Jak nauczyć się L-sit? Czyli Gimnastyczna Poziomka

Jak nauczyć się L-sit? Czyli Gimnastyczna Poziomka

L-sit, a po polsku figura zwana poziomką, jest jedną z najbardziej podstawowych figur gimnastycznych wykonywanych w Street Workout. Jak trenować Lsit i po co, dowiesz się w tym artykule? Zapraszam do dalszej lektury. Siła!

Jak nauczyć się L-sit? Czyli Gimnastyczna Poziomka

Co musisz umieć by trenować Lsite?

Generalnie to nic nie musisz umieć. Możesz od samego początku Twojej przygody z kalisteniką uczyć się Lsita. Nawet przed nauką Muscle Upa Oczywiście równocześnie z nauką podstaw, podciągania, pompek, przysiadów, wznosów i pozycji typu plank i hollow body.

Jak nauczyć się Lsit?

Tak naprawdę potrzebujesz tylko skrawka ziemi. Jednak nieco łatwiej jest wykonywać Lsit na jakimś podwyższeniu pod ręce. Mogą to byś zwykłe uchwyty do robienia pompek, a od biedy nawet książki lub garnki. Czyż Lsit nie jest super? Możesz go zrobić wszędzie i gwarantuje Ci, że mało kto to potrafi porządnie zrobić : ) Lsit jest w teorii jedną z prostszych figur, ale wykonanie go w 100% wymaga całkiem sporej sprawności i siły, którą przeciętny człowiek nie może się poszczycić.

Jak trenować L-sit?

Trening zaczynasz od rozgrzewki. Zwróć uwagę, że cały Twój ciężar będzie spoczywał na nadgarstkach i dlatego należy je dobrze rozgrzać.

Poziomkę ćwiczy się wykonując progresje. Jak zresztą każdą figurę statyczną w Street Workout. Progresja to łatwiejsza wersja danego ćwiczenia. Więc, wybierasz sobie wersję ćwiczenia, którą potrafisz zrobić i pracujesz nad nią. Po jakimś czasie dasz radę zrobić trudniejszą wersję i teraz to na niej się będziesz skupiać. To dość prosty element, więc progres będzie Tobie szedł szybko, motywując Cie do dalszych treningów i rozwijania innych elementów.


Progresje do Lsit, świetnie są pokazane na tym filmie:
Czyli na pierwszym treningu robisz najprostszą wersje tego ćwiczenia na przykład 6 razy po 10 sekund. Za dwa treningi robisz trudniejszą wersję 6 razy po 10 sekund i tak sobie zwiększasz i idziesz dalej. Te ilości serii, czy sama metodyka, są tylko przykładem i nie trzeba się tego sztywno trzymać. Potraktuj to jako przykład, lub też propozycję ode mnie.


Nie ma mnie obok i nie mogę Ci powiedzieć która progresja kiedy i ile konkretnie dla Ciebie, dlatego musisz sam określić na jakim poziomie jesteś. Nie cfaniakuj, jak my faceci zwykle to robimy, tylko wybierz odpowiedni dla siebie poziom ćwiczenia :P
Eksperymentuj i kombinuj. To prosty element, jak masz dobrą bazę siłową, czy też trochę już poćwiczyłeś fundamenty, to progres będzie szedł z treningu na trening. Możliwe też, iż wystarczy Ci ćwiczyć tylko samego Lsit, bo prostsze wariacje będą dla Ciebie za proste.
Musisz sprawdzić :) Zawsze możesz się czuć tak Lsita, ze wyjdzie Ci Vsit :)


Możesz też od razu na ziemi robić Lsit, jak ten gość:


Koleś świetnie wytłumaczył i pokazał jak uczyć się Lsit.

Co daje Lsit?

Wygląda kozacko, a trudne nie jest. V-sit, czyli trudniejsza wersja, z nogami jeszcze wyżej wygląda już kosmicznie, a jest cały czas w zasięgu każdego, kto ma trochę zapału i woli.
Po drugie, to ogromnie wzmacnia cały CORE (środek ciała, czyli brzuch na przykład : ) ). Pracują również tricepsy, biceps, klata, barki, plecy, nogi, czyli generalnie całe ciało! Jest to element Street Workout statyczny. Mięśnie pracują w nim izomerycznie. Warto wspomnieć, że silne spięcie mięśni jakie Lsite wymaga spala mnóstwo kalorii i wzmacnia mięśnie jak już wspomniałem wyżej.

Możesz to również ćwiczyć wisząc na drążku, albo wisząc na kołach gimnastycznych. Zobacz jak trudno jest zrobić to na kołach w wersji opierając się na nich (koła gimnastyczne). Pomyśl ile to wymaga siły i umiejętności, a jak prosta droga do tego jest. Wystarczy wytrwale wałkować poszczególne progresje, bez pośpiechu i do celu.

Powodzenia w treningach! : )

Źródło zdjęcia na górze: https://wodstar.com/movements/l-sit-with-parallettes/

Jak nauczyć się L-sit? Czyli Gimnastyczna Poziomka


Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Jak trenować Street Workout na masę, a jak na rzeźbę?
3 sposoby na skuteczniejszy trening
Najlepszy trening Street Workout dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych

2 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...