Czy jedna seria pompek dziennie ma sens?

By | 16:10 2 komentarze
Czy jedna seria pompek dziennie ma sens?

Wykonywanie tylko jednej serii pompek dziennie to niezmiernie ciekawy temat dla osób które mają bardzo mało czasu, albo są leniwi i chcą robić cokolwiek. Chodzi o to czy jedna seria pompek dziennie do maksa ma sens. Na przykład od razu po wstaniu czy kiedykolwiek w ciągu dnia? Czy będą z tego jakieś efekty? Tak się składa, że coś o tym wiem.


Czy jedna seria pompek dziennie ma sens?


Najpierw historia, otwieraj piwo i słuchaj
Jako młody chłopak jarałem się bardzo Dragon Ballem, jak pewnie niejeden z was. Chciałem być silny i umięśniony. Tłuc się z kumplami po podstawówce i imponować innym. Coś tam się zabierałem do treningów jak Songo, ale na dłuższą metę nic z tego nie wychodziło. Nie pamiętam czy to była podstawówka jeszcze, czy już gimnazjum, a może i technikum?
Mam takiego wujka - gdy był w podstawówce miał w klasie wielkich ziomków, którzy trenowali zapasy. Ponoć często mierzyli się między sobą na rękę. Mój wujek był mały i drobny. Postanowił coś z tym zmienić i jak się domyślacie, zaczął robić codziennie pompki. Jedna seria do max, aż ponoć doszedł do 100. Po jakimś czasie zaproponował jednemu z tych gości zmierzenie się na rękę. Mimo małych obwodów ręki wygrał powodując zdumienie wszystkich wokoło.

Czy to możliwe by jedna seria pompek dawała taką siłę?
No to płaski i wątły ja spróbowałem tego patentu z pompkami codziennie. Wiedzę miałem znikomą i nie miałem internetu to robiłem bez zastanawiania się. Pierwszego dnia zrobiłem 2 pompki ledwo. Potem 4. Kolejnego dnia 7. Zatrzymałem się przy 14 i postanowiłem codziennie po jednej dokładać, bo nie szło już tak szybko. Raz było mniej, raz lepiej. Doszedłem do 55 pompek po jakimś czasie (2-3 miesiące). No i odpuściłem jakoś temat.

Jakoś tak miałem, że zawsze byłem w stanie zrobić pompki. Nie każdy tak ma. Chodzi oczywiście o facetów. W 2 klasie podstawówki, przebieraniec Św Mikołaj kazał mi zrobić 20 pompek żebym mógł dostać swoją paczkę. Byłem trochę za wesoły w klasie i temu to tak ;) Jakoś wyszło i pompki zrobiłem.

No ale nie ważne z tymi pierdołami.
Co mi to dało robienie jednej serii pompek codziennie? Byłem silniejszy i cycki zaczęły mi odstawać. Nawet jak przestałem to już płaskiej klaty nie miałem nawet jak cierpiałem po rozstaniu z dziewczyną i przez okropny tryb życia schudłem do 49kg to klatka dalej nie była płaska. A to różnica kilku lat. Takie zmiany w budowie wywołało.

Pompki i historia Pana M
Koleś ma 70 lat. Codziennie wali pompki do maxa w jednej serii. Nie wygląda nadzwyczajnie, brzuszek jest i wygląda podobnie jak większość facetów. Nie pracuje fizycznie bo jest lekarzem. Co mu ta seria pompek daje? Jest dalej super sprawny(no wiadomo, że nie tak jak by kompleksowo dbał o tężyznę fizyczną) i ma ogromną siłę w ręce. Da się zauważyć jak układają mu się ścięgna na ręce, że jest to faktycznie silne.

Czy jedna seria pompek dziennie ma sens?

Jak masz nic nie robić to wal te pompki chociaż. Na pewno nie zaszkodzi, a w dłuższym okresie czasu coś Ci da. Co Ci da robienie pompek codziennie, to już jesteś w stanie wywnioskować z tego tekstu. Zawsze masz ciut większą sprawność i siłę niż gdybyś nic nie robił. Nawet jak pracujesz ciężko fizycznie to warto dla zdrowia ścięgien i stawów.

Jak robić poprawnie pompki?

Zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami :)

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.

Zobacz jeszcze:
Street Workout dla zielonych + Łatwy plan treningowy
Co to trening cardio i jak go robić?
Strzelające stawy u osób trenujących! Jak zadbać o zdrowie stawów?
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Każda idea ruszenia dupska jest godna uwagi, pompka zwłaszcza😁

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!