Potęga Podświadomości #1 Wstęp do tematu

By | 19:08 6 komentarze
potęga podświadomości

Potęga Podświadomości

Słyszeliście pewnie wiele razy jak mówi się, że żeby coś osiągnąć trzeba w coś wierzyć no nie? Mieć swój cel przed oczami wyobraźni. Raczej większość ludzi nie podchodzi do tego aż tak poważnie, albo może lepiej to ujmę - nie traktuje się tego tak dosłownie. A co jeśli Ci powiem, że można do tego tak dosłownie podejść, czyli wierzysz i masz? Hahaha, nie? No to podzielę się z wami swoją wiedzą na temat potęgi podświadomości, a skutki kiedyś zobaczycie może i na łamach tego bloga : )

To będzie wstęp do tematu potęga podświadomości i dziś wam przedstawię kropelkę oceanu tej wiedzy. Będzie tego więcej na łamach tego blogu. Nie jestem specjalistą i wzorem w tym temacie, ale czuje potrzebę podzielenia się tym z swoimi czytelnikami. Tym co wiem ja. Temat jest ogromny, wiec do dzieła!Moc podświadomości

Pierwszy raz o takiej magii świata powiedział mi Pan Wojtek, starszy facet z dłuższymi włosami co przyjechał na wczasy do Władysławowa. Grałem (gitarrrra) z kolegami przy legendarnym dla nas pomniku. To było dawno temu. Ten Pan był również muzykiem, ponoć sporo osiągnął, więc opowiedzieliśmy mu o naszych ambicjach co do muzyki. On po pokazywał nam różne sztuczki jak na przykład częstotliwościami można wpływać na ludzkie emocje. 

Najważniejsze co powiedział to to, że mamy wierzyć w siebie i w naszą wizje. Że gdy będziemy w to wystarczająco mocno i długo wierzyli niezrażeni czasem i trudnościami to osiągniemy swój cel. Od tamtego czasu nie przestawałem zmotywowany wierzyć, że coś z tą gitarą osiągnę. W tamtych czasach szczytem moich marzeń było granie na dużych scenach w okolicy i tak też sobie wyobrażałem różne takie koncerty i wierzyłem, że to się uda. Że kiedyś stanę na takiej scenie. 

Po paru latach, 3 albo 4 faktycznie wszystkie te wizje się zrealizowały, co nie co pograliśmy : ). Nie powiedział bym, że to talent i ciężka praca. Mieliśmy w tym dużo szczęścia które dalej mamy i dalej idziemy ku jeszcze większym marzeniom i wizją. Mówcie co chcecie, ale bez wiary w to nie wyszli byśmy z garażu nigdy i nie ułożyli byśmy piosenki. To tylko mały przykład na zachętę. 

Pewnie wielu z was zapaliła się lampka, że prawdopodobnie wiecie o co mi chodzi. Niektórzy z was teraz myślą pewnie , że mieli podobne sytuacje, albo widzieli coś podobnego u siebie w życiu albo na przykład w rodzinie.

Może faktycznie dzięki tej wytworzonej wizji moc podświadomości zrealizowała to? Prawem przyciągania przyciągała właściwych ludzi i właściwe sytuacje.

Jak dowiedziałem czym jest potęga podświadomości?

Największa zmianę w moim rozumieniu tego przyniosła mi książka Josepha Murphy pt "Potęga podświadomości". Tam całe to zjawisko jest opisane i udokumentowane konkretnymi przypadkami (można w nie wierzyć lub nie, lecz nie o to tutaj chodzi), a autor daje nam praktyczne rady jak to wykorzystać w swoim życiu w prosty sposób. Polecam wszystkim to przeczytać. Autor dawno stracił prawa autorskie i można ją legalnie kopiować i czytać. Jest w kilku miejscach na internecie, za darmo w wersji elektronicznej.

Ceny tej książki też nie są straszne. Ja polecam, pozycja warta przejrzenia. Sprawdź na Ceneo: Potęga podświadomości

Autor twierdzi że, podświadomość każdego człowieka jest niewyczerpalnym źródłem wiedzy i potrafi zrobić dla nas wszystko (leczyć raka, doprowadzić do bogactwa czy dać zwykłe szczęśliwe życie z kochającą żoną i dziećmi, co dusza zapragnie). Podświadomość może nam dać co tylko zechcemy jeśli w to uwierzymy i będziemy odpowiednio kontrolować nasze myśli. Wiem co sobie pomyśleliście, podświadomość również podlega prawą fizyki wiec nie polatacie, niepoczarujecie, ani nic z tych rzeczy ;P
potęga podświadomości książkaJak działa potęga podświadomości?

Umysł dzieli się na dwie części. Tą świadomą i tą podświadomą. Do tej pierwszej części mamy pełny dostęp, wszystkie nasze myśli są skupione w tym własnie obszarze i to tam my się znajdujemy. Jest też ta druga cześć. Do niej nie mamy bezpośredniego dostępu, a jest ona dużo dużo większa niż część świadoma.

 Gdzieniegdzie można poczytać, że umysł świadomy to tylko kilka procent całego naszego mózgu. Nie mamy bezpośredniego dostępu do podświadomości. Świadomie sterujemy takimi procesami jak poruszanie się, kierunek patrzenia, rozmowa itp. Umysł podświadomy zajmuje się tym by opracować dla świadomości jakimi mięśniami ma poruszyć by wykonać dany ruch. To podświadomość steruje oddychaniem, biciem serca, gojeniem się ran, zwężaniu źrenic czy trawieniem. Ale to wierzchołek góry lodowej która jest ogromna. Twoja podświadomość zapamiętuje wszystko co widziała. Od narodzin, po drobne szczegóły które mijamy na ulicy i nie zwracamy na nie uwagi. Da się do tego dojść poprzez hipnozę i to dowodzi o prawdziwości tej tezy.

Twoja podświadomość to taki drugi Ty który ciężko pracuje za Ciebie i bez względu słucha wszystkiego co mu rozkażesz. Ale niestety jest nielogiczny i nie zadaje pytań. Po prostu słucha. Jak powiesz sobie przed egzaminem "kurde tyle się uczyłem, ale na pewno zapomnę wszystko przez ten stres" to Twoja podświadomość Cię posłucha i tak też będzie. To samo dotyczy strachu na przykład "o Jezu umrę na raka kiedyś", "on/ona mnie zdradzi" itp. podświadomość wszystkiego słucha. Dlatego trzeba rozsądnie formować myśli i cała sztuka wykorzystania potęgi podświadomości polega na świadomym myśleniu. Na nauce tego.

Prosty przykład jak działa potęga podświadomości

Posłużę się przenośnią z książki i po swojemu dla was wytłumaczę.
Wyobraźcie sobie, że jesteście okrętem. Każdy człowiek jest okrętem. Ty jesteś kapitanem i przebywasz na sterówce. Twoim centrum dowodzenia na samej górze. Gdy chcesz płynąć na północ to wydajesz polecenie, a ktoś za Ciebie to robi. Nikt tam na dole się nie zapyta i nie podważy tej decyzji, więc jak wydasz kurs kolizyjny z przeszkodą to Twój okręt posłusznie tam popłynie. 

Masz też radio, możesz się skontaktować z innym okrętem w celu pomocy, albo wspólnej realizacji misji. Czyli gdy czegoś chcesz w życiu to możesz wierzyć w to, że ktoś chce tego samego i wierząc w to się spotkacie kiedyś i razem to zrealizujecie. Na Twoim okręcie są też zasoby informacji o jego konstrukcji, więc gdy dojdzie do awarii możesz rozkazać to naprawić. Czasem jest potrzebna ekipa remontowa w porcie, więc przyjmijmy tę ekipę za synonim lekarzy czy ratowników.

Twój umysł ma kompletny szczegółowy projekt jak powinno Twoje ciało wyglądać gdy jest zdrowe. Umysł kierował jego budową od pierwszych chwil, więc też wie jak zwalczyć różne choroby. Autor "Potęgi Podświadomości" Joseph Murphy pisze również że choroby i wady wrodzone dzieci są wynikiem złego myślenia rodziców, trosk, zmartwień, nienawiści czy wszelkich burzących myśli. To słowa autora Potęgi podświadomości.


Jak w praktyce wykorzystać potęgę podświadomości?


Każdy słyszał słowa ludzi którym się coś udało w życiu, że trzeba w siebie wierzyć. I o to właśnie chodzi. Poniżej w punktach przedstawię Ci co musisz robić by wykorzystać potęgę swojej podświadomości do osiągnięcia sukcesu i szczęśliwego życia.

1. Wierz w siebie. Nie miej obaw czy jesteś wystarczający/a dobry, mądry, wytrwały czy atrakcyjny do osiągnięcia czegoś. Ponoć nie ma ludzi brzydkich, są tylko Ci biedni. A ja myślę że piękno to stan umysłu do osiągnięcia poprzez wiarę w siebie i akceptacje swoich niedociągnięć w wyglądzie które mogą się kiedyś okazać atutem i kreować niepowtarzalny piękny wizerunek. Zaakceptuj siebie jakim jesteś, bo taki właśnie masz być i taki możesz mieć piękne życie.

2.Stwórz sobie wizje siebie z marzeń. Napisz wszystko na kartce papieru, opisz siebie z każdym szczegółem, jaki chcesz być, jakie chcesz mieć zachowanie, jak chcesz się ubierać, jak mają Cię inni ludzie postrzegać. Istotne jest również to gdzie chcemy mieszkać, jak i ile chcemy zarabiać. To taki projekt swojego życia z marzeń, który masz sobie wyobrażać snując fantazje.

3.Nie bój się. Banie się czegoś w życiu tylko przyciąga do nas nasze obawy bo jak pisałem podświadomość nie egzekwuje tego co myślimy. Podświadomość posłusznie realizuje to co jej serwujemy w myślach.

4. Naucz się myśleć pozytywnie. Ten punkt jest jak by zbiorem wszystkich tych punktów tutaj, ale wyszczególniłem to. Myśl pozytywnie o wszystkim, Wierz że nieważne co Cię w życiu spotka to i tak wyjdziesz na prostą i uda Ci się coś dobrego. Nie załamuj się gdy życie rzuca Ci kłody pod nogi. Skacz po nich i pomyśl sobie że masz fajny trening koordynacyjny. Tak wiem, to trudne, życie okrutnie czasem nas doświadcza.

5. Bądź bezinteresowny. Gdy chcesz czegoś od życia musisz też coś włożyć. Od uśmiechu do mijanej osoby na przykład schorowanej staruszki, dziecka czy kogoś po prostu smutnego, aż po pomoc przyjacielowi w potrzebie nie oczekując niczego w zamian. Albo zainteresowanie się losem kogoś na ulicy a nie przejście obojętnie wkładając go do worka razem z innymi. Daj coś z siebie. Im więcej dajesz tym więcej dostaniesz. Złe rzeczy też do nas wrócą, pamiętajmy. Pamiętajmy przy tym by nie być aż za dobrym, niektórzy zwyczajnie nie zasługują na naszą pomoc i chcą nas wykorzystać. Kolejna ważna sprawa, nie oddawajmy się w całości pomaganiu, pamiętajmy też o sobie no chyba, że wewnętrznie czujecie inaczej.

6. Myśl, że masz w życiu szczęście. Uwaga sławna przypowieść na ten temat... Pesymistę od optymisty różni to że ten pierwszy myśląc, że jest pesymistą przejdzie obok banknotu 100zł i go nie zauważy bo głowę będzie miał zajętą użalaniem się nad sobą, a ten drugi wierząc że ma szczęście zauważy to w tym samym miejscu i podniesie bo wierzy w to. Gdy będziemy czegoś chcieli mocno to życie podsunie nam różne pomocne rzeczy, sytuacje i osoby. Musimy tylko je dostrzec.Nie myśl sobie, że coś Ci z nieba spadnie (chociaż tak też może być czasami, wszechświat bywa dziwny. Dlatego nie można się z nim szarpać, a żyć z nim w zgodzie). Gdy postanowisz być wybitnym lekarzem to nie wystarczy tylko w to wierzyć. Musisz się uczyć, skończyć studia i nieustannie się rozwijać. Dużo pracy. Ale dzięki wierze w to, życie podsunie Ci potrzebne środki by tego dokonać i ułatwić sprawę. I tak jest ze wszystkim. Jednak największa prawda jest taka, że wszystko da się zrobić jeśli to dobre.

Dlaczego życie niektórych ludzi nie jest dobre?

Świat jest pełen złych rzeczy. Ludzie stwarzają nam sytuacje które są jak kula u nogi dla naszych myśli. Czasem się wydarzy coś złego co na prawdę utrudnia patrzenie na świat pozytywnie.
W wiele rzeczy ciężko jest uwierzyć. Są choroby i gdy lekarz mówi, że zostało kilka tygodni życia to trudno jest uwierzyć, że się myli mimo, iż się jeszcze nie dowierza. A jednak niektórym się udaje. Są obawy, kompleksy i złe sposoby myślenia nabyte przez różne złe sytuacje w życiu z których ciężko wyjść. Są wzorce zachowań które nam narzuca społeczeństwo, a są złe i prowadzą do przeciętności. Chociaż czy bycie przeciętnym, ale szczęśliwym jest złe? Mi również zdarza się źle myśleć. Pisze to by samemu się rozwinąć i umocnić swoja wiarę. A raczej spokojne przeświadczenie o tym co dla mnie korzystne. Nie ma sensu myśleć źle bo to nic nie daje, a wysysa energię, Nie można też się biczować w chwilach załamania, bo i takie chwile są i będą. Podświadomość zrozumie.

Czy potęga podświadomości musi prowadzić tylko do czegoś wybitnego? Zależy jak to tłumaczyć. Nie każdy chce być wielkim sportowce, przywódcą, muzykiem, ortodontą. Szczęście to też sukces zawodowy czyli robienie tego co nam sprawia przyjemność i dostawanie pieniędzy za to. Nie każdy musi być superbohaterem, ale sukces to posiadanie w życiu kogoś dla kogo się nim jest i ten ktoś tak nas docenia, że nie potrzebujemy niczego więcej. To najlepszy sposób by po prostu być szczęśliwym człowiekiem. Podświadomość można wykorzystać do tego jak i po to by cieszyć się zdrowiem fizycznym i umysłowym całe życie.

To Ty decydujesz o tym co daje Ci potęga podświadomości.


"Nasze życie jest takie jakie są nasze myśli."


Spodobał Ci się temat? To może to Cię jeszcze zainteresuje na moim blogu:
Potęga Podświadomości #2 Jak wykorzystać to w praktyce?
Potwory naszych umysłów
2 proste sposoby jak radzić sobie z niechcianymi emocjami

Zapraszam was do podzielenia się w komentarzach swoimi doświadczeniami z potęgą podświadomości.

Edit 2019: Potęga podświadomości jak i zjawisko nazywane prawem przyciągania to złożone zjawisko. Na tym blogu jest dużo więcej na ten temat i też moich przykładów.

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.


Nowszy post Starszy post Strona główna

6 komentarzy:

 1. Czytałam kiedyś "Potęgę podświadomości". Mimo tego, że niektóre wskazówki tam zawarte wydają się być czystym absurdem, to jednak chyba coś w tym wszystkim jest ;) Tylko trzeba się przemóc i trochę zmienić swoje myślenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi jak wariactwo, ale nic nikomu nie szkodzi, żeby wykorzystywać wiedzę z tej książki i robić swoje : )

   Usuń
 2. Kiedyś mocno interesowała się tym tematem, ale z perspektywy uważam, że nie jest to takie oczywiste ;) Co nie zmienia faktu, że lepiej myśleć pozytywnie niż negatywnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomniałeś mi, że już dawno miałam się zabrać za tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post, też czytałam tę książkę, bardzo mi się spodobała. ;)
  Pozdrawiam
  Zapraszam do mnie http://szum-oceanu.blogspot.com/
  PS: Obserwuję, liczę na rewanż

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejszym odniesieniem naszego życia jest sposób bycia czego chcemy pragniemy jeśli dojdą gorsze dni nie czujemy się przychodzą troski to też jest potrzebne w życiu płacz żal rozczarowanie zawód miłosny zdrada utrata pracy czyjas śmierć.Odniosę się troszkę do Religi Jezus mimo wiedzy przesłania daru jakie otrzymał cierpiał został ukrzyżowany i nigdy nie zwątpił w swoje racje miłość do ludzi przecież nauczał był mądrym stworzeniem Bożym a jednak doznał cierpienia z rąk ludzi. Nie można się poddawać trzeba mieć cel w życiu dostrzec w sobie siłę przetrwania.

  OdpowiedzUsuń