Historia Zespołu Nobody

By | 12:00 Zostaw komentarz

zespół nobody władysławowo

 Historia Zespołu Nobody Władysławowo
Dziś jako, że już w tą niedziele (28 czerwca) zagramy pierwszy koncert po długiej przerwie chciałbym was zaprosić na to wydarzenie. Miejsce i czas: Władysławowo, Scena za Domem Rybaka, Start o godzinie 19. Ale oprócz tego chciałbym w krótkim skrócie przedstawić historię zespołu Nobody z mojego punktu widzenia.


   
stare zdjęcie zespołu nobody pierwszy skład
Stare czasy :)

Wszystko zaczęło się w 2009 roku gdy Sebastian Oleński zakupił swą pierwszą gitarę i zaraził tym Łukasza Golle (aktualny perkusista zespołu Nobody) Panowie tak sobie grali od maja aż do końca lata dopóki ja nie wkroczyłem pragnąć spełnić swoje marzenie o zostaniu wokalistą. Jak się okazało, tylko ja uważałem, że umiem śpiewać, więc zaproponowano mi rolę basisty. Kurde, ja w tym czasie nawet nie wiedziałem co to gitara basowa tak swoją drogą.

 Graliśmy w takim składzie pełni zajawki i marzeń o łatających nad sceną stanikach ciśniętych w naszym kierunku w chwili euforycznego uniesienia spowodowanego naszymi dźwiękami. Zagraliśmy tamtego roku mały kameralny koncert na wieczornicy za zmarłych sportowców, który odbył się w ośrodku sportu Cetniewo, ale w sumie to był tylko podkład pod wiersze.

Nadeszło lato 2010. Perkusja by się przydała do zespołu. Łukasz był chętny żeby uczyć się na niej grać. Więc całe lato chodziliśmy z gitarami akustycznymi na wejście na plażę nr 6 we Władysławowie i grając kultowe Polskie szlagiery zbieraliśmy z dobrym skutkiem pieniądze na perkusje. Poznaliśmy wtedy mnóstwo fajnych ludzi, różnych muzyków i zwykłych ludzi którzy okazali nam sympatie i zainteresowanie nami. Poznaliśmy wtedy Artura Kozłowskiego, który wraz z dwoma kumplami podchmielony postanowił nam zaśpiewać chyba Sen o Viktorii Dżemu.

Wziąłem numer, pogadaliśmy i jakkolwiek to zabrzmi zaiskrzyło. Kupiliśmy na koniec sierpnia 2010 perkusje od znajomego i od września zaczęliśmy grać próby w czwórkę. Artur, Seba, Łukasz i Ja. W tym składzie zagraliśmy koncert na koniec wieczornicy w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie który był naszym pierwszym poważnym debiutem w pełnym wydaniu. To był pierwszy poważny debiut zespołu Nobody z Władysławowa : )

zespół nobody władysławowo
Artur i Sebastian na pierwszym koncercie

Jakoś na koniec zimy 2011 doszedł do nas Igor Necel z zamiarem grania na gitarze elektrycznej. Jako że był prawdziwym hardcorowym metalem który wypierdalał kosmiczne fajne rzeczy na gitarze to zrobiło się ciekawie. Dalej graliśmy próby szykując się na lato w którym mimo wszystko nic nie zagraliśmy, no oprócz chodzenia grać akustycznie na pomnik Antoniego Abrahama u dułu ulicy Sportowej wieczorami dla przechodniów i swojej przyjemności. 
   
 Kilka nagrań i zdjęć które podsumowują tamten czas:


zespół nobody władysławowo
Artur jako perkusista


zespół nobody władysławowo
Próby w garażu

Jednak tego lata zaprzyjaźniliśmy się bliżej z Kamilem Tarnowskim, który okazał się być niezwykle istotny dla dalszych losów zespołu. Sebastian i Igor odeszli z zespołu. Dziękujemy im za poświęcony czas i wysiłek w tą historię.

Zaczęliśmy grać w nowym składzie, Artur, Łukasz, Kamil i Ja. Zaczęliśmy tworzyć swoje piosenki. Debiut koncertowy mieliśmy na początku 2012 roku w Kawiarni Hanka we Władysławowie, zagraliśmy tam później jeszcze kilka koncertów. Graliśmy wtedy jeszcze kilka koncertów w klubie Antresola we Władysławowie.

Prężnie się rozwijaliśmy i lato 2012 okazało się być przełomowe dla zespołu. Graliśmy wtedy cykliczne koncerty w Kawiarni Hanka, oraz na Lazurowym Polu Namiotowym w Chłapowie. Ale najważniejsze był duże koncerty plenerowe na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie i festyny w Chłapowie. Zagraliśmy supporty np przed Coma, Enejem, Kamilem Bednarkiem, Farben Lehre. A na festynach w Chłapowie byliśmy główną "gwiazdą" wieczoru. Prze cudownie wspominam tamten czas, ogromne doświadczenie i tysiące poznanych ludzi. Graliśmy wtedy jeszcze koncert w Braniewie za który nam nie zapłacono (pozdrawiam ;P ) i w Gdańsku na Targu Węglowym ale już we wrześniu.
zespół nobody władysławowo
Letnia scena muzyczna Władysławowo Support przed Coma

zespół nobody władysławowo
Łukasz, mój mistrz perkusji!

zespół nobody władysławowow
A to ja skupiony na graniu

zespół nobody władysławowo
Szalone pomyły - Jeden z koncertów w Kawiarnia Hanka

zespół nobody władysławowo
Paweł Marczykowski i jego gitara basowa.

Wróciliśmy do prób, powstawał nowy materiał. Graliśmy koncerty w zimowe wieczory w Kawiarni Hanka i nastało lato 2013 jeszcze bardziej niesamowite niż powszednie. Graliśmy supporty przed takimi zespołami jak Happysad i Myslovitz które wspominamy z przyjemnym uczuciem. Graliśmy na przeglądzie zespołów rockowych w Pucku który uwieńczył występ Oddziału Zamkniętego. Były również mniejsze koncerty w Kawiarni Hanka i na kempingu Małe Morze. Ostatni koncert tamtego sezonu zagraliśmy na przeglądzie w Kartuzach. To chyba dla mnie był najlepszy muzyczny sezon mojego życia.
zespół nobody władysławowo
Koncert w Jastrzębiej Górze

zespół nobody władysławowo paweł
Kto to?


 Gdy skończyło się lato, graliśmy znów próby z Tomaszem Gaffke na instrumencie klawiszowym. Z Tomkiem zagraliśmy koncert w Grudniu 2013 w hance:


A następnie wiosną w Chłapowie:Później była przerwa spowodowana różnymi przyczynami, wiec sezon letni 2014 musieliśmy odpuścić. Jednak teraz mamy rok 2015 i kilka koncertów przed nami. Zespół reaktywowany i zobaczymy co przyniesie nam czas.


Gdyby ktoś kiedyś postanowił napisać o nas szczegółową biografie to miałby co pisać z tego okresu, począwszy od rzygających kotów, a skończywszy na dziwnych panach komplementujących nasze występy.

paweł i kamil
Kamil i Paweł przed koncertem
zespół nobody władysławowo
,,Ej ziomek co Ty grasz, ja tego nie umiem!"

zespół nobody władysławowo
Prawdziwi buntownicy :)

zespół nobody władysławowo
Koncert, dzieje się ouuu jeeeaaa

zespół nobody władysławowo
Koncert w Chłapowie Zespołu Nobody!

zespół nobody władysławowo
Łukasz, stukające serce zespołu

zespół nobody władysławowo
Plenerowy koncert w Kawiarnia Hanka

zespół nobody władysławowo
Przyjaciele

zespół nobody władysławowo
Oh jak to lubię

zespół nobody władysławowo
Artur w swoim żywiole

zespół nobody władysławowo fot. Marzena Goyke
Koncert na rynku w Pucku

zespół nobody władysławowo
Czerwcowy koncert w Hance

zespół nobody władysławowo
Koncert na dzień dziecka, gdzie te dzieci?

Lazurowe Pole Namiotowe Chłapowo koncert
Lazurowe Pole Namiotowe Chłapowo

zespół nobody władysławowo
Nigdy nie staraliśmy się być normalni - oboje byliśmy w 100% trzeźwi : )

zespół nobody władysławowo
Koncert na festynie w Chłapowie

zespół nobody władysławowo
Pełni skupienia na tym co robimy


Pozdrawiam : )

Podoba się? Zostaw lajka na Facebook Paweł Trenuje lub moim Instagramie Imnotokej.
Możesz również postawić mi kawę: Klik do podstrony
Dla Ciebie to tylko łapka w górę, a dla mnie to możliwość rozwoju i spełniania swoich celów.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: