Od Zera Do Bohatera #2 Uśmiech jest super

By | 15:59 2 komentarze
Od Zera Do Bohatera #2 Uśmiech jest super

Pora na drugą lekcję w cyklu Od zera do bohatera! Uśmiech jest czymś naturalnym i dobrym dla nas ludzi. Uwielbiamy się śmiać i wygłupiać. Przyjrzymy mu się z bliska, przeanalizujmy i na koniec zaproponuje Ci jedno ćwiczenie z uśmiechaniem się związane. Nie traktuj tego banalnie bo z jakiś powodów to czytasz.


Uśmiech jest atrakcyjny

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

O tym, że śmiech to zdrowie wiemy wszyscy. Lubimy gdy ktoś się z nami uśmiecha i lubimy mieć powody do uśmiechu. Być może wiesz, że uśmiechnięci ludzie wydają nam się atrakcyjniejsi. Im szczerszy uśmiech tym lepiej. To działa i na randce i na rozmowie o pracę. Oczywiście rodzaj uśmiechu musisz dopasować do sytuacji.
Co więcej - uśmiech jest zaraźliwy, istnieje wielka szansa, że gdy się do kogoś uśmiechniesz to ta osoba to skopiuje i uśmiechnie się do Ciebie. Nagle ktoś skojarzy pozytywne emocje (lubimy je wszyscy) właśnie z Tobą.
Idź przez miasto uśmiechnięty, ludzie nie będą mogli zrozumieć co Cię tak uszczęśliwia skoro jest taka beznadziejna pogoda i jest 7 rano przed pracą. Nie uśmiechaj się tylko do dziwnych typów, szkoda zębów ;P Oni sami sobie i tak szkodzą i szkoda czasu na nich.

Uśmiech ma jedną magiczną moc. Gdy jesteś radosny, zapamiętaj jaką masz mimikę. Gdy dopadnie Cię smutek - spróbuj wymusić na sobie ten sam uśmiech który masz gdy jesteś szczęśliwy. Mózg sobie pomyśli - wtf, po co Ty się uśmiechasz, jesteśmy szczęśliwi? No dobra szefie to odpalamy emocje o nazwie szczęście chociaż nie wiem dlaczego, ale coś wykombinuje. Nie działa to od razu, popróbuj : ) Wymaga to praktyki.
Od Zera Do Bohatera #2 Uśmiech jest super
Uśmiech to najlepszy makijaż dla kobiety.

Jako ludzie na ogół lubimy towarzystwo ludzi pozytywnych i rozweselających nas. Chcemy z nimi spędzać czas i być przez nich lubiani. Ty chcesz być tym magnesem na szczęście przecież i żeby Ciebie tak ludzie lubili.
Bądź pozytywny, miej jakieś kawały wyuczone i listę wesołych historyjek do opowiedzenia. A co śmieszy ludzi? To co Ciebie śmieszy. Jeśli sam przy czymś nie możesz ze śmiechu to druga osoba też będzie się przy tym bawić. Jeśli coś będziesz z takim poczuciem opowiadać, to to będzie śmieszne dla drugiej osoby. Jeszcze lepsze wrażenie robi gdy w środku cały się śmiejesz, ale grasz dla kontrastu poker face mówiąc coś kosmicznie śmiesznego. Efekt gwarantowany, no chyba, że ktoś jest w głębokiej depresji. Nie każdego zawsze rozśmieszysz i nie każdy tego zawsze chce, pamiętaj. To tylko luźna wskazówka, że lubimy ludzi z którymi świetnie się bawimy.
Pamiętaj by nie robić z siebie błazna! To rozśmiesza, ale chcesz być super gościem, a nie pajacem.

Dodatkowo obejrzyj sobie to nagranie od Roberta Marchela:


Twarz ludzi którzy się dużo uśmiechają promienieje. Czujemy to intuicyjnie. Dlatego mam dla Ciebie proste ćwiczenie. Taka kalistenika twarzy.
Uśmiechaj się codziennie przynajmniej przez 30 minut. Wprawisz się w dobry nastrój i poćwiczysz mięśnie twarzy. No chyba, że jesteś pozytywnym człowiekiem już i nie ma z tym problemu : ) To nie było tematu!

Podsumowanie dzisiejszego wpisu - Ciągnie nas do ludzi pozytywnych, uśmiechniętych i zadowolonych. Przy których świetnie się bawimy. Po tym wpisie wiesz, że możesz to potraktować jako umiejętność, której możesz się uczyć jak wszystkiego innego, jeśli jesteś smutasem. Pamiętaj też, że czasem warto sobie wspólnie po marudzić i posmutać,. Wszystko w przyrodzie musi mieć miejsce, jednak chciejmy więcej radości. Jak czasem powiesz coś mało śmiesznego dla innych to trudno, zdarza się najlepszym ;P

Dla niektórych wyda to się kompletnie banalne. Jednak nie dla każdego jest to oczywiste. Ja też byłem kiedyś ponurakiem i wszystko brałem na poważnie. Niektórym może się wydawać, że tacy już są (smutni), nonsens, to tylko zestaw nawyków myślowych, które można zmienić :)

A jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
W życiu nie ma porażek
Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?
Prosty sposób na spełnienie swoich nawet największych marzeń

Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!