Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja

By | 17:00 11 komentarze
Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja

Lubie sobie czasem pofilozofować, a dziś zainspirowany książką Mateusza Grzesiaka Alpha Human chce wam opowiedzieć coś. Kto wie, może takie patrzenie na świat jest prawdziwe i tak naprawdę jest? Jednak moim zdaniem wiara w to, to tylko świetny sposób na osiągniecie szczęścia i zadowolenia z życia. Pewien skrót myślowy i próba opisania rzeczywistości.

Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja

Wyobraź sobie świat w którym są niezliczone ilości świadomości, czyli taki świat dusz. Każda taka dusza żyje wiecznie - nie ma początku i końca. W ludzkim pojęciu taka nieskończoność przyprawia o ból głowy, lecz jesteśmy zamknięci w biologicznym umyśle na jego zasadach. My tego nie rozumiemy bo jesteśmy ludźmi i na siłę próbujemy temu nadać jakieś zasady, wymyślamy religie itp zamiast po prostu być tu i teraz.

Ty i ja jesteśmy tymi duszami. Takie dusze wybierają sobie wakacje. Mogą wybrać ziemię.
Rodzą się wtedy, żyją, doświadczaniom wszystkiego i umierają. To tak bardzo krótko i prosto opisałem. Jednak cała frajda dla duszy polega na tym, że nie wiemy o tym i dostajemy nasz ludzi umysł. Zanim się uszczypniemy i zdamy sobie z tego sprawę, może minąć wiele czasu, a czasem puki nie nadejdzie śmierć nas nie obudzi to nawet nie wiemy, że byliśmy tylko na wakacjach.
Taką koncepcje nie wymyślił Mateusz Grzesiak w tej książce, ale jest to tam opisane. Oczywiście nie jako prawda objawiona, ale skrót myślowy.

,,Człowiek to nie istota która doświadcza życia duchowego, to istota duchowa która doświadcza życia cielesnego."
- Autor Nieznany

Gdyby przyjąć taki koncept - okazało by się, że swoim umysłem mocno się ograniczamy. Ten niesamowity pierwiastek w nas może dać nam wszystko co tylko zapragniemy. Na myśli mam pierwiastek duchowy.

Robimy to co inni i myślimy, że tak trzeba bo taki jest los człowieka, a gdy ktoś chce wyjść poza szereg to czuje obawy i każdy na niego krzywo patrzy.

Życie jest po to by je doświadczać

Przez ten nasz ludzki umysł powymyślaliśmy sobie różne zasady, że trzeba robić to i tamto, a jak ktoś myśli inaczej, to no niestety, coś z nim nie halo. Dusza ma po prostu doświadczać tak jak jej gra w sercu.

Nie oznacza to, że możemy robić zło. Intuicyjnie wiemy co jest dobre, a co złe. Trzeba oddzielić to co faktycznie jest złe i jest w nas zapisane, a to co wpoiły nam wzorce kulturowe bo one mogą być błędne. Przez kierowanie się tymi wzorcami czujemy się winni gdy tak naprawdę nie zrobiliśmy nic złego.
Ludzka dusza , każda jest dobra. To przez ludzki umysł czasem robimy złe rzeczy bo cała zabawa polega na tym że nie mamy instrukcji obsługi do niego.

Miłość jest wartością wypływając z głębi duszy. Jest niezaprzeczalna i niepodważalna. To energia o którą należy dbać by spełnić się życiowo.

Kierują nami emocje. Nie ma złych emocji ponoć, a to zależy tylko od tego jak je traktujemy. Różne rzeczy się dzieją w życiu i przez swoje przekonania, reagujemy na nie w określony sposób.
Jednak zbyt długie przywiązywanie wagi do tych złych emocji możemy zatruć sobie swoje życie.

Smutek jest tą samą monetą co radość tylko jej drugą stroną.

Wyobraź sobie, że życie i to co Cię spotyka to fabuła filmu. To co Cię spotyka złego to są wątki które mają pozwolić Ci doświadczyć emocji z tej drugiej strony jak smutek i na przykład gniew.

Oglądając film czujesz się czasem smutny i wzruszony, ale fabuła leci dalej. Gdy film się kończy to raz jesteś smutny, raz wesoły, a raz jesteś w podniosłym nastroju. Ale z drugiej strony to chyba tylko film. A co najlepsze to my sami kreujemy co się w nim wydarzy. Są różne sytuacje na które nie mamy wpływu, no ale one są, no cóż. To jak w filmie, gdy dzieje się coś złego to jesteśmy smutni, ale wiemy że to nie koniec, a tylko lekcja dla Ciebie lub też dla drugiego człowieka Twoim kosztem.

Więc pomyślcie, jakaś wyższa świadomość wydała krocie astralnej waluty, a my siedzimy tu przed kompem i marnujemy tą niesamowitą okazje do doświadczania życia. Robimy to co każą nam inni bo tak wypada, zamiast doświadczać życia tak jak chcemy. Co najgorsze, daliśmy sobie wmówić, że tak trzeba! Ktoś kto chce doświadczyć czegoś więcej, jest opluwany i wyśmiewany, tylko po to by wrócić do szeregu, albo być za jakiś czas podziwianym.

To ciekawa teoria z książki Alpha Human Mateusza Grzesiaka. Nie ważne czy to prawda czy nie, da się z tego wyciągnąć ogromną mądrość.

