czwartek, 1 czerwca 2017

Męskie sprawy - Zadbaj Ziom o swoją hydraulikę jak należy!

Tym artykułem zaczynam nową serię tekstów na moim blogu. Będzie to uzupełnienie serii Od Zera Do Bohatera! Czuje potrzebę dania czegoś dobrego dla męskiego świata! Mam wrażenie, że nasze męskie zdrowie jest ciut olewane przez media i społeczeństwo. No trudno. Rak jader może spotkać każdego z nas, a problemy z prostatą prawdopodobnie większość facetów doświadczy w przyszłości.

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

Co z tym rakiem jąder?

Emmm tutaj powinienem machnąć jakimiś statystykami, byś zobaczył jaki ten problem jest poważny itp. No tak wszyscy robią. Ja sobie to daruje, bo nikogo to nie interesuje, no chyba ze piszesz prace na ten temat. Tak samo jak nie będę Ci pisał czym on jest, bo wszystko jest w tym artykule jeśli Cię to interesuje: klikaj że heeeej brace Ja lekarzem nie jestem i nie będę robił z siebie eksperta.

Jedyne co pragnę przekazać to pewien problem. To jest temat tabu wśród facetów. My faceci boimy się nawet iść z tym do lekarza. Mamy myślenie "nie pójdę do lekarza bo się wstydzę, bo nie mam czasu, ale mam nadzieję ze nie umrę". To nic, że czasem po prostu wykryjemy coś przy samobadaniu. To może być normalne dla swojego ciała coś, ale lekarz to dobry ziom i lepiej Ci powie. On wie najlepiej i rozwieje wszelkie wątpliwości.  Odpowiednio szybko wykryty rak jąder da się szybko wyeliminować bez żadnych strasznych rzeczy typu usuwanie jądra.

A teraz zdradzę Ci sekret apropo lekarza i badania Twoich jajek. Wielu facetów może się wstydzić pokazywać swój "majątek" przed Panem doktorem. Lekarz ma to gdzieś tak naprawdę. Widział fiflaków tysiące i ma to kompletnie gdzieś co tam masz za potwora. To jego praca po prostu.
Co więcej! Znana mi pani dr opowiadała mi, że erekcje są stosunkowo (stosunkowo hehe) częste w trakcie tego badania (jeśli myślisz że coś się nie ma wydarzyć to się wydarzy Tobie na złość, prawa Murphego) więc nie myśl o tym ; ) To nic takiego.

Jak samemu się badać? Korzystając z prawa cytatu przytoczę ten fragment z http://www.poradnikzdrowie.pl/

Rak jądra to nieprawidłowy rozrost komórek tego gruczołu. Ponieważ w tym przypadku łatwo dochodzi do przerzutów nieprawidłowych komórek przez naczynia krwionośne oraz chłonne do odległych narządów (np. płuc, wątroby, kości), bardzo ważne jest, by nie lekceważyć żadnych zmian, jakie zachodzą w obrębie jąder, i szybko rozpocząć leczenie.

Każdy mężczyzna powinien co miesiąc sam badać sobie jądra (jak to robić – czytaj niżej) i przynajmniej raz w roku chodzić na badania kontrolne do urologa. Trzeba wykonywać je co miesiąc. Na badanie wystarczy poświęcić ok. 3 minut.
Badaj jądra pod prysznicem lub biorąc ciepłą kąpiel. Skóra worka mosznowego jest wtedy miękka i rozluźniona, łatwiej więc wyczuć wszelkie nieprawidłowości.
Badaj każde jądro osobno.
Najpierw przetaczaj jądro delikatnie między kciukiem a palcem wskazującym, sprawdzając, czy wyczuwasz pod skórą jakiekolwiek zgrubienia, grudki.
Zwracaj uwagę na to, czy od czasu poprzedniego samobadania jądra nie zmieniły swego wyglądu, np. czy któreś się nie powiększyło, czy skóra nie jest napięta albo jej powierzchnia chropowata.
Teraz uciśnij delikatnie palcami jądro - zdrowe będzie w dotyku miękkie i gładkie. Twarde i chropowate wymaga konsultacji lekarskiej.
Nie wpadaj w panikę, jeżeli na tylnej ścianie wyczujesz małe, twarde zgrubienie połączone z jądrem - to najądrza oraz nasieniowód

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/nowotwory/rak-jadra-przyczyny-profilaktyka-objawy_33717.html
Zdrowie masz jedno, a świetnie wiesz, że akurat ten obszar Twojego ciała jest niezmiernie ważny dla Ciebie.

Jajka to potężna maszynownia Twojego organizmu, która produkuje substancje sprawiające, że chce Ci się żyć. Jak działom sprawnie to masz dużo testosteronu i dzięki temu jesteś szczęśliwszy. Dbaj o nie wraz z swoją kobietką!

Rak prostaty

Prawda jest taka, że wszyscy go mamy. To niebezpieczny organ! Świetnie ujeli i opowiedzieli to panowie z kanału Najprościej Mówiąc. Nie potrafię nic więcej i lepiej opowiedzieć więc zapraszam i polecam:


Atrakcyjni ludzie sukcesu dbają o zdrowie! A Twój majątek w spodniach to założę się, że jest dla Ciebie niezmiernie ważna sprawa! Dbaj o to jak należy!

Ćwiczenie profilaktyczne
Pewien starszy facet dość dobrze wyglądający na swój wiek opowiedział mi o pewnym ćwiczeniu wywodzącym się z tantry. Ma to być profilaktyka przed problemami z prostatą. (nie masz gwarancji oczywiście). Do tego utrzymuje Twoją hydraulikę na dobrym poziomie i pozwoli długie lata cieszyć się jej sprawnością.

Zawsze wiedziałem, że mój brak zahamowań w ciekawości do różnych tematach może przynieść ciekawe rezultaty. Opisze Ci to! : )

Jest to ćwiczenie wzmacniające Twoje mięśnie PC (odpowiadają za sikanie, zatrzymywanie siuśków, tryskanie gdy Ci za dobrze, sprawność w trakcie figli). Znajdują się one pomiędzy odbytem i moszną. Oplatają prostatę itd. Nie ważne. kogo szczegóły anatomiczne obchodzą! ;P

Ćwiczenie polega na tym byś za każdym razem gdy sikasz stawał na palcach najwyżej jak możesz i starał się najszybciej jak się da wysikać. Ciało to taka maszyneria, że czasem niewielkie zmiany w ułożeniu wpływają na prace innych mięśni. Tylko uwaga byś kibla całego nie obsikał.

Praktyka, trening i pokora w zdobywaniu nowej umiejętności!

Gość miał obok dosyć atrakcyjną kobietę, zapewne troszkę młodszą od niego samego. Mógł mówić prawdę w takim razie : ) Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, a w najgorszym razie zyskasz większa kontrole i sprawność mięśni PC, które z całą pewnością Ci się przydadzą w łóżkowych podbojach. Rób to za każdym razem gdy sikasz do końca życia : )
Polecam. Paweł M :D


Pamiętaj, że na zdrowie sprzętu, wpływa też Twój lifestyle. Jak się odżywiasz, czy uprawiasz jakiś sport. Ile masz stresu w życiu, czy śpisz odpowiednio. Warto o to zadbać zawczasu. Badania społeczności męskiej w Polsce, wskazują, że problemy tego rodzaju dopadają mężczyzn coraz prędzej. Miej świadomość tego tematu, nawet jeśli jesteś młodym facetem i wydaje Ci się, że to odległy temat i Ciebie na pewno nie będzie dotyczył.
Statystycznie kobiety są pod tym względem mądrzejsze od nas facetów i bardziej o siebie dbają. Uczmy się tego od nich ; )

Na koniec, pytanie. Jestem ciekaw jak wam się podoba taka wiedza na moim blogu i tego typu tematy jako uzupełnienie tematyki rozwoju osobistego? Przyznam, że nieco się krępuje pisząc o takich tematach :D

Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Strzelające stawy u osób trenujących! Jak zadbać o zdrowie stawów?
Jak być szczęśliwym?
Sport drogą do życiowego sukcesu - Czyli o mentalnym znaczeniu treningu w życiuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz