sobota, 22 kwietnia 2017

Od Zera Do Bohatera #4 Mowa Twojego Ciała

Czy wiesz, że 90% komunikacji miedzy ludzkiej stanowi mowa ciała? Tylko około 10% komunikacji to słowa. To niesamowicie duży procent informacji, którymi się wymieniamy i nie mamy świadomości tego. Dlatego w tej lekcji zajmiemy się mową ciała i w krótkim tekście postaram się przedstawić Tobie, podstawy tego zagadnienia.


Mowa ciała pewnego i atrakcyjnego człowieka

Wszystkie artykuły z tej serii znajdziesz tutaj: Od Zera Do Bohatera

Kobiety są mistrzyniami w odczytywaniu mowy ciała (w porównaniu do statystycznego mężczyzny). Intuicyjnie wiedzą co siedzi w drugim człowieku. Czy jest pewny siebie, czy tylko udaje, czy jest smutny, zestresowany, nakręcony czy zdesperowany. My mężczyźni też co nie co "wyczuwamy" (mózg to podświadomie analizuje i podsuwa jako intuicje), jednak możemy się schować przed kobietami.

Dlatego kim kolwiek jesteś, warto znać cechy z mowy ciała pewnych siebie ludzi. Od tej pory koniec z chodzeniem z rękoma w kieszeni (no chyba że Ci zimno ;P), z krzyżowaniem rąk i pochylaniem przesadnie głowy do przodu. Powiesz, że tak Ci wygodnie, ale zawsze tak nam się wydaje, tym steruje podświadomość i świadomie zawsze będziemy uważać, że tak nam wygodnie. To mechanizm obronny na zagrożenie, taki nam został, ale w dzisiejszych czasach już nie jest tak istotny.

Pewny siebie i atrakcyjny człowiek chodzi prosto i patrzy się przed siebie, tam gdzie ma cele, bo do nich idzie, jest konkretny. Nie patrzy się pod nogi, bo nie boi się innych ludzi i zagrożenia którego w istocie nie ma, tam nie ma jego marzeń i tak patrząc nie da się ich zauważyć. Kobiety kołyszą biodrami by podświadomie pokazać samcom, że są zdrowymi samicami, właśnie by uwypuklić biodra które są zdolne rodzić dzieci.

My mężczyźni na to reagujemy automatyczną. Nie garbią się, piersią do przodu bo są pewne swojej wartości i atrakcyjności. Dłonie luźno, tanecznie zwisają wzdłuż ciała byś widział jej zadbane kobiece dłonie. Twarz maja rozluźnione i promieniujące dobrą energią (energiami się jeszcze ziomki i zomalki zajmiemy, to intuicja, która nam mówi co kto ma w głowie i czy to fajne). Gdy się spodobasz kobiecie, ona może pobawić się włosami, albo je zalotnie odgarnąć, to podświadome gesty Rozmawiając z Tobą będzie kierowała wewnętrzne części nadgarstków w Twoim kierunku, to kolejny sygnał, że jest zainteresowana. Jej nogi będą skierowane ku Tobie (jeśli je kieruje w inną stronę, to taki podświadomy gest "chce uciekać, nie podoba mi się tu"). Takich gestów jest więcej, pisz i łapkuj w górę jeśli chcesz więcej takiej wiedzy i jak je poprawnie interpretować : )

Ty jako pewny siebie, wartościowy atrakcyjny facet będziesz kroczył pewnie. Prosta sylwetka, barki w dół, brzuch wciągnięty lekko i spięty, Wzrok podąża za celem, a nie wodzi po kamieniach czy posadzce. Taki facet zna swoja wartość, ale jeśli Ty jeszcze nie zbudowałeś tej ramy w sobie, to możesz sobie pomóc ucząc się świadomie kierować tak swoją mowę ciała (poczujesz się pewniej automatycznie). Atrakcyjny facet ma krok swobodny i lekko taneczny (warto przyglądać się na youtube celebrytą by ogarnąć o co chodzi). Nie chowa rąk w kieszeni tylko pozwala im swobodnie wisieć wzdłuż ciała. Na Twarzy jest pozytywna mina, lekki uśmiech, bo wie, że może sobą dać coś dobrego światu.

Koniecznie obejrzyj to video o tym jaką powinieneś mieć sylwetkę (nie chodzi o mięśnie itd, a o prawidłową postawę ciała)Stań przed lustrem i poćwicz to. Zauważ czy nie robisz jakiś błędów jak stoisz. Ćwiczenia przed lustrem mowy ciała (ciało, barki, dłonie, mimika) jest zajebiście ważna. Wielcy przywódcy trenują swoje przemówienia godzinami przed lustrem by wyszli perfekcyjnie przed ludźmi. Adolf Hitler był złym człowiekiem, ale miał w