Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?

Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?

Chciałbyś nauczyć się nowego języku? Może jeździsz na deskorolce i chcesz nowego tricku? A co jeśli nie idzie Ci matma w szkole? Jest taki prosty patent na naukę nowych rzeczy. Nie wymaga to dużego wysiłku i możesz zastosować to do wielu dziedzin - nauk ścisłych, naukę gry na instrumencie, aż po sport.

Jak skutecznie i bez wysiłku uczyć się nowych rzeczy?

Postanów sobie że dziennie będziesz poświęcał na coś 15 minut. Siedem razy w tygodniu, 360 dni w roku, codziennie przez 15 minut będziesz coś robić. 15 minut to malutko i w leniwy dzień można to przed snem odbębnić i wsio ;)
Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?


Czy te 15 minut to aż tak mało?

W tygodniu wyjdzie 105 minut, w ciągu roku to aż 90 godzin poświęconych na to.

To świetny patent na naukę na przykład nowego języku. Przez 15 minut dziennie jesteś w stanie nauczyć się kilku nowych słówek i przypomnieć sobie te z dnia wczorajszego. W 15 minut dziennie jesteś w stanie nauczyć się nowej piosenki grając na gitarze. Możesz też próbować zrobić planche. Po roku kto wie co osiągniesz.
Ja w ten sposób nauczyłem się wielu rzeczy i co najlepsze, bez problemu miałem czas żeby leniuchować.

Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?
Proste prawda? A co jeśli poświecił byś na coś więcej czasu? Oczywiście efekty były by lepsze. Ale chodzi o to, że wszyscy mamy jeden problem. Mamy słomiany zapał i brak motywacji po jakimś czasie. Się nie przejmuj bo tak wszyscy mamy ;) Te 15 minut to na tyle niewiele że jesteś się w stanie codziennie przełamać i to zrobić. Usiąść do książki, przerobić filmik z kursem tańca, czy porobić pompki.


Zmiany najlepiej zacząć od malutkich kroczków. Najważniejsze by robić to sumiennie codziennie by w skali Twojego życia dojść do ogromnej sumy czasu poświęconego na coś. Gdybyś na jedną rzecz poświęcał te 15 minut dziennie to po np 20 latach byłbyś w tym ekspertem. Wszystko dzięki systematyczności i sumienności. Wiecie o co chodzi : ) To bardzo prosta metoda na naukę czegoś nowego.

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Trening Street Workout pod umiejętności
Dlaczego każda kobieta musi trenować siłowo
Prosty sposób na spełnienie swoich nawet największych marzeń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...