Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?

Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?

W szkole średniej kolega z klasy śmiał się ze mnie, że pewnie nie zrobię 5 pompek, wiatr zawieje, mnie przeleci i się przewrócę. Być może miał rację. Ciągle ktoś nam wmawia, że coś możemy, a czegoś nie możemy. Coś jest możliwe lub nie. Że coś jest nie dla Ciebie, że nie dasz rady. Częściej słyszymy, że własnie jesteśmy za słabi na coś i coś jest nie możliwe, że musimy pogodzić się z wizją zwykłego, marnego życia. Dlatego w tym artykule trochę motywacyjnej gadki i starych prawd świata...

Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?


Często słyszymy, że taki już jest nasz los, że trzeba w totolotka wygrać, mieć piękne ciało. Kraść i oszukiwać jak chce się coś mieć. Kij wie jakim się urodzić. Że takich później tylko podziwiamy i oglądamy. Chcemy być jak oni. Że na coś nie zasługujesz, bo jesteś zwykłym małym człowieczkiem.
A zobaczcie to:
Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?
Ja się wzruszyłem czytając to.
Wpojono nam tysiące pół prawd do głowy. Na przykład, że musisz być tylko dobry bo zło jest złe. Ale my ludzie mamy też drugą złą naturę. Mamy swoje słabości i każdy z nas ma czasem mroczne myśli (i sumienie, zasady itd). Nie można się od tego odcinać. W życiu musi być jing jang. Równowaga pomiędzy energiami w nas.

My Polacy marudzimy notorycznie. Oceniamy, dajemy ludziom i sobie łatki. Wszystko z góry jest nazwane jakoś. Czujemy się gorsi lub lepsi od kogoś. Prawdą jest, że nie musimy tak się czuć. Bo nikt nie jest ani gorszy, ani lepszy. Człowiek po prostu jest. Cudownym stworzeniem tego świata. Jemu podobni budowali rakiety i lecieli na księżyc. Budowali imperia i wygrywali wojny. Zdobywali się na akty odwagi i ratowali współwięźniów z obozu. Podnosili ciężary jakich myśleliśmy, że się nie da podnieść i biegali tak szybko jak myśleliśmy, że biec się szybciej nie da

Nam podobni skrobali ryby w garażu, by za 10 lat mieć przetwórnie ryb i fantastyczne pieniądze. jeba*i rybą by teraz być Panami swojego życia i życia innych ludzi (dają pracę). Podejmowali ryzyko i w coś wierzyli. Kilku takich miałem przyjemność poznać osobiście. Nie ma w tym czarów i oszukiwania. Tylko praca, wiara i wytrwałość.

Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?Nam podobni pakują gacie z namiotem do plecaka i idą obejść świat. Też się boją, czują to co Ty na myśl o czymś takim zwariowanym, ale ich wola doznania tego przezwycięża strach.

Mi mówią, że z takimi problemami z ortografią nie można prowadzić bloga, że za głupi jestem by robić kanał o rozwoju osobistym. Tym bardziej zachęcam do śledzenia mnie i lubiania mojego fanpagu: https://www.facebook.com/paweltrenuje/ : )

Jeśli interesujesz się sukcesem i rozwojem, to pewnie słyszałeś, że aby odnosić sukcesy musisz po prostu to robić i być wytrwałym. A jednak dalej coś nie idzie, więc czy te słowa nie są prawdą, a zwykłą bujdą i jednak trzeba być urodzonym z niebieską krwią? Są jak najbardziej prawdą, ale wytrwałość jest cnotą. Polega to na nieustannym podejmowaniu próby pójścia dalej. Jak nie uda się 10 razy tą metodą, to inna metoda może się sprawdzić. Lepiej całe życie dążyć do czegoś niż nie próbować wcale i być miernotą. Nie daj sobie ukraść marzeń. Czasami jest też tak, że coś nie współgra z naszą duszą, ale próbując tylko tak możemy się o tym przekonać.

Przedstawiam wam Aarona Homoki. Koleś jeździ na desce i w wieku 14 lat wymyślił sobie, że przeskoczy 25 schodów na deskorolce. W 2014 podjął się próby. Niestety skończyło to się poważną kontuzją i wielomiesięczną rehabilitacją. Jednak nie poddał się. Rok 2015, kolejne próby. Niestety dupa, po kilku nieudanych próbach ochrona zakończyła imprezę i ich zwyczajnie wypierdzieliła z miejscówki.
Rok 2016. Kolejne próby i sukces. 25 schodów w wieku 25 lat. Zresztą zobaczcie to na tym filmiku:


A Ty jakie masz marzenia? Blog o treningu, to może chcesz schudnąć, albo przytyć? Może trafiłeś tutaj po przez jakieś moje psychologiczne tematy bo nie czujesz pełni życia, a Ty chcesz ją poczuć bo wiesz ,że to możliwe, albo coś Cie zastanawia?

Elon Musk realizuje swoja dziecięcą wizje kolonizacji Marsa. W 2018 polecą tam pierwsze ładunki. Co więcej, on chce tą planetę uczynić zdatną do życia dla ludzi. Weź mu teraz powiedz, że to jest zimna pustynia, z rzadką atmosferą, że głupi pomysł bo się nie da.

 Chciałbym dożyc tych czasów gdy to się uda. Wielkie umysły dadzą radę to zrobić. A co różni zwykł umysł od wielkiego? Wielki myśli, że jest wielki i dlatego choćby nie wiadomo co, będzie próbował, tak długo aż znajdzie sposób. Jego wiara w siebie wynagrodzi mu wszelkie przeciwności losu i trudy bycia wyjątkowym. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i wszyscy możemy robić super rzeczy. Jedyne co trzeba zrobić to w to uwierzyć i próbować.
Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?


,,Ale joooo, ja taki nie jestem, to nie dla mnie, już się pogodziłem z wizją marnego życia"
Jo to takie tak na Kaszubach ; ) Prawdą jest, że nie każdy będzie kolonizował Marsa, biegał morderczych kilku dniowych maratonów i dokonywał spektakularnych wyczynów sportowych. Nie każdy też będzie podcierał się Polskimi banknotami 500zł, a 200zł wycierał nosa zimą. Ale każdy ma swój własny świat, który zasługuje na więcej. na sięgniecie po swoje marzenia. A może dzięki temu działaniu i wierze zajedziesz dalej niż prędzej myślałeś?

Phil Knight, Twórca Nike nie myślał o tak spektakularnym sukcesie. Po prostu wpadł sobie na pomysł, żeby z Chin skołować sportowe ciuchy bo lubił biegać i przy okazji opchnąć co nie co znajomym. Po 6 latach jeśli dobrze pamiętam, całość dopiero nabrała pędu, a co stało się później to już wszyscy wiemy, bo pewnie gdzieś u Ciebie w domu stoją "Najeczki"

Zastanów się ile prawd w które wierzysz może być zwyczajnie bujdą i czymś co Cię ogranicza?
Może masz już trochę latek i ktoś Ci ukradł Twoje marzenia? Skupiłeś się na zwykłym życiu, a największą rozrywką Twoją jest piffko wieczorem?
Znasz może Pana Antoniego Cichończuka? W wieku 54 lat wymyślił sobie cffaniak, że będzie biegać zawodowo i dwa razy wygrał Mistrzostwa Europy i dwa razy Mistrzostwa świata. Tutaj więcej informacji tutaj Gorąco polecam.

Jeśli nie wiesz co masz robić ze swoim życiem, to tak długo myśl aż wpadnie Ci to do głowy. Nie zastanawiaj się długo tylko to rób.

,,W psychologii jest takie pojęcie ‘błysk’.
To jest moment, kiedy człowiekowi w głowie się wszystko zmienia,
kiedy nagle dociera do niego coś, co było oczywiste od lat,
ale teraz nabrało innego wymiaru".

