje, smutek, żal, pożądanie itd. Jak Cię coś interesuje to daj poczuć rozmówcy, że to dla Ciebie ekscytujące.

Jak to osiągnąć i nie wyjść na debila? Ciężko mi to wyjaśnić, musisz sam to zauważyć w sobie i w innych, kiedy następuje ten moment.

Gdy chcesz kogoś do czegoś nakłonić, opowiadaj takie historie z którymi Twój rozmówca będzie mógł się interpretować. Pokaż słowami, że ktoś był taki jak on, zrobił to i później takie coś fajnego go spotkało (to w wielkim skrócie, bo jak to konkretniej robić, to kolejny cykl artykułów).

,,Ludzie nie pamiętają tego, co mówisz czy robisz, ale jakie uczucia w nich wzbudzasz".
- Lesley Lokko

Naucz się słowem malować obrazy w wyobraźni rozmówcy. Na przykład "i w ogóle wiesz, co mnie spotkało... wyobraź sobie takie piękne lśniące niebieskie Audi. Nie dowierzałem własnym oczom gdy to widziałem. Było piękne, nawet nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić, pokaże Ci to kiedyś. No i wyobraź sobie ze wysiada z niego taka piękna długo noga blondynka, przyodziana w krótką białą sukienkę z cekinami. Serce mi stanęło gdy zaczęła do mnie mówić! Zaniemówiłem, potężna fala ciepła rozpłynęła się po moim ciele i jedyne co odpowiedziałem to "tak tak" i strzeliłem buraka".

Odpowiedni akcent, artykulacja słów i przekonanie w to co mówisz zrobi resztę roboty : ) To może nie jest przykład najwyższych lotów, ale świetnie obrazuje to co chce Ci przekazać.

To generalnie patent z NLP. Jest kilka zasad jak wypowiadać się w taki sposób jeszcze skuteczniej i co konkretnie wpływa na rozmówce i w jaki sposób. Daj znać jak chcesz bym o tym pisał więcej; )

Zapisz sobie to i myśl nad tema 4 metodami, Ćwicz to, aż stanie się czymś normalnym dla Ciebie.

Straszne rzeczy ta manipulacja co? : )

Być może są czarne techniki manipulacji, jak na przykład przekaz podprogowy w telewizji. Naukowo udowodnione jest, że telewizja wpływa na libido i potencję : ) Z mi nieznanych powodów reklamy tak działają na umysł mężczyzny, że spada produkcja testosteronu. Więcej testosteronu to więcej mężczyzn zdolnych do zerwania mentalnych kajdan?

Świat nami tak manipuluje, że wydajemy bez sensu pieniądze na coś czego nie potrzebujemy. Tak nas cywilizacja zmanipulowała, że uwierzyliśmy iż potrzebujemy cokolwiek by być szczęśliwym! Jest tyle złych rzeczy w społeczeństwie, więc zanim mnie ocenisz źle, że pisze i interesuje się takimi metodami to wydupcaj na trening i jak skończysz to daj znać : )

Miej oczy i umysł szeroko otwarty! Zanim wypiszesz mi jaki to jestem zły że o tym czytam to idź posiedzieć przed TV i daj się manipulować dowolnie przez dowolna stację bo każde media to robią.

Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Czy prawo przyciągania działa?
Jak być szczęśliwym?
Jesteś tym, kim myślisz że jesteśNowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Jak dla mnie, manipulowanie ludźmi to bardzo negatywna umiejętność. Wielka szkoda, że właśnie na tym blogu znalazłam taki wpis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedza jest lepsza niż nie wiedza : ) Ale tak naprawdę, czy to złe? Weźmy dla przykładu punkt drugi, który po przetłumaczeniu na jeszcze prostszy język brzmi "Otwórz się na ludzi, a ludzie otworzą się na Ciebie".
   Pozdrawiam ^^

   Usuń
 2. Uważam, że ten temat można było lepiej przekazać, też masz takie wrażenie? :)

  Przekonywanie drugiej osoby do czegoś dzieli się na dwa rodzaje - na perswazję (do dobrych celów) i na manipulację (do złych celów). Do perswazji i do manipulacji można użyć tych samych technik. Skoro piszesz na blogu o uśmiechu czy zdrowiu, to mogłeś się skupić na perswazji zamiast na manipulacji, byłoby spójnie.

  Wpis jest jak dla mnie zbyt ogólnikowy, mało w nim konkretów (rzeczy, o których się pamięta po przeczytaniu) i przykładów praktycznego zastosowania - może to i dobrze, nikomu to krzywdy nie wyrządzi ;)

  Przekonywać ludzi można znacznie prościej (popatrz na pytanie powyżej).

  Pozdrawiam i zachęcam do dalszego pisania, człowiek się uczy całe życie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Macieju, oczywiście, zawsze można coś lepiej zrobić niż się zrobiło i sukcesem dla twórcy jest to dostrzegać.

   PS. Hasło manipulacja jest dużo lepiej klikalne w sieci niż perswazja ;)
   Również pozdrawiam i zachęcam do dalszego odwiedzania i komentowania :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!