Co to aminokwasy BCAA?

Co to aminokwasy BCAA?

Aminokwasy BCAA są fantastycznym suplementem diety dla każdego. Przyśpieszają regenerację, pomagają budować mięśnie i chronią nasze mięśnie przed katabolizmem. Jak to się dzieje? Czy to naprawdę działa i czy warto?

Co to aminokwasy BCAA?

Aminokwasy to składowe cząsteczek białek. Aminokwasy rozgałęzione  BCAA to konkretniej leucyna, izoleucyna i walina. Są to 3 najważniejsze dla nas aminokwasy.
Zjada się je wraz z mięsem, albo nabiałem. Są to aminokwasy egzogenne, czyli takie, które nasz organizm sam nie wytwarza.

Co powoduje suplementowanie aminokwasami BCAA?

Otóż, aminokwasy rozgałęzione powodują szybszą regeneracją i zwiększają wydzielanie hormonów anabolicznych (anaboliczne czyli te odpowiadające za wzrost mięśni). Warto zaznaczyć że chronią nasze mięśnie przed katabolizmem.

Przez wielu sportowców, BCAA jest uważane za najważniejszy suplement diety (zaraz po kuciu dupy anabolikami ;P)

W jakich sytuacjach warto kupić BCAA?


1. Jesteś chudy, chcesz zbudować masę mięśniowa, ale co tylko zbudujesz, to Twoja ultra szybka przemiana materii spali w procesach katabolicznych. Aminokwasy BCAA spowalniają katabolizm, utrudniając organizmowi palenie mięśni. W praktyce to skomplikowany proces, ale nas chemia organiczna nie interesuje, więc skupmy się na praktycznych efektach, wyjaśnionych na chłopski rozum : ) Więc BCAA pomoże Ci budować mięśnie jeśli jesteś takim chudym Szczurem jak ja!

2. Redukujesz masę bo budujesz formę. Każdy kto trochę poćwiczył wie, że przy okazji redukcji, pójdzie też trochę mięśni razem z tłuszczem. Rzecz normalna. BCAA pomaga chronić Twoje mięśnie w czasie redukcji.

3. Prowadzisz intensywne treningi i intensywnie żyjesz. Przydała by się szybsza regeneracja po treningu? BCAA Ci przyśpieszy regeneracje, oczywiście jak bardzo Ci to przyśpieszy, to będzie wypadkowa wszystkich innych aspektów (jedzenie, spanie, sranie, ogólnie Twój fit lifestyle).

4. Czeka Cię dłuższy czas bez jedzenia? Praca? Jakaś przygoda? BCAA uchroni Cię w pewnym stopniu przed katabolizmem w okresie głodówki.

5. Tak samo przy długim wysiłku, jazda na rowerze, biegi, maraton itp. BCAA Spowolni katabolizm : )

Pomijając te 5 punktów, to aminokwasy BCAA po prostu dobrze robią na mięśnie i ponoć na mózg : )

Same superlatywy co? Jak bym Cię chciał namówić na kupno produktu tylko i włącznie. No to w czym haczyk? To samo osiągniesz jedząc zdrowo, no i suple kosztują. To wiadomo :) Ponoć suplementowanie aminokwasów BCAA zmniejsza produkcję testosteronu, ale ja i wielu innych niczego podobnego nie zauważyło.

Jak i kiedy przyjmować BCAA?


Otóż, dróg jest kilka. Ja BCAA pije rano na czczo zawsze i w dni treningowe dodatkowo sobie dosypuje do wody, którą popijam w czasie treningu.
Inni przyjmują BCAA tylko przed i po treningu, a jeszcze inni rano i wieczorem codziennie.

Ja Ci proponuje na początek pić to rano na czczo, oraz w dni treningowe dodatkowo przed treningiem :)

+ taka wskazówka, kupujcie BCAA w proszku, a nie w tabletkach. Tabletki bywają kłopotliwe w połknięciu, przynajmniej dla mnie.


Jakie BCAA kupić?

Post powstał przy współpracy z http://www.kulturystyka.sklep.pl/ :)

KULTURYSTA.COM BCAA 2:1:1 / 400g


Dane producenta:

Suplement diety BCAA marki Kulturysta.com to odżywka na bazie rozgałęzionych aminokwasów egzogennych w proszku. Proporcje 2:1:1 są bezpieczną, efektywną i wydajną formą suplementacji, ponieważ silnie anabolicznego aminokwasu- L-leucyny znajduje się najwięcej i to ona pełni kluczową rolę w syntezie białek. Produkt został stworzony z myślą o osobach, które intensywnie trenują i dążą do osiągnięcia beztłuszczowej masy mięśniowej. BCAA 2:1:1 poprawia procesy energetyczne i metaboliczne, a także wpływa na efektywność treningów. Aminokwasy BCAA polecane są w dyscyplinach siłowych, szybkościowych i wytrzymałościowych.

Skład:
Co to aminokwasy BCAA?
Co to aminokwasy BCAA?

Moja opinia na temat BCAA od kulturystyka.sklep.pl :
Cenowo ten produkt wychodzi dobrze i tak samo jakość jest adekwatna do ceny. Ja ze swojej strony polecam : )

Kupić możecie tutaj: http://www.kulturystyka.sklep.pl/KULTURYSTA-COM-BCAA-2-1-1-400g-promocja,p1140859393.html

Zobacz jeszcze:
Suplementy na masę - Bulki i Gainery
Wszystko co musisz wiedzieć o diecie gdy trenujesz
Strzelające stawy u osób trenujących! Jak zadbać o zdrowie stawów?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...