Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali? cz. 2

By | 17:15 Zostaw komentarz
Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

Część pierwsza tego artykułu uzyskała niesamowity rozgłos i ogromny zasięg. Trzeba kuć żelazo puki gorące, więc zrobię i drugą część tego tematu. O tym jak ważne są relacje interpersonalne wiemy wszyscy. Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

Najpierw chciałbym coś wyjaśnić, co kolega w komentarzach słusznie zauważył:
Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

To jest prawda. Ludzie są różni. Jedni są źli, a inni dobrzy. Część będzie wykorzystywać to tak, że nazwanie ich tak jak kolega w komentarzu będzie świetnie pasowało i będą zasługiwać na ten tytuł.

Ja jednak zachęcam do czegoś innego. Chciałbym by to było bezinteresowne. By to płynęło z serca i te zasady były z korzyścią dla wszystkich. Dla Ciebie, że potrafisz zjednać sobie ludzi, a dla innych, że są szczęśliwsi po spotkaniu z Tobą. Czasem pochwałom i szczerą przyjaźnią względem drugiej osoby, można zmienić jej życie na lepsze.

Tu chodzi o rozsiewanie wokół siebie dobrej aury z korzyścią dla wszystkich.
Nie każdy człowiek jest dobry, chociaż każdemu wydaje się, że jest dobry. Nieszczerość i suche pochlebstwa w większości jesteśmy w stanie wyczuć i czujemy ze dana osoba jest fałszywa.

Nie ma na świecie cenniejszej wiedzy niż to co Ci tu pisze tak naprawdę. Umiejętność zjednywania sobie ludzi, to najważniejsza umiejętność jaką się ma, albo można się nauczyć. Potrzebujemy przyjaciół wokół siebie by być szczęśliwymi. Tutaj możesz mnie posądzić o hipokryzję nawiązując do tego artykułu. :P Ale na tą chwile niech to będzie zagadką co autor ma na myśli : ) Może autor jest głupi i tym sposobem próbuje się wybronić bez wysiłku? :P

Cóż, może rozwój duchowy jest równie cenny, ale to inny temat : ) To też jest bardzo ważne!

Część pierwsza: Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali? Część Druga!

W tej odsłonie zajmiemy się najpierw nieco bardziej "zarządzaniem". Nie musisz być żadnym kierownikiem, właścicielem firmy by z tego korzystać. (Ale możesz i jak jesteś to gorąco zachęcam do korzystania z tego, bo wszystkim się to zwróci). Może masz dzieci, partnerkę, partnera, żonę, męża, mamę, rodzinę, robisz coś z kumplem, czy masz zespół muzyczny. Skorzystasz : )


1. Zacznij od pochwały, a dopiero później powiedz co Ci nie pasuje.
Wiele razy jak ktoś widzi nie właściwe zachowanie swojego np pracownika to zaczyna od opierd***. Dużo skuteczniej i przyjemniej jest gdy krytyka jest ukryta na przykład w takim zdaniu:
,,Hej świetnie Ci idzie obsługa ludzi, bardzo dobrze, że tak energicznie z nimi rozmawiasz i miło się patrzy jakie to odnosi rezultaty. Popracuj jeszcze nad obsługą przy kasie i będzie super." Coś w tym stylu. : )

2. Zanim kogoś skrytykujesz, to przyznaj się do własnych błędów.
 Nikt nie lubi krytyki, nawet tej konstruktywnej (gdzieś z tyłu po cichu w głowie tli się ta złość zawsze, albo inne negatywne uczucie). Jeśli już musisz kogoś skrytykować, to jakoś tak to fajnie jest, że jeśli najpierw opowiesz mu co też to Ty nie zjeba**ś, a później umiejętnie wprowadź krytykę.

3. Nie wydawaj rozkazów, zadawaj pytania lub ukryj rozkaz w prośbie. 
Złą praktyką jest rozkazywanie. Większość świata to nie obóz wojskowy gdzie musi być rygor i silnie ugruntowana hierarchia. 
W większości miejsc, gdzie się pracuje i ktoś musi wydawać polecania sprawdza się inna metoda. Zwrot typu "czy mógłbyś zrobić to <tutaj polecenie>" albo coś w tym stylu zależnie od sytuacji, wypowiedziane z przyjaznym tonem wpływa dobrze na nastrój pracownika. Dobry nastrój pracownika następnie skutkuje większą efektywnością jego pracy. 
Są oczywiście przypadki, że należy stosować inne formy poleceń, ale to nie temat na ten tekst.

4.Niech pracownik myśli, że udział w podejmowaniu decyzji.
Jeśli masz inną wizję, to tak kieruj rozmowę, zadawaj pytania by podwładny "sam" wpadł na to co chcesz by zrobił.

5. Co jeśli już kogoś musisz opier****ć po prostu?
Pozwól mu zachować twarz. Pamiętaj, nie ważne jest co Ty myślisz o kimś, ważne co on sam myśli na swój temat. Jak kogoś opierdalasz to mu nie ujmuj wartości. A ma myśleć o sobie dobrze, ma tylko wiedzieć, że coś źle zrobił. O tym jak sprawić by ktoś myślał o sobie dobrze niżej! ^^

6. Pochwała.
Wielokrotnie pochwały zmieniały bieg historii. Pochwałami da się zmienić człowieka na lepsze. Może miałeś tak, że ktoś zauważył w Tobie coś super, a Ty później cały dzień chodziłeś nakręcony pozytywnie? Może nawet miałeś ochotę ciężej pracować, by nie zniszczyć te opinii i sprawiać by była ona jeszcze bardziej prawdziwa?
Pamiętaj, że to ma być z serca. To zachęta do dawania z siebie a nie suchych pochlebstw żeby manipulować ludźmi

O ile świat były lepszy, gdybyśmy wszyscy o tym wiedzieli i korzystali. 
Poniżej podrzucę Ci jeszcze kilka luźnych słów.Mogą się one pokrywać z tym co już pisałem : ) To znaczy tylko, że to ważne.

- Unikaj kłótni, gdy Cię atakują. Czasem lepiej przyznać racje oponentowi gdy Cie atakuje. Nie jest Ci zawsze potrzebne upieranie się przy swoim.

- Miej szacunek do poglądów rozmówcy. Nawet gdy wiesz, że się myli. Są inne, lepsze sposoby na wyprowadzanie z błędu rozmówcy niż powiedzenie mu "nie masz racji" : )
Co Cię obchodzi, w co kto wierzy, nie musisz na siłę udowadniać, że Ty masz rację. To prawie to samo co wyżej.

- Jeśli nie masz racji, popełniłeś błąd, to czym prędzej się do tego przyznaj.
To działa nawet w rozmowie z Panami policjantami, ile ja to mandatów uniknąłem, albo zminimalizowałem sobie do najmniejszej możliwej sumy. Daje to poczucie ważności drugiej osobie. A po za tym, jak pomyliłeś się i zrobiłeś coś złego, to czy masz jaja to przyznać? Jeśli tak, to rób to od razu, nie stracisz sympatii drugiej osoby, a sam poczujesz się lepiej. Zobacz sam jak to działa. Błądzenie, mylenie się nie jest niczym złym. Jest ludzie, a przyznawanie się do win jest czymś co charakteryzuje wartościowych ludzi.

- Zacznij od okazywania przyjaźni. Nie zależnie od wszystkiego, podchodź do ludzi z przyjacielskim nastawieniem. Takie zachowanie ratowało przebieg nie jednej bitwy, gdy dowódcy obu stron po przyjacielsku rozmawiali.
Czasem okazuje się, ze Ty i druga osoba jesteście tacy sami, różni was tylko kilka przekonań, które można na spokojnie przedyskutować.

- Pozwól innym się wygadać
Pomyśl sobie jak super jest gdy możesz się komuś wygadać i ktoś Cię po prostu słucha aktywnie. Gdy ktoś do Ciebie mówi to nie przerywaj mu, daj mu się wygadać.

Wiecie jak to jest z przyjaciółmi? Przyjaciel musi się czuć lepszy od Ciebie i Ty musisz mu to dać. Gdy tego nie dajesz, to ilość Twoich przyjaciół gwałtownie maleje. Lubimy ludzi od których czujemy się w jakiś kwestiach lepsi, lubimy gdy nas podziwiają. To da się osiągnąć właśnie poprzez słuchanie : )
Zamiast samemu opowiadać o swoich osiągnięciach, zapytaj o osiągnięcia drugiej osoby, interesuj się z pełnia sympatii tym. Gwarantuje Ci, że rozmówce interesują bardziej jego osiągnięcia niż Twoje : )

- Ludzie chcą współczucia
Nic dodać nic ująć, daj im to. Nawet jak się na Ciebie wściekają. Pewnie gdybyś był nimi to też byś zachowywał się jak oni. Pomyśl dlaczego oni moją tak się czuć? I co byś chciał usłyszeć na ich miejscu? Co ich ukształtowało, że tak akurat się zachowują?

- To generalnie metoda na manipulację. Jeśli chcesz by ktoś zrobił coś co Ty chcesz, to tak z nim rozmawiaj by myślał że on na to wpadł. Można to zrobić opowiadając historie, takie z którymi Twój rozmówca mógłby się porównywać. Opowiedz mu to i wyszczególnij korzyści jakie ktoś by zyskał robiąc to co bohater Twojej opowieści. To tak po krotce : )

Przewidują powstanie trzeciej części. Była by ona o tym jak wychodzić z konfliktów i zachowywać się gdy grozi Ci niebezpieczeństwo ze strony agresywnego człowieka. Co Ty na to? 

A co do zjednywania sobie ludzi. Jeśli interesuje Cię ta wiedza i chcesz więcej to koniecznie przeczytaj tą książkę, ma 100 lat a jest cały czas aktualna!
Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?


Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?


Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokejNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: