Od Zera Do Bohatera #6 Patrz mi w Oczy

By | 14:54 6 komentarze
Od Zera Do Bohatera #6 Patrz mi w Oczy

Kontakt wzrokowy jest czymś niesamowitym w każdym wydaniu. Czasem to wyzwanie do walki, czasem to po prostu nawiązanie połączenia pomiędzy dwoma ludźmi, a czasem pierwsza iskierka zalotów i magicznej więzi - początek miłości. Jest kilka niezmiernie ważnych aspektów i tricków związanych ze spojrzeniem, które podniosą Twoją atrakcyjność w oczach innych ludzi.

Od Zera Do Bohatera #6 Patrz mi w Oczy

Oczy są zwierciadłem duszy

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

Coś w tym zdaniu musi być, ponieważ patrząc drugiej osobie w oczy jesteśmy w stanie wyczytać bardzo dużo. Ucząc się kilku sztuczek z NLP jesteśmy nawet w stanie stwierdzić o czym ktoś myśli.

Wprawny obserwator - człowiek wrażliwy dużo będzie intuicyjnie czuł dzięki oczom. Oczy maja moc zjednania sobie ludzi. Samym spojrzeniem da się uwieść kobietę gdy świat i gwiazdy sprzyjają, a wy macie w środku to coś dla siebie.

Gdy znika ego, w oczach widać duszę. Wariujemy wtedy, my ludzie. Odczuwamy radość i bliskość z drugim człowiekiem.

Patrzenie komuś w oczy w trakcie rozmowy bardzo ułatwia budowanie relacji.

Chcąc do kogoś zagadać najpierw przecież patrzymy w oczy, by druga osoba znała nasze intencje i poczuła się lepiej. No chyba, że masz spojrzenie jak psychopata : )


Jeśli interesowałeś się tematem już prędzej, to być może usłyszałeś opinie, że należy patrzeć komuś w oczy przez 90% rozmowy. Absolutny nonsens i bzdura moim zdaniem. W niektórych sytuacjach możesz wyjść na obłąkanego wręcz, albo psychopatę.

Ja bym to inaczej nazwał. Gdy rozmawiasz z kimś to tak długo nie spuszczaj wzroku, aż druga osoba nie spuści swojego, a gdy to zrobi to zrób to samo i za chwile znowu szukaj spojrzenia. Jak trafisz na psychopatę to będzie pojedynek ;P Patrząc się na kogoś w rozmowie za długo, możesz wyjść na dziwnego, albo właśnie za psychicznego (wszyscy jesteśmy psychiczni, ale dobrze to maskujemy :> )
Taki spojrzenie w połączeniu z dobrą intencją, dobrym nastawieniem i spokojem może zdziałać cuda. Do tego trochę uśmiechu jeśli pasuje do rozmowy, albo twarz wyrażająca fascynacje tym co druga osoba mówi.

Jeśli chcesz być na siłę alfą, przywódcą to nie spuszczaj tego wzroku pierwszy. Co więcej, bądź przy tym spokojny i zrelaksowany. Druga osoba odczuje poprzez to Twoją moc, że tak to nazwę. Oczywiście chodzi mi tutaj o normalne sytuacje, a nie rozmowę z grupką debili. Szkoda zdrowia.

Dobrą praktyką jest też spuszczanie jako pierwsza osoba wzroku w czasie gdy ktoś do nas mówi, a patrzenie gdy sami mówimy i chcemy coś przekazać.

To są takie niuansy i warto świadomie sobie przeanalizować to co robimy podświadomie w kontaktach z innymi ludźmi.

Jak patrzeć na drugą osobę by Cię polubiła?

To taki life hack. Najpierw rozważny sytuacje rozmawiania na przykład z kumplem, przełożonym, z kimś z którym nie chcesz budować relacji seksualnej ;P Gdy patrzysz się komuś takiemu w oczy gdy do Ciebie mówi, to zejdź na chwile wzrokiem na nos, na dosłownie sekundę i wróć do wzroku. Powtarzaj tak na spokojnie kilka razy. On może tego świadomie nie wychwycić, ale podświadomość jego to zauważy.

Natomiast jeśli jesteś na randce i zależy Ci by pobudzić emocje drugiej strony to zrób to samo, ale na ustach. Kobiety które są od nas mężczyzn mądrzejsze w kwestii mowy ciała, będą na to lepiej reagować niż my mężczyźni. Co nie oznacza Droga Czytelniczko, że nie możesz tego na mężczyznach pokombinować odpalając im ciekawe emocje w różnych sytuacjach :)

Na koniec - co jeśli kogoś nie lubisz i ma spadać? To samo, ale patrz na czoło :)

Kolejna kwestia to Twoja aura. W zależności od tego co masz w głowie, takie będziesz mieć spojrzenie. To nieco bardziej zaawansowany temat i jest szerzej omówiony w jednej z przyszłych lekcji.

Ludzie mówią później "on/ona ma to coś w oczach. Ten błysk!".

Poeksperymentuj z tym i znajdź dla siebie najlepsze rozwiązania z tej lekcji. Nie wierz mi na słowo i sprawdź sam. Miej świadomość jak dużą wagę to ma.

Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze: 
Jak zostać samcem Alfa?
Kim jest Sean Stephenson? Mega inspirująca historia!
Medytacja Co to i jak to robić?
Nowszy post Starszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. Ja lubię patrzeć ludziom w oczy jak rozmawiam :) Nawiązuje się wtedy super relacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zawsze-niezawodny artykuł. Genialne ciekawostki, a o niektórych nawet nie miałam pojęcia. Pisz więcej takich postów, jestem pewna, że pomagają nie tylko mi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały czas mam wrażenie, ze ta seria się dopiero rozkręca i nie mogę się doczekać aż opublikuje wszystko co napisałem : )

   Usuń
 3. W takim razie i ja nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię czytać takie artykuły. Moim zdaniem, osoba, która patrzy nam w oczy przy rozmowie jest bardziej wiarygodna.

  OdpowiedzUsuń