Co o sobie myślisz? Proste rozwojowe ćwiczenie dla każdego

By | 17:25 Zostaw komentarz
Co o sobie myślisz? Proste rozwojowe ćwiczenie dla każdego

Czy wiesz, że to kim jesteś zależy tylko od Ciebie? Nie chodzi mi przynajmniej o kolor skóry, pochodzenie, płeć itd. To jest z góry dane. Taki pakiet startowy, czasem lepszy a czasem gorszy. Pretensje proszę kierować do swojej duszy, która przed stworzeniem wybrała sobie poziom trudności ( jak w grze:) ). Ale Ty decydujesz czy jesteś brzydki czy ładny, bogaty czy biedny, decydujesz o tym jak ludzie na Ciebie patrzą - jak na nudziarza, czy jak duszę towarzystwa z którą każdy chce przebywać? Zaraz podam Ci proste ćwiczenie na ulepszenie siebie samego/samej i sprawienie, że życie wskoczy na lepszy tor.

Co o sobie myślisz? Proste rozwojowe ćwiczenie dla każdego

Jak o sobie myślisz?
Co sobie w głowie powtarzasz? Patrzysz w lustro i "o matko, jak ja wyglądam okropnie dziś"? Uważasz, że nie dogadujesz się z ludźmi, że oni Cie nie rozumieją '"frajerzy i buraki, ja jestem inny", albo "szkoda, że mnie nie lubią", "jestem nieśmiały" itd? Płeć przeciwna jest wobec Ciebie obojętna, myślisz sobie "nie mam u niej/niego szans", "ale ja mam pryszcze"? Różne można mieć przekonania na swój temat. Opisałem to tutaj: Jesteś tym, kim myślisz że jesteś

Eksperyment z ryżem

Taka historia. Naukowcy postanowili zrobić eksperyment w szkole. W szkolnej klasie zostawiono dwa jabłka. Poproszono dzieci, aby o jednym jabłku mówili, że je kochają, lubią i że jest super, a do drugiego miały mówić złe rzeczy. Że jest paskudne, że je nie lubią. Miały to robić przez 2 tygodnie codziennie po kilka minut. Co się okazało? Jabłko lubiane było w idealnej kondycji, nienaruszone i dalej ładne. Drugie jabłko to "nie lubimy Cię", niestety było w zaawansowanym etapie gnicia.

Edit 2018 Temat dalej aktualny - eksperyment powtórzyła Ikea z domowymi kwiatami i efekt był taki sam.A teraz zobacz to:


Dlaczego? Woda reaguje na emocje ludzkie. Jakkolwiek to brzmi, jest prawdą. Nie wierzysz, to sprawdź.A co jeśli Ty jesteś takim "ryżem". Ty, czyli Twój umysł i ciało? Człowiek to około 70% woda.
Pomyśl


Ćwiczenie rozwojowe

To ma być nawyk Twój. Być może zabrzmi to dla Ciebie dziwnie, ale nawet jak jesteś łysym Sebkiem, to rób to. To dla każdego.Stań przed lustrem, popatrz sobie w oczy, uśmiechnij się i powiedz proste kocham Cię.

Wystarczy w myślach : )Od teraz za każdym razem gdy będziesz się widział w lustrze to pomyśl sobie coś dobrego na swój temat. Możesz robić jak John Bravo.
Tylko tyle.


Są przekonania jakie może mieć człowiek na swój temat, których tak łatwo się nie pozbędzie. Nie staniesz się człowiekiem o magnetycznej osobowości przez kilka dni. Tak samo jak będąc gruby nie schudniesz nie robiąc nic oprócz myślenia o sobie w innych kategoriach.

Chciałbym żebyś obejrzał ten film, skoro doszedłeś do prawie samego końca tego artykułu. Pomyśl o tym:
Niech to będzie dla Ciebie ciekawa wskazówka, którą da się rozwinąć. Nawet nie wiesz jakie cuda możesz robić ze swoim życiem wiedząc o tym i znając kilka sztuczek z NLP : )

Napiszcie mi po jakimś czasie o swoich spostrzeżeniach.

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Zobacz jeszcze:
Jak być atrakcyjnym i pewnym siebie facetem? Sekretna wiedza!
Prosty sposób na spełnienie swoich nawet największych marzeń
Jak bardziej cieszyć się życiem? Być tu i teraz!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze:

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!