Demony umysłu faceta w związku

By | 17:07 14 komentarze
Demony umysłu faceta w związku

Być facetem to wielka odpowiedzialność! Kieruje nami ogromna siła tworzenia i wola przetrwania. Kobiety nie zdają sobie sprawy jak przepływają przez nas emocje. Niestety przez to wszystko łatwo popaść w pułapkę naszych własnych męskich umysłów. Przez to zamiast szczęścia, sukcesu i miłości dostajemy ból którego sami nie rozumiemy.

Demony umysłu faceta w związku

Edytowane 2019: To stary artykuł, który teraz napisał bym kompletnie inaczej. No ale cóż, zostaje pomimo wszystko, bo jest historią mnie i tego bloga : ) Zapraszam natomiast tutaj: Co musisz wiedzieć o miłości i związkach?

Nie da się ukryć, że to my faceci dokonaliśmy najwięcej na tym świecie. Tworzyliśmy genialne wynalazki, badaliśmy kosmos i wygrywaliśmy wojny. Wiadomo, że były i są kobiety które też to robią. Jednak umownie przyjmijmy że 80% postępu cywilizacji to zasługa mężczyzn.

To brzmi dla Ciebie jak farmazony sfrustrowanego mężczyzny? Nic z tych rzeczy!

To Kobiety są powodem tego postępu! Cokolwiek nie zrobił facet, to właśnie po to by zdobyć kobietę i zapewnić jej bezpieczeństwo! Kobiety są impulsem tego świata by wszystko trwało i się rozwijało. Pewnie znacie film w któym bohaterzy wysnuli podobne wnioski ;)
Faceci wymyślili nawet piłkę nożną przez kobiety, aby własnie kobieta pokazać który z nich jest lepszym kandydatem dla niej.

Jednak przez cała tą drzemiącą w nas moc, możemy popaść w tarapaty jeśli z jakiś powodów powstaną w naszym umyśle złe połączenia.

Czasem jest tak, że facet widzi same problemy w związku ze swoją partnerką, Ciągle się kłócą i rozstają. Gdy w końcu kobieta powie dość, taki facet nagle zaczyna wszystko rozumieć i próbuje ją na siłę odzyskać. Czasem nie da się nic zrobić, a czasem się udaje i znowu są razem.
Niestety, po jakimś czasie powracają te same problemy... Być może w takiej samej postaci jak przed rozstaniem, albo w nowej, ale oparte o tą samą zasadę.

I tak w kółko... W każdym związku... Facet taki zaczyna wątpić w kobiety i miłość. Nie wychodzi mu w związkach, aż do czasu gdy to faktycznie zrozumie, albo trafi na taką która go ustawi. Albo znajdzie kobietę, przy której wytłumi to, ale przy okazji wytłumi to co dobre w nim, fundując sobie i jej nudne życie, albo związek który i tak się w końcu skończy.

Zainspirował mnie do napisania tego, komentarz na instagramie, będący fragmentem dyskusji w której byłem uczestnikiem. Świetnie pokazuje on, jak wygląda to ze strony kobiety i być może już to uświadomi niektórym facetom że powinni się zainteresować rozwojem osobistym, chcąc dać sobie więcej szczęścia.

  Charakter do wybierania męża ma się nijak, natomiast masz rację z tym, że bardziej nazwałabym to zachowaniem. Jeśli facet zachowuje się względem swojej kobiety jak kutas, ona odkrywa w sobie nowe poziomy wkurwienia, co skutkuje takim a nie innym zachowaniem. Faceci i tak uznają, że to jest jej chujowy charakter, a nie następstwo ich zachowania. Dlatego popełniają te same błędy w kolejnych związkach, doprowadzając kolejne kobiety do szewskiej pasji i niszcząc im ich wiarę w mężczyzn. Natomiast oni niszczą swoją wiarę w kobiety. I to jest wg mnie sytuacja bezsensowna, spowodowana bezmyślnym zachowaniem mężczyzn. A niestety męża wybieramy takiego a nie innego, bo nagle ślub staje się "pozwoleniem" na zachowania, które powoli niszczą każdy związek.

Faceci myślą, że laska jest już zaklepana, będzie z nimi na zawsze, będzie dla nich zawsze co oznacza, że można już porzucić te słodkie gierki. U niektórych facetów pojawia się takie zachowanie jeszcze przed ślubem, co moim zdaniem jest cholernie dobre. Faceci testują, na ile mogą sobie pozwolić, a kiedy kobieta jest beznadziejnie zakochana, pozwala sobie wejść na głowę. Facet widzi, że laska jest z nim dalej pomimo różnych akcji jakie odwalił, dlatego uznaje, że nie warto już się starać, bo co by nie było, ona będzie zawsze. I tu niestety faceci się mylicie, bo każda kobieta prędzej czy później otwiera oczy i was zostawia, a wy potem żałujecie i gracie na jej emocjach, przynosicie kwiaty, piszecie listy, piosenki, nachodzicie ją, wydzwaniacie, a to wszystko dlatego, że znalazła sobie kogoś, co przecież nie powinno mieć miejsca, bo ONA POWINNA BYĆ ZAWSZE! Dlatego lepiej jest doceniać to, co się ma.

Trafia się na różnych ludzi, ale wykorzystywanie dobroci i miłości kobiety jest dla mnie czystym skurwysyństwem. Są różne kobiety i różni faceci, pod względem charakteru i zachowania, ale związek powinien opierać się na akceptacji, zaufaniu i przede wszystkim kompromisach, a nie wzajemnym wkurwianiu się. Istnieją faceci, którzy uwielbiają robić swojej kobiecie na złość, testować jej cierpliwość, co znam niestety z autopsji i uważam, że tacy ludzie to najbardziej wkurwiający typ, z jakim się można spotkać. 

- Bohaterka Internetu


Autorka tego wypowiada się bardzo ,,ekspresyjnie" o tym problemie i ma do tego prawo. Ja natomiast wierze w prawie każdego człowieka, a taki problem to nie problem.

Misją tego bloga jest nie tylko pokazywanie jak dbać o swoja tężyznę fizyczną, ale też rozwijać się umysłowo.

Demony umysłu faceta w związku
Demony umysłu faceta w związku

Co zrobić z kłopotliwymi myślami w męskiej głowie?

Uczyć się na błędach? Nie.
To nic nie da, bo tak czy siak znowu pojawią się w takim facecie te myśli.
Problemem są złe nawyki myślowe i archetypy! Trzeba sięgnąć do przyczyny.
Jeżeli masz taki problem i czytając to (a skoro doszedłeś do tego momentu to prawdopodobnie jesteś zainteresowany) zdałeś sobie sprawę, że tak masz. Pomyśl jakie emocje kierują Tobą w trakcie takiego zachowania? Czy zachowanie Twojej dziewczyny jest aż tak złe? A może to Ciebie boli że nie masz kontroli nad każdym aspektem jej życia?

Najczęstszym problemem jest złe rozumienie słowa KOCHAĆ. Wydaje się człowiekowi, że rozumie, bo przecież każdy potrafi kochać, a prawda jest inna.

Najczęstszy błąd w związkach jest taki, że się kocha dla tego co się zyskuje od drugiej osoby!Miłość powinna być bezinteresowna i mając swoją kobietkę, trzeba myśleć co można uczynić by ona była lepsza i szczęśliwsza.


Poprawne rozumienie tego, zlikwiduje ten problem o którym wyżej wspomniałem! Miłość jest bezinteresowna i to przekonanie trzeba w sobie pielęgnować.
Jeżeli nie zrozumiałeś wszystkiego to zapraszam Cie do wideo materiału Roberta Marchela https://www.youtube.com/watch?v=PDOFFl5rIHU

A co jeśli to nie tylko o to chodzi? Archetypy
Problemem mogą być archetypy - czyli wzorce zachowań, zaprogramowane w nas we wczesnych latach naszej młodości.
Może się okazać, że miałeś słaby przykład w dzieciństwie jak powinien wyglądać szczęśliwy i udany związek. Przez błędne wzorce zapisane w Twojej podświadomości, Twoim zachowaniem kierują emocje, które nie powinny się pojawić. Zastanów się nad tym.

Aby to zmienić, weź kartkę i zapisz sobie swój obraz, idealnego partnera dla kobiety. Opisz każdy szczegół i zachowania.  Stwórz wersję siebie i swoje zasady których będziesz się później trzymał i wzmacniał w sobie. Czytaj i ucz się z takich własnie poradników jak radzić sobie z potworami naszych umysłów .

Powtarzaj dobre zachowania tak długo, aż wpadną Ci w nawyk, wypierając to co złe.

Pamiętaj, jeżeli coś Ci nie wychodzi w życiu to najpierw poszukaj problemu w sobie i to napraw. To my sami kreujemy nasz los i to co nas spotyka. Nie załamuj się, tylko ucz i rozwijaj się. Możliwe że właśnie dzięki temu będziesz później jeszcze lepszym partnerem dla swojej kobiety.Możliwe też, że błędnie rozumujesz zachowania Twojej kobiety. Może wychwytujesz tylko to co złe, robiąc o to później problem i katując się złymi emocjami, a tysiące innych dobrych zachowań ignorujesz.


Każde doświadczenie nas czegoś uczy. Zamiast się użalać, lepiej zadaj sobie pytanie jaka mądrość z tego płynie dla Ciebie, a z każdego doświadczenia płynie jakaś mądrość która Cię może rozwinąć jeśli jej na to pozwolisz.

Zazdrość

Może jesteś chorobliwie zazdrosny? Zadaj sobie pytanie czy tak na prawdę masz o co być zazdrosny? Zazdrość jest oznaką Twojej słabości. Tego, że się boisz utraty bliskiej osoby. Zazdrość to chęć posiadania drugiej osoby niestety. Co ma być to będzie, jak zdradzi Cie kobieta to trudno. Próbując temu zapobiec na siłę, pogorszysz tylko sytuację.

Staraj się po prostu być najlepszą możliwą wersją samego siebie, a wszystko będzie dobrze.


Kobiety nie muszą nas facetów rozumieć, ani my ich tak do końca, jednak to na nas facetach spoczywa wielka odpowiedzialność. To facet jest kapitanem związku.

,,Przy słabym mężczyźnie kobieta staje się silna. Przy silnym - szczęśliwa."
Autor nieznany
Ale każdy kij ma dwa końce
,,Gdy mężczyzna szczerze kocha kobietę, otrzymuje ona jego słabe punkty. Gdy kobiet szczerze kocha mężczyznę, on otrzymuje jej siłę.
To się nazywa Wymiana Mocy."
Autor Nieznany
Świat jest różnorodny, facet jest jaki jest, jednak czasem to wypływa z kobiety. Pamiętajcie drogie Panie że nie jesteście księżniczkami, czy "górami do zdobywania". Wasi faceci też potrzebują czułości i dobrych słów, być może nawet tyle samo co wy. Nawet największy twardziel, żeby był twardy potrzebuje zrozumienia, akceptacji i okazywania miłości z waszej strony, dlatego że was kocha i wszystko co w nim słabe, odkrywa przed wami. To też dla was odpowiedzialność. Nie ważne jak męski i silny by był. To jest Wymiana Mocy! Jeżeli wasz facet zachowuje się źle i postępuje źle wobec was, to też najpierw zadajcie sobie pytanie czy wy wszystko dobrze robicie. Znowu przytoczę zasadę: Chcesz zmienić otaczający Cię świat, to zacznij od siebie! 
Dopiero gdy masz pewność ze sama nie zawiniłaś to powiedz swojemu facetowi że boli Cię jego zachowanie. Zawsze pamiętajcie że winę za rozpad związku w różnych częściach ponoszą zawsze obie strony.Polecam wam przeczytać ten artykuł z innego bloga: http://volantification.pl/2016/01/19/dlaczego-mezczyzni-potrzebuja-waszej-silyNa koniec tego punktu, powiem wam co mój przyjaciel mi powiedział i co dało mi lepszy obraz na sytuację. Zawsze, każdy kij ma dwa końce raz jeszcze powtórzę.

"Gdy facet jest w związku z kobietą i ją kocha szczerze, to ona przejmuje kontrole nad jego zdrowiem psychicznym."
- Wojtek 
Demony umysłu faceta w związku
Demony umysłu faceta w związku


Podsumowując
Ucz i rozwijaj się. Wykreuj siebie na takiego jakim chcesz być. Dostrzeżenie źródła problemu to 90% sukcesu. Powtarzaj dobre praktyki aż do skutku.Co jeszcze może Cię zainteresować na blogu?
Jak zostać samcem alfa?
Potwory naszych umysłów
Cała prawda o uwodzeniu kobiet według poradników


Polecam książkę: PSYCHOLOGIA RELACJI CZYLI JAK BUDOWAĆ ŚWIADOME ZWIĄZKI Z PARTNEREM, DZIEĆMI I RODZICAMI - MATEUSZ GRZESIAK

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.

Nowszy post Starszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. Zwrócę uwagę na polecaną książkę, zawsze coś ciekawego można znaleźć w tego typu publikacjach. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy bardzo negatywnie podchodzą do tego typu publikacji, mówiąc że oni swoje wiedzą bo doświadczyli. Ale nie warto się zasłaniać na wiedzę, bo być może ktoś kto interesuje się związkami z psychologicznego punktu widzenia, pokaże komuś błędu, którego on sam nie dostrzegł, a było to np powodem bólu, złych emocji, a mogło doprowadzić do rozstania.
   A jak pokazuje statystyka ile trwają związki i ile osób jest nieszczęśliwych na tym gruncie, to uważam że warto się temu przyjrzeć :)

   Usuń
 2. Dzięki za polecenie filmu Roberta, chętnie posłucham co ma do powiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robert fajnie gada, ale wiadomo, jego rady trzeba przepuścić starannie przez pryzmat swojej sytuacji i doświadczeń : ) Ale pod względem relacji, to Robert Marchel jest najlepszym terapeutą do spraw beznadziejnych w związkach :)

   Usuń
 3. "
  "Pamiętaj, jeżeli coś Ci nie wychodzi w życiu to najpierw poszukaj problemu w sobie i to napraw. To my sami kreujemy nasz los i to co nas spotyka. Nie załamuj się, tylko ucz i rozwijaj się. Możliwe że właśnie dzięki temu będziesz później jeszcze lepszym partnerem dla swojej kobiety." - podpisuję się pod tym sstwierdzeniem. Działa on w obie strony. Chociaż niestety, czasami mężczyzna nie docenia tych zmian, bo nagle okazuje się, że on to chciał tą inna, w tamtej się zakochał. Ale nic straconego, takie zaglądanie wgłąb siebie i praca nad sobą, procentuje później:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od nastawienia. Życie to podróż, czasem idzie się przez kolczaste krzaki by później oglądać lazurowe fale z pięknego klifu, wypracowując plan jak tu to morze przepłynąć :)

   Usuń
 4. koniecznie musze pokazać ten post mojemu facetowi !! bo on nie za bardzo jeszcze rozumie co to znaczy wzajemnie zrozumienie :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie jest idealny, ja też wielu rzeczy nie rozumiem :) Pozdrawiam ^^

   Usuń
 5. ,,Przy słabym mężczyźnie kobieta staje się silna. Przy silnym - szczęśliwa." - przykro jest czytając to dochodzić do wniosku, że jestem w związku ze słabym mężczyzną. :/
  Chyba powinnam pokazać mu Twojego posta, może się ogarnie w końcu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dobrze bardzo! Niebawem bardzo obszerny post na temat związków opublikuje. Czytając książki mądrzejszych ode mnie zrozumiałem jedną rzecz. Mianowicie, jeśli chce się zmienić drugą osobę, to najpierw trzeba zacząć od siebie. Nasze problemy w sobie znajdują lustrzane odbicie w zachowaniu drugiej osoby.
   Ale też nie bierz moich słów zbyt serio, temat związków jest bardzo duży i każdy jest inny, a sytuacje różne.
   PS. Aby nie stracić głowy, pamiętaj, że cokolwiek się stanie to będzie dobrze, bo nawet te przykre rzeczy są tylko doświadczeniem na drodze do szczęścia :)
   I dzięki za komentarz, ja trzymam kciuki byś Ty była szczęśliwa.

   Usuń
  2. Hmm, masz chyba rację z tymi problemami. Mam ich za dużo w sobie i nie mogę się ich pozbyć. Skutkowało to wieloma przykrymi sytuacjami. Mimo długiego stażu w związku (w tym roku 4 lata będą) to nie możemy dopasować się do siebie.
   Już nawet w sumie nie chcę być szczęśliwa, ale mieć w końcu spokój. Może związki to nie moja bajka nawet mimo wielkich starań...
   Pożyjemy zobaczymy :)
   Dzięki za Twoje słowa :)

   Usuń
  3. Hmm, wydaje się ze ludzie nigdy nie będą idealnie dopasowani, to tylko kwestia czy się nauczą ze sobą być (na początku zawsze jest łatwo). Może odpuść na chwilę, pozwól mu się postarać, by poczuł że może kogoś stracić? Posłuchaj sobie Roberta https://www.youtube.com/watch?v=9fmIXeOHyhQ koleś wie co gada :) No ale wiadomo jak to z poradami ;)
   No i tak na koniec, to może znajdź sobie inne powody szczęścia? Dla mnie największym osiągnięciem było cieszenie się i bycie szczęśliwym z samego faktu bycia i doświadczania czegoś : ) Zrobiłem sobie listę rzeczy które mnie uszczęśliwiają (dużo i też drobne rzeczy) i do skutku próbowałem moje myśli na to ukierunkowywać : )

   Usuń
 6. Bywa tak że źli bywają także kobiety bezwzględne suki.Nie ma nic gorszego jak trafi się na taką osobą na początku nie widzimy bądź nie chcemy widzieć pewnych malutkich wad bądź gorsze pojawiają się po latach jedna ze stron daje się podporządkować co wolno czego nie jest uległa-ły zaczynają się schody.Nie ma nic gorszego serce boli że nie docenia się tego co ma.Dziękuję że poruszasz takie tematy każdy powinien czytać i spojrzeć na to z innej strony tyczy się tych złych partnerów o nie tylko chociaż większość nie zdaje sobie sprawy że kogoś krzywdzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swojego czasu traktowałem to jako formę wskazówki dla facetów. Jednak to dość niesprawiedliwe bo zapomniałem, że kobieta to taki sam człowiek jak facet i zazwyczaj wina jest po połowie. Czasem jedyną winą jest, ta obsesja przed odejściem i stratą. A to własnie chyba ten luz bardziej buduje i pozwala odejść tym demonom w naszych głowach, a robi miejsce na powiew świeżości. Chętnie kiedyś rozpisze się porządniej na ten temat.

   Usuń