Jak zostać samcem Alfa?

By | 16:07 12 komentarze
Jak zostać samcem Alfa?

Jeżeli jesteś tutaj bo myślisz, że znajdziesz w tym tekście odpowiedz na to, jak być wielkim facetem z brodą który "rucha" wszystko co chce, to niestety, nie tutaj. Tutaj przedstawię Ci 10 cech jakie powinien posiadać facet alfa, chcący odnosić sukcesy i być szczęśliwym. Ale nie tylko.

Jak zostać samcem Alfa?

Czasy się trochę zmieniły od tych, w których facet alfa musiał być przywódcą stada i miał prawo do każdej kobiety. Chociaż nie aż tak bardzo bo być może osiągnięcie sukcesu w każdym z tych punktów zbliży Cię do tego obrazu samca alfa wśród ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)Facet alfa to człowiek który imponuje innym i wzbudza zaufanie. Wiesz, że taki gość Ci pomoże i czujesz spokój. Przechodząc obok niego czujesz szacunek, nawet jeśli fizycznie jest od Ciebie mniejszy. Patrząc mu w oczy widzisz, że on wie czego chce i czujesz respekt.

Jakie cechy posiada samiec alfa?

1. Samiec alfa nie porównuje się z innymi facetami. Nie obchodzi go, czy ktoś jest w czymś od niego lepszy. Trenując nie porównuje swojej sylwetki do sylwetek innych, on porównuje się tylko do siebie z wczoraj. Nie obchodzi go, że ktoś ma lepszy samochód, czy więcej pieniędzy. Jego szczęście jest zależne tylko od tego co on myśli o sobie.

2. Jest gotowy nieść pomoc. Natura stworzyła ten mechanizm w konkretnym celu. Bo naukowo udowodnione jest, że w każdym gronie facetów wyłoni się samiec alfa i podświadomie każdy będzie o tym wiedział, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Taki samiec ma panować nad grupą by ona przetrwała. Nie po to by odnieść korzyści, ale po to by grupa przetrwała. To oznacza niesienie pomocy ludziom słabszym i w potrzebie. To prosta sprawa, można zacząć od ustąpienia kobiecie miejsca w autobusie, a skończyć na pomocy komuś kogo napadły jakieś debile (o ile czujesz się na siłach, bo jak wiadomo to nie prosta sprawa). Samiec alfa dba o innych ludzi jeśli na to zasługują.

3. Facet alfa się rozwija i cały czas uczy. Nie ma ludzi perfekcyjnych, ani takich którzy kiedyś będą perfekcyjni. Facet taki inwestuje czas w naukę czegoś nieustanie. Nigdy nie uwierzy, że wie na jakiś temat wszystko, tylko zawsze będzie widział możliwość rozwoju. Dopuszcza też możliwość pomyłki, wiec analizuje zdanie kogoś, jeśli ktoś tłumaczy coś konkretnie. Facet alfa uczy się dostrzegać swoje błędy i je naprawiać. Poprzez rozwój osobisty można zmienić siebie, wykluczając to co złe i ucząc się nowych, dobrych procesów myślowych. Życie dla niego to ciągły rozwój i zagadka.

4. Szanuje Kobiety. Kobiety są kluczowe w życiu faceta. Najważniejsza zasada: kobieta się rozwija przy takim facecie w dobrą stronę. Staje się lepsza pod każdym kątem, nawet gdy dojdzie do rozstania.
Nie wnikam w moralność każdego, ani w to, co kto uważa. Ale jeśli chodzi Ci tylko o sex, to jej o tym powiedz, one też to lubią. Nie trzeba udawać czegoś, kłamać i wykorzystywać, zostawiając po sprawie taką kobietę. To częste zjawisko. Facet ma za zadanie chronić kobietę i dbać o nią, więc nie wolno winić kobiety za jej głupotę jeśli już(co nie zwalnia kobiety z myślenia samodzielnie).
Natomiast facet chcący jednej kobiety, dba o nią i najważniejsze jest dla niego by ona mogła się rozwijać w dobrym kierunku. Taki facet cieszy się z jej rozwoju. Nie jest też zazdrosny. Zazdrość jest brzydką słabością faceta której trzeba się wyzbyć w 100%. Facet alfa wie, że jest dla niej najlepszy i nie musi się niczego obawiać. Jeśli jednak zdarzy się coś. No cóż, życie, przynajmniej wiadomo, że to nie ta.

5. Dba o swoje ciało. Facet musi być silny, czy to się komuś podoba czy też nie. Czy wybierzesz siłownie, czy też kalistenikę, to nie ważne. Najważniejsze by o siebie dbać. Takich facetów czasem widzimy w osobie 50 letniego faceta, który ma część siwych włosów, ale jednak łatwo dostrzec, że dba o ciało bo jego sylwetka jest atletyczna. Automatycznie czuje się szacunek do takich ludzi. Nie ważne czy będziesz teraz czy za parę lat wielkim.
Ciało jest Twoją świątynią i musisz o nią dbać.
Po prostu ćwicz by być zdrowym, a całą reszta sama przyjdzie. Samiec alfa dba o zdrowie.

6. Unika agresji. Facet alfa unika agresji jeśli nie jest to absolutna ostateczność. Taki człowiek wie, że to nie żadne wyjście, że spowoduje najwyżej większe cierpienie. Nie musi się z nikim porównywać, więc nie jest to mu potrzebne. Jednak są takie sytuacje, że choćby się miało samemu zginąć to trzeba komuś strzelić w mordę. Gdy Twoja kobieta jest zagrożona, rodzina, dzieci, ktoś słabszy i niewinny. Debili jest dużo na tym świecie. Najlepszą obroną jest ucieczka. Ale niestety czasem trzeba zostać i walczyć. Dlatego właśnie też warto ćwiczyć bo zwiększasz swoje szanse. Kiedyś dostałem taką wskazówkę od kumpla który lubił się bić. Jeśli zaatakuje nas grupka debili, to nie ma co czekać, trzeba wybrać najsilniejszego, tego którego nasza podświadomość uzna za samca "alfa" w tej grupie. Jeśli go pokonasz, to reszta odpuści. W innym wypadku to i tak dostaniesz.

7. Samiec alfa szanuje ludzi. Darzy szacunkiem każdego, puki ktoś nie da powodu by to się zmieniło. Nie ma tutaj mowy by samiec alfa wyśmiewał słabszych. Facet alfa jest po to by właśnie tym słabszym podać rękę i uczynić lepszymi. Nie ma śmiania się z ludzi cierpiących, czy innych od nas. Samiec alfa nie gardzi nawet homoseksualistami, to też są ludzie i nie jest ich winą, że taki umysł im natura dała. 

8. Facet alfa potrafi zdobywać pieniądze. Pieniądze nie są czymś zły, ani powierzchownym. Pieniądze to coś co po prostu jest po to byś mógł to komuś dać i uzyskać coś co chcesz. Dzięki nim możesz zagwarantować swojej rodzinie byt, rozwijać jakieś hobby, czy podróżować. Status materialny jest ważny. Od zarania dziejów tak jest. Nawet w świecie zwierząt. Samce goryli maja terytorium swoje. Człowiek wymyślił pieniądze i to jest dobre. Jak je zdobyć to kwestia indywidualna. Nie czyńcie tylko złego dla pieniędzy. To ile ich się ma też nie jest istotne. Bo każdy chce czegoś innego. Jednemu wystarczy mieszkanie w bloku, inny plecak i namiot, a inny będzie pragnął jachtu i drogich samochodów. Ani to, ani to nie jest złe. pamiętajcie tylko żeby nie wiązać swojego szczęścia z dobrami materialnymi bo to od tego nie zależy. Samiec alfa nie żyje dla pieniędzy i luksusów, to pieniądze są efektem ubocznym jego osobowości,

9. Szanuje swoje korzenie. Rodzina jest najważniejsza. Rodzicom którzy dali nam życie należy się wdzięczność. Dali nam ta możliwość bycia tutaj i doznawania świata. Prawdą jest, że nie każdemu rodzicowi należy się szacunek. Ale są też wujkowie, babcie, dziadkowie, ciotki, obcy ludzie patrząc przez więzy krwi, ludzie którzy dali nam to coś, co nas ukształtowało. Są również trudniejsze przypadki, no cóż... Cieszmy się, że jesteśmy, bo tak naprawdę to co da nam życie, zależy tylko od nas. Liczy się tylko to co jest teraz i będzie w przyszłości.

Rodzicom którym nie należy się szacunek, trzeba i tak wyciągnać dłoń i pogodzić się z tym losem.

10. Samiec alfa nigdy nie dojrzewa! Ostatni punkt, a okropnie ważny. Facet powinien mieć w sobie tą cząstkę dziecka. Tą która każe mu chodzić na ryby, oglądać mecz, budować modele, polerować swoje nowe felgi, cieszyć się do klocków lego syna, czy z błyskiem w oku puszczać fajerwerki w sylwestra. Po co? Facet to taka istota, że musi to mieć żeby być szczęśliwym. Wyzbywając się tego pierwiastka dziecka, bo dorosłość, bo obowiązki, bo nie wypada itp, facet staje się mniej szczęśliwy niż by mógł być. A to właśnie Ci dbający o to wysłali człowieka na księżyc, przebili tunel przez wielkie skały, zbudowali wielkie budynki, bo własnie oni potrafili w to uwierzyć ,że to możliwe mimo, że brzmi jak istne wariactwo.To są przykazania do których ja sam dążę. Wiem, że rozwijając każdy z tych punktów, osiągnę życiowy sukces. Tobie również to polecam.

Jak zyskać fizycznie, cechy samca alfy? Polecam książkę FACET 2.0. DROGA DO FIZYCZNEJ I MENTALNEJ PRZEMIANY W SAMCA ALFA

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Warto przeczytać:
Potwory naszych umysłów
Narkotyk który ćpamy wszyscy
Jak zacząć trenować Street WorkoutNowszy post Starszy post Strona główna

12 komentarzy:

 1. Cząstkę dziecka to chyba ma w sobie każdy mężczyzna ;)
  Co do reszty - niemalże 10 przykazań idealnego mężczyzny. Trzymam kciuki, za dążenie do bycia takim "samcem alfa" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, każdy facet to ma, ale niektórzy to niepotrzebnie tłumią, skazując się na smutny los szarego człowieka. A przecież nie ma w tym nic złego i wszyscy na tym korzystają (pod warunkiem że nie jest to palenie śmietników, burdy w klubie itp).
   Dziękuje, obiecuje robić co w mej mocy i przekazywać to dalej :)

   Usuń
 2. Od siebie dodałbym jeszcze: Facet alfa ma pasję, oraz odpowiednią "mowę ciała" czyli chodzi wyprostowany , nigdy nie unika kontaktu wzrokowego, jesli siedzi to "rozpierdala sie" zajmując dużo miejsca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram, a tą mowę ciała da się wyćwiczyć co niesie za sobą pozytywne konsekwencje :)

   Usuń
 3. 1 samiec alfa jest po prostu pewny siebie
  6 agresja to oznaka slabosci
  10 chodzi po prostu o swoja pasje, reset umyslu, katharsis, dla jednych to kalistenika dla innych pilka nozna a dla jeszcze innych whiskey ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zacne zasady. Oby więcej takich ambitnych facetów jak Ty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czy jestem najlepszą stroną do oceny cech samca alfa, bo jestem babką :) ale popieram wszystko co tu napisałeś. Kurczę, ideał mi się pojawił przed oczami...Co podoba mi sie najbardziej? Cząstka dziecka. Żadna kobieta chyba nie chce mieć "zgreda" obok siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobiety są jak najbardziej dobrą stroną do oceny : )

   Usuń
 6. A tak z ciekawości, czy wg Ciebie homoseksualista może być samcem alfa?Przynajmniej w swoim środowisku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mega ciekawe pytanie. Nigdy nad tym się nie zastanawiałem właściwie. Ale myślę że tak, ciężko mi to sobie wyobrazić, w przyrodzie jest tak że zawsze się Alfa wyłania :)

   Usuń
 7. pierdolenie - alfa to określenie dla obserwowanych w niewoli wilczych samców. w przyrodzie, czyli na wolności, samiec alfa to po prostu samiec rozpłodowy, dominuje ponieważ jest rodzicem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różne są interpretacje tego słowa. Czy to pierdolenie czy też nie, to zależy od punktu patrzenia :)

   Usuń

Drogi Czytelniku, bardzo się ciesze, że zajrzałeś do sekcji komentarzy! Pisz co tylko masz ochotę.
Z małym ale - nie akceptuję w komentarzach chamstwa.
Można mnie hejtować śmiało bo to ważna część dyskusji w internetach, ale akceptuje tylko hejt ludzi którzy nie robią tego tylko po to by mi pocisnąć, a faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia. Chamstwo i nienawiść nie będą tolerowane :) Co innego czarny humor, ale to umiem rozróżniać : >
Nie wolno też umieszczać brzydkich linków czy perfidnych reklam bez mojej zgody.
Dobrego dnia!