Pamiętajcie, że sukces to też, żona/mąż, dzieci, wakacje, samochód, rodzina, zwykły dom. Ty decydujesz co chcesz doświadczać w życiu. Możliwe, że już masz idealne warunki by być głęboko i trwale szczęśliwym. Ale nie jesteś, bo nie wiesz jeszcze, że tłumisz to ludzkimi pragnieniami i bólem chęci osiągnięcia czegoś.

Ludzie czują się szczęśliwi chwilowo. Gdy sobie coś kupią, gdy coś im się uda, gdy osiągną orgazm, gdy zdobędą partnera (nie z samej miłości, ale z szeregu możliwości które to daje), czy gdy im ktoś coś powie dobrego.

Dlaczego?
Bo nami ludźmi kieruje pogoń za przyjemnością i unikanie bólu. Przez to, ciężko być tu i teraz i cieszyć się wciąganym powietrzem na plaży, czy być szczęśliwym idąc na ulicy, gdzie wokoło bród. Hehe, co do ostatniego, jak się cieszyć z takiego miejsca?! Tyle syfu, wkurwionych ludzi zadufanych w sobie, hałas... Odpowiedź - normalnie, cieszyć się z tego, że jesteś świadomą istotą i masz możliwość doświadczania życia! Teraz jesteś tu i możesz się cieszyć, że i tego doświadczasz, a będąc szczęśliwym, możesz pokierować siebie tak, by tylko rosnąć i umacniać swoje szczęście.
Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja
Nowy rok w 2016 i taki widok na plaży we Władysławowie


O książce Alpha Human Mateusz Grzesiak

Tak jak czasem śmieszy mnie jego gadka na filmach (wartość super, treść też, po prostu w moim odczuciu tak mówi : P ), to książka mimo kilku podobnych przeczytanych prędzej, otworzyła mi jeszcze bardziej oczy. 
Opowiada o tym jak emocje przez nas przepływają i jak my odbieramy zachowania innych ludzi. To w głównej mierze, taka książka o tym jak być szczęśliwym w związku.
Ale każdy coś z tego wyciągnie dla siebie, jako kolejna cegiełkę do swojego JA.Słowem końca - nie, nikt mi za to nie zapłacił. Pomyślałem, że chciałbym się z wami podzielić tą wiedzą i przy okazji polecić tą książkę, bo to ona mnie zainspirowała do napisania tego tekstu.


Alpha Human Mateusz Grzesiak


Sprawdź książkę na Ceneo:  Mateusz Grzesiak Alpha Human

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Zobacz jeszcze:
Jesteś tym, kim myślisz że jesteś
2 proste sposoby jak radzić sobie z niechcianymi emocjami
Narkotyk który ćpamy wszyscy.


Nowszy post Starszy post Strona główna

11 komentarzy:

 1. Sama okładka wygląda ciekawie i zachęca do przeczytania. Świetny post!

  Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka trochę nie w moim stylu, ale w sumie zapowiada się całkiem ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam kilka wystąpień Mateusza, chciałabym w końcu przeczytać jakąś jego książkę. Dzięki za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca koncepcja, ale widzę pewną sprzeczność w tym poście. Najpierw krytykujesz siedzenie przed komputerem, bo powinniśmy doświadczać życia, a kilka akapitów niżej piszesz, że to do nas należy decyzja, czego chcemy doświadczać. Skoro więc mamy wolną wolę (a mamy ją bez względu na prawdziwość teorii, którą omawiasz), to dlaczego siedzenie przed komputerem nie uważasz za doświadczanie życia? Jedni chcą podbijać prawdziwy świat, innym wystarczy ten wirtualny i też się będą czuli spełnieni. Coś mi tu pachnie wartościowaniem celów innych ludzi. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawo doświadczać tego co chce, ale ja namawiam do zwiększenia swojego zakresu doświadczania świata :) Ktoś może chcieć się zamknąć w pokoju przed komputerem i będzie tak szczęśliwy, ale ja namawiam do trenowania i odkrywania świata, do pokonywania swoich barier, bo później ktoś taki na pewno powie "to jest super, mogłem prędzej to już robić". :) Mam nadzieje że wyraziłem się jasno, bo pisze w pośpiechu :)

   Usuń
 5. Ciesy mnie to niezmiernie, że kogoś takie tematy interesują :P Sama studiuję filozofię i z takimi tematami często się stykam :D
  Podziwiam za odwagę wyrażenia swojej myśli na ten temat :D
  Muszę znaleźć tą książkę i sama ją przeczytać :D Bo wydaje mi się, że jest taka co tygryski lubią najbardziej :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko zdam matme po wielu latach to ide na filozofię :p książkę polecam :)

   Usuń
 6. Obejrzyj i zastanów się... Naprawdę są tylko dwie alternatywy. Którą wybierzesz ? https://youtu.be/c0BQ0VySF1Y

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurde, to aż 48 minut oglądania :P Mógłbyś w skrócie napisać o co chodzi? Z chęcią poznał bym inne zdanie

   Usuń
 7. Obejrzyj i zastanów się... Naprawdę są tylko dwie alternatywy. Którą wybierzesz ? https://youtu.be/c0BQ0VySF1Y

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!