- Jacek Walkiewicz

Oprócz fizyki, Twojej wytrwałości i wiary nie ma żądnych ograniczeń, ale te moce możesz poskromić na swoją korzyść ; )

Jeśli tutaj dotrwałeś, to zapewne jesteś indywidualistą. Jaka jest różnica miedzy zwycięzcami, a przegranymi?


Czym jest Twoje zwycięstwo? Wymarzona sylwetka, spokój ducha, wymarzona dziewczyna/facet, a może wolność finansowa, czy też idealne zajęcie dające korzyść finansową?

Sukces dla każdego może znaczyć coś innego, ale zasady są zawsze te same i zawsze zadziałają.

Co daje Ci szczęście? Na jakim etapie jesteś? Co jeśli definicja Twojego sukcesu ulegnie zmianie?

,,Patrząc na to inaczej, zastanawiam się nad czymś innym. Gdy grałam w simsy, na samym początku gry simy nie miały rozwiniętych wszystkich potrzeb. Sim był szczęśliwy jak zrobił siku i zjadł coś dobrego. Ale z czasem miał też potrzebę estetyki i kilka innych. Wcześniej zielony pasek szczęścia na full. Potem ledwo żółty, bo aptetyt rośnie w miarę jedzenia.  "Ania Maluje
Często też słyszę słowa typu "ale ja przez prace nie mam czasu i siły już na nic."
No cóż, umysł wszystkim steruje i skoro tak mówisz to tak masz. Być może ciężko Ci w to uwierzyć, ale np taki Pan Waldemar Nol uwierzył. Pracował na budowie i po pracy szedł na siłownie. Nie powtarzał bujd typu "ja w pracy mam lepszą siłownie hyhyh <chlup Piwo>". Kilka tytułów w kulturystyce dostał : )
Znacie SzajBajka? Fajnie poopowiadał właśnie w tym temacie:


Co Cię ogranicza i czy ograniczenia istnieją?

Chcieć to móc : ) Tym sam decydujesz o tym ile możesz i co jest dla Ciebie możliwe. Pamiętaj, że większe wizje są trudniejsze i wymagają więcej wytrwałości od Ciebie. Musisz też w to wierzyć. Proście, a będzie wam dane.

Lepiej próbować i odnosić porażki niż siedzieć bezczynnie i później żałować. Nie patrz na to co powiedzą inni, bo oni za Ciebie nie przeżyją Twojego życia.

Inni ludzie nie mogą wymyślać Ci życia, chyba że im na to pozwolisz. Pozwolisz ich słowom wejść do swojego umysłu i tą dziwną emocją zmusić Cię do biernej stagnacji w Twoim życiu? Pozwolisz czuć się gorzej bo ktoś ma z Ciebie beke? Jesteś zajebisty i robisz coś wyjątkowego, wyjątkowi ludzie, mający odwagę Ci dopingują, a Ty będziesz się przejmować zdaniem ludzi, którzy pozwalają sobie na marne życie, mimo że mogą dużo więcej? Tylko ze strachu przed opiniami innych ludzi? Wiesz ile jest talentów na cmentarzu? Przeżyli swoje życie i nawet nie próbowali, bo im ktoś tak powiedział. Drodzy rodacy, bądźmy inni i uczyńmy ten świat lepszy : ) Weselszy, pełen tolerancji, akceptacji i miłości.

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą, a umysł nie działa jeśli nie jest otwarty, jak spadochron. Albo go otworzysz, albo za 50-70 lat rozbijesz się, mając zawleczkę tuż obok. Tylko ten ziomek za Tobą, wkręcił Ci że jej nie ma ; )

A jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Ta zasrana prokrastynacja - Czyli odkładanie rzeczy na później
Jak skutecznie zmieniać swoje życie?
Jak się motywować?

2 komentarze:

  1. Trzeba być pewnym siebie, nie można dać się zmanipulować silniejszym od nas. Jeśli jest coś co robimy z miłością ni poddamy się, aczkolwiek świadomość, że wszystko to co wiem, jest manipulacją kogoś, kto chce abym w to wierzyła. Jak odnaleźć prawdę?

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...