Od Zera Do Bohatera #3 Kontrola swojego stanu emocjonalnego

Od Zera Do Bohatera #3 Kontrola swojego stanu emocjonalnego

Są tacy ludzie którzy zawsze są zadowoleni. Czuć ich aurę i że oni nic nie udają. W tym jednym momencie są na przykład pełni energii i zadowolenia. Są metody na szybkie wywoływanie pożądanych stanów  emocjonalnych w naszym ciele i warto je znać. Pomyśl sobie, wkurwi*** Cię ktoś na ulicy, a Ty akurat masz mieć ważne spotkanie, jednak cały dyszysz ze złości. Pstryk i jesteś radosny i szczęśliwy. To krótkotrwała iluzja, ale przydaje się i działa. Jak? Zapraszam!


Jak kontrolować swoje stany emocjonalne?

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

Temat inteligencji emocjonalnej poruszałem wielokrotnie na łamach mojego bloga, na przykład  Jak być inteligentnym emocjonalnie? i 2 proste sposoby jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Tutaj wyszczególnię Ci kilka technik na szybkie zmiany odczuwanych emocji na potrzeby sytuacji.

Jaki wpływ mają emocje do bycia atrakcyjnym?

Pomyśl sobie, gdy masz doła to jesteś bez energii, bez życia, nie chce Ci się gadać i nie jesteś kreatywny. A patrzą na Ciebie ludzie przed którymi chcesz wypaść atrakcyjnie, bo to na przykład randka, przemówienie, rozmowa o pracę itd. Czy Ty przykładowo teraz musisz coś zrobić, np napisać tekst na bloga bo masz jedyną godzinę w tygodniu, w której masz na to czas. A akurat złapał Cię jakiś smuteczek. Siadasz do pracy i dupa, śmieszne filmiki na YT są lepsze i prostsze. A Ty teraz potrzebujesz motywacji, wielkich myśli i radości!

Zmiana emocji poprzez mowę ciała

Jak w powszednim wpisie pisałem - wymuszanie uśmiechu prowadzi do tego, że faktycznie zaczynamy w jakimś stopniu tą radość odczuwać. Mam nadzieje, że udało Ci się to opanować, co zresztą szczególnie trudne nie jest. Tak możesz na przykład właśnie radość osiągać.
Brak Ci pewności siebie? Skieruj oczy do góry i miej uniesiony wzrok. To informacja do podświadomości, że możemy czuć się pewnie bo niczego złego się nie spodziewamy.

Gdy odczuwasz jakiś stan, zwróć uwagę na ułożenie Twojego ciała, które przyjęło taką pozę podświadomie. Zazwyczaj nie zwracamy jako ludzie na to uwagi. Zwróć uwagę na oddech, jego tempo i głębokość. Jak są Twoje usta ułożone i gdzie skierowana jest głowa (góra/dół). Możesz mimikę przed lustrem obserwować. Naucz się tego i przypominaj to co chcesz w konkretnych momentach. To wymaga trochę wprawy, ale jest w zasadzie proste.

Kolejny patent to zwyczajny spacer. Chcesz poczuć się lepiej? Idź się przejść i wyobrażaj sobie jak ludzie Ci wiwatują, a Ty ich pozdrawiasz jak król. Oddychaj spokojnie i głęboko.

Super patentem jest taniec w domu po prostu przy okazji wykonywania zwykłych codziennych czynności, czy też np śpiewanie, a aucie, pod prysznicem, gdzie tylko masz ochotę o ile nikt Cię nie słyszy, no chyba, że się nie wstydzisz :) Gwarantuje Ci, że poczujesz się dobrze!

Kontrolując swoje ciało, można łatwo wpłynąć na stan emocjonalny.

Jak kontrolować myślami stany emocjonalne?

Lubimy zaprzątać sobie myśli tymi złymi rzeczami. Tak nasze Polskie społeczeństwo jest jakoś zaprogramowane. Nie koniecznie tak musi być, ale ciężko to zmienić. Lubimy marudzić sami do siebie, a to powoduje adekwatne do tego stany emocjonalne. Jednak czasem myślimy o dobrych rzeczach i w zależności co to jest, taki mamy stan, czy to radość, szczęście, podniecenie, ekscytacja, błogość, motywacja.
I tutaj wniosek nasuwa się sam. W konkretnej chwili warto zapanować nad umysłem i wyświetlić sobie w głowie odpowiednie obrazy. Dodatkowo warto pobawić się submodalnościami by to wzmocnić.

Wyobraź sobie siebie w swoim wymarzonym aucie. Patrzysz ze swoich własnych oczu na swoje dłonie i na pięknie zrobiony kokpit. Poruszasz nogami i dotykasz sprzęgła, hamulców i gazu. Prawą dłoń kładziesz na zimnej, gładkiej manetce zmiany biegów, wrzucasz jedynkę i po wciśnięciu gazu czujesz ten ryk. Czujesz jak rozchodzi się po Twoim ciele ten dreszcz przyjemności. Zobacz jak kładziesz obie dłonie na kierownicy i suniesz z bananem na buzi, a laski oglądają się za Twoim błyszczącym rydwanem.
Nawet jak to pisałem to czułem się fajnie, a Ty czytając to? Powtarzaj sobie takie obrazy i wzmacniaj je. Po jakimś czasie wejdzie Ci to w krew i łatwo Ci będzie tak przeskakiwać.

To działa tylko jeśli chcesz tego, pamiętaj.Czy wiesz, że ludzie kopiują od siebie stany emocjonalne? Jeśli w Twoim towarzystwie jest osoba która jest bardzo smutna to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nawet jak nie będziecie gadać, to odczujesz to samo. A teraz pomyśl sobie, że jesteś tego świadomy i możesz tak wpływać na innych ludzi, by czuli się lepiej w jakimś stopniu. To jeden z elementów budowania aury i manipulowania ludźmi, o czym będę pisał w którejś z kolejnych lekcji. Na razie tyle wystarczy. Zaciekawiony? Zaciekawiona? : ) Dam Ci do myślenia i to grubo kolejnymi artykułami!
Są to metody, które dają efekt na chwilę. Nie wyleczysz tym depresji, czy napady niechcianych myśli. Ale mogą być metodą na stopniowe zwalczanie długotrwałych smutków i tym podobnych problemów. Może i wpadnie Ci to w nawyk wypierając stare wzorce myślenia?


Ludzie atrakcyjni nie są chorągiewką na wietrze emocji swoich i innych ludzi, oni mają w jakimś stopniu dużą kontrole nad tym, dlatego przyciągają do siebie innych ludzi bo to jest super (wielki skrót myślowy, ale po to mamy cały ciąg tych artykułów). Niektórym to naturalnie przychodzi, a innym nie. Niektórzy całe życie tego nie zauważą, a inni nie uwierzą. Wybór jest Twój. Masz ogromny wpływ na swoje życie.

A jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
W życiu nie ma porażek
Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?
Prosty sposób na spełnienie swoich nawet największych marzeń

4 komentarze:

 1. Bardzo interesujący artykuł. Świetne porady!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zachęcam do śledzenia całej serii Od Zera Do Bohatera : )

   Usuń
 2. Zawsze ludzi bardziej ciągnie do optymistów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego optymizm będzie szerzej omówiony w późniejszej lekcji : )

   Usuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...