Od Zera Do Bohatera #10 Jak rozmawiać z ludźmi by Cie uwielbiali?

By | 17:04 19 komentarze
Jak rozmawiać z ludźmi by Cie uwielbiali?

50% sukcesu w relacjach z ludźmi to umiejętność rozmowy, cała reszta to Twój wygląd, status i aura. To dużo! Jeśli nie jesteś duszą towarzystwa, albo czujesz, że nie zawsze Ci to idzie tak jak byś chciał, widzisz jak komuś idzie gadka, a Tobie nie, to nic takiego. Da się tego nauczyć i jest kilka prostych zasad rządzących naszymi gawędami. Czytaj uważnie bo to kolejny bardzo ważny post w tym cyklu!

Jak rozmawiać z ludźmi by Cie uwielbiali?


Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

50% sukcesu z ludźmi to umiejętności interpersonalne! 

Niektórzy gadają dużo i bez sensu. Innych się nie da słuchać i chciało by się jak najszybciej uciec. Niektórzy siedzą cicho i tylko przed niektórymi się otwierają. Sytuacje są różne. Wyjaśnię w tym artykule kilka niepodważalnych zasad i zahaczymy trochę o manipulacje ludźmi. Tą samą, którą nieświadomie czasem robimy zresztą!


Jak rozmawiać z ludźmi by Cię uwielbiali?

1. Naucz się słuchać! Większość z nas nie potrafi słuchać! To choroba cywilizacyjna i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Umiejętność słuchania to większość sukcesu na gruncie rozmowy z drugą osobą. Ludzie błądzą po swoich myślach zamiast słuchać. Myślimy o czymś innym w trakcie, gdy ktoś do nas mówi. Tutaj przydaje się praktyka Uważności i Tu i Teraz. Nie prowadź dialogu wewnątrz tylko jak najmocniej skup się na tym co ktoś do Ciebie mówi. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy myślisz o obiedzie zamiast słuchać uważnie tego co ktoś mówi do Ciebie. Zacznij tą praktykę od zauważania swoich myśli w trakcie rozmowy i od razu z powrotem skupiaj się na tym co ktoś mówi. Nie ważne co by mówił. Niech mówi i daj mu odczuć, że jest dla Ciebie ważne co mówi. Jeśli jest wybitnie nudne, to zadaj sobie pytanie czy chcesz takiego towarzystwa? Brutalne, ale prawdziwe.

Nie baw się telefonie, nie sprawdzaj godziny, nie rób nerwowy gestów ciałem. Nie baw się włosami.

2. O czym rozmawiać z drugą osobą? Najlepszym tematem do rozmów jest temat o Twoim rozmówcy. Każdy lubi opowiadać, jeśli nie lubi i o tym mówi to już to robi, więc daj mu o tym opowiedzieć. Zadawaj pytania, pokaż zainteresowanie drugą osobą. To nie ma być przesłuchanie oczywiście. Jeśli rozmowa się nie klei to sam coś opowiedz o sobie i może z tego nawiąże się dalsza rozmowa, gdzie będziesz mógł sprawić, że druga osoba się otworzy. Ty słuchasz i jeśli to na miejscu to bierzesz aktywny udział w rozmowie. No bo tylko słuchać nie możesz.

Po za tym jeśli masz ciekawe życie to masz mnóstwo historii do opowiadania innym. Dbaj o to by Twój świat był pełen fajnych przeżyć, co oznacza że trzeba się wysilić trochę.

Gdy z kimś rozmawiasz to nie zastanawiaj się nad tym co powiedzieć. Pozwól Twojej podświadomości podsunąć Ci najlepsze słowa i na ogół, podsuwa ona najlepsze tematy i słowa. Wystarczy się po prostu nie stresować tym co powiedzieć.

3. Daj rozmówcy poczuć, że jest dla Ciebie ważny. Daj mu aprobatę! Wszyscy uwielbiamy dostawać aprobatę! Lubimy być mentalnie pochwaleni i wiedzieć, że ktoś nas lubi i to szanuje.

Ludzie chcą być chwaleni. Chcą tego mentalnego poklepania po ramieniu "tak, jesteś super, dobrze mówisz, fajny jesteś". Chcą akceptacji drugiej osoby. Nawet Ci którzy mówią, że tego nie potrzebują, że nie potrzebują aprobaty, im też dobrze zrobisz (hyhy) mówiąc im, że mają super podejście i imponuje Ci to. Tacy jesteśmy : ) 100 lat temu Freud już to opisywał.

Eric Berne nazywa to "głaskami" w swoich pracach. Nazwa jest jak najbardziej adekwatna. Ktoś coś mówi, a druga osoba go mentalnie głaszcze by jemu było miło : )

4. Nie wchodź w konflikty. Jeśli się nie zgadzasz z zdaniem drugiej osoby to nie staraj się na siłę udowodnić swojej racji. Każdy ma swoje poglądy i do pewnych rzeczy musi sam dojść, jeśli Ty wiesz na 100% że to Ty masz rację. Powiedz mu, że szanujesz jego zdanie, ale sam masz inne. Oczywiście z umiarem, bo mnie też czasem szlak trafia jak ktoś wygłasza w towarzystwie pierdoły jakich mało.

Wiele ludzi za dużo wygłasza swoje przekonania i rację. Usilnie starając się by ich było na wierzchu. By to do nich należało ostatnie zdanie. Ego górą, hura! Nie chodzi, że masz się zgadzać ze wszystkim, chodzi o to byś dał drugiej osobie przestrzeń na swoje racje. Miał swoją rację, ale by była w Tobie przestrzeń na rację drugiej osoby.

Chcesz mieć przyjaciół czy rację?

Chcesz mieć dziewczynę czy rację?

Tak samo w kontakcie z kobietami: Chcesz mieć dziewczynę czy rację? Nie kłóć się, powiedz że spoko i tyle w takiej sytuacji : ) Tylko tak samo, trzeba to wykalibrować bo nie każda sytuacja na to pozwala. Posiadanie własnego zdania i trzymanie się go jest męskie! To cecha liderów i ludzi sukcesów, ale musisz wiedzieć kiedy lepiej odpuścić bo nie zawsze to popłaca.

5. Uśmiech, pozytywne nastawienie i poczucie humoru. Tak jak w Od Zera Do Bohatera #2 Uśmiech jest super


Poniżej dodatkowo przedstawię Ci 12 punktów, które przedstawiają cechy ludzi lubianych według Mateusza Grzesiaka, z  dopiskami w nawiasie ode mnie. Jakie są osoby lubiane?

1. Zadają pytania. (tak jak pisałem, każdy uwielbia temat "pogadamy o mnie" : ))

2. Nie używają telefonu w czasie rozmowy. (mówiłem mówiłem, masz być tu i teraz dla drugiej osoby, a zaległy mandat zostaw w spokoju w głowie, tak samo jak i Twoje problemy, bo w tej chwili nie maja znaczenia)

3. Są prawdziwe. (nie udajesz niczego jesteś sobą taki jaki jesteś)

4. Nie oceniają innych. (każdy jest jaki jest, ciesz się towarzystwem i możliwością interakcji z drugim człowiekiem, kimkolwiek on by nie był. Czasem zwykły menel potrafi powiedzieć coś ciekawego : ) )

5. Nie szukają podziwu. (wiesz, że jesteś wartościowym i zajebistym człowiekiem, nie musisz tego nikomu udowadniać, bo Ty sam to wiesz. Pozwól innym czuć się fajnie przy Tobie. Powiedz komuś o tym, że jest fajny, że go lubisz i cenisz sobie jego towarzystwo)

6. Są spójne. (nie mówisz raz tego, a raz zmieniasz zdanie i mówisz coś innego)

7. Mają pozytywną mowę ciała (klik, ja żem pisał o mowie ciała Tobie tu Atrakcyjna mowa ciała)

8. Robią świetne pierwsze wrażenie. (uśmiech, dobrze dobrane ubrania i mowa ciała)

9. Witają się z innymi po imieniu. (Zapamiętuj imiona. Druga osoba poczuje się ważna, bo zapamiętałeś imię. Druga kwestia, każdego ulubionym słowem jest jego właśnie imię. Nawet jak mówi, że nie lubi to i tak wiedz, że lubi i podświadomość to wychwyci)

10. Umieją używać dotyku. (nie pokazuj swojej siły witając się z innym facetem i nie dawaj śledzia na powitanie. Nie bój się przytulić dziewczyny na powitanie i pożegnanie. Nie bój się czasem klepnąć kogoś po ramieniu opowiadając żart itd)

11. Dzielą się swoim życiem. (miej wartość i dawaj ją drugiej osobie. Mają ciekawe opowieści do opowiadania, których z przyjemnością się słucha)

12. Uśmiechają się. (o uśmiechu pisałem Jaki wpływ ma uśmiech na atrakcyjność człowieka?)

Zastanów się, zrób notatki i stopniowo ucz się tego : ) Chcesz więcej porad z dziedziny zwanej Inteligencją Towarzyską? Pisz mi o tym, że chcesz. Zobacz sobie ten artykuł: 8 Porad Dale Carnagie Jak zdobyć przyjaciół

Jak rozmawiać z ludźmi by Cie uwielbiali?


Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Jesteś tym, kim myślisz że jesteś
Jak zostać samcem Alfa?
Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja


Nowszy post Starszy post Strona główna

19 komentarzy:

 1. Ten tekst powinien być zatytułowany "jak zostać fałszywym chujem i zrazić do siebie wszystkich"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletny nonsens. My ludzie te mechanizmy używamy codziennie. Nie ma nic złego w posiadaniu większej świadomości na ten temat.
   Są dwa świetne przykłady jak ludzie mogą tą wiedzę wykorzystać i historia pokazuje, ze lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Przykłady to Adolf Hitler, tak zmanipulował ludzi że doprowadził do katastrofy. Za to po drugiej stronie medalu jest na przykład Jan Paweł II, który tą wiedzę wykorzystał do bardzo dobrych celów i nikomu nie trzeba tego udowadniać : )
   Pozdrawiam Serdecznie

   Usuń
  2. "kompletny nonsens"
   A dlaczego nie stosujesz się do tego co sam napisałeś? Mario ma swoje zdanie, którego nie szanujesz, hipokryto :)

   Usuń
  3. Bo mam wybór kiedy chce się do tego stosować i nie jestem idealny : )

   Usuń
  4. Nonsensem jest wykorzystywanie czegoś takiego na codzień. Każdy kto posiada choć trochę inteligencji i jakiegoś obcia życiowego wyczuje, że ktoś stara się go urabiać w ten sposób. Nie raz spotkałem takich ekspertów znających jak to ująłeś "mechanizmy", unikam ich jak ognia, a gdy już jestem zmuszony do współpracy z kimś takim, zawsze trzymam go na dystans i staram się gasić w odpowiednim momencie.

   Taka "wiedza" może być przydatna w telemarketingu, domokrąstwie lub w przypadku gdy otaczają cię sami idioci. W przeciwnym razie łatwo może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

   Usuń
  5. No cóż, każdy medal ma dwie strony. Mi to przydaje się do wychodzenia z konfliktów, do zarządzania i skutecznego motywowania pracowników. Nikt nie jest pokrzywdzony i każda strona wygrywa.

   Łatwo też pomyśleć, że ta wiedza pozwala stać się Panem Bogiem, bo tak zdecydowanie nie jest. Kłamstwo zazwyczaj wychodzi na jaw, a prawdziwe i szczere wartości wyjdą na wierzch.
   Ja o tym pisze bo doskonale wiem, ze są ludzie którzy zasługują na więcej od świata, ale tak jakoś ich życie się potoczyło, że nie idzie im to. Te kilka prostych wskazówek mogą im znacząco pomóc i podnieść jakość życia.

   Ta wiedza nie jest tajna i chętnie się nią dziele, a także jestem gotów podjąć się dyskusji. Też bez przesady, bo to pułapka. Wiedza ta jest dodatkiem do fajnej osobowości.

   Idąc swoimi własnymi (no tak jak by, bo już Sokrates o tym pisał:P ) radami, dziękuję Ci za wszczęcie wartościowej i ciekawej dyskusji : )

   Usuń
  6. Trochę się zgodzę z Mario, w końcu sam Dale Carnegie pisał, że te zasady niewiele Ci dadzą, jeżeli nie staną się Twoją naturą. Wielu ludzi próbuje wdrażać te zasady po kilku szkoleniach i faktycznie efekt jest odwrotny. Uwierz Paweł, idzie wyczuć gdy ktoś z Twojego otoczenia miał o jedno szkolenie za dużo.

   Usuń
  7. ,,Uwierz Paweł, idzie wyczuć gdy ktoś z Twojego otoczenia miał o jedno szkolenie za dużo." z tym się zgodzę, sam byłem kiedyś kimś kto się trochę zachłysnął tą wiedzą.

   Usuń
  8. No proszę jak z niezłej kontry Mario doszło do merytorycznej rozmowy i słusznych wniosków. Faktycznie, nie można z tymi technikami przesadzać. Ludzie nie są debilami (jedynie niektórzy), sztuczność razi. Ale tekst bardzo dobry - daje do myślenia, gratki. Moim zdaniem najważniejsze, to właśnie umieć słuchać i skupiać się nie tylko na sobie.

   Usuń
 2. "Jak pisać do ludzi by Cię uwielbiali"
  1. Nie bądź analfabetą. ("szlak trafia" - turystyczny?)

  OdpowiedzUsuń
 3. a Grzesiak, nie czytam dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie nie wiem czemu się ludzie aż tak Grzesiaka uczepili, moim zdaniem robi naprawdę fajną robotę. Mam 3 jego książki i sporo na tym zyskałem : ) jak by mi ktoś to wytłumaczył to byłbym wdzieczny

   Usuń
  2. zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=IS0Yp-lxqvQ

   Usuń
  3. Kurcze, rozumiem punkt widzenia tego gościa, ale to trochę przekręcanie i doszukiwanie się tylko tego co złe.
   No cóż, na pewno Grzesiak ma swoje za uszami :P

   Usuń
 4. Warto posiadać taką wiedzę, ponieważ to w bardzo dużym stopniu wpływa na to jak odbieramy daną osobę. Jeżeli umiejętnie wykorzystamy podane w Twoim poście informacje, osiągniemy znacznie więcej! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło czytać taki komentarz, od człowieka, który to rozumie :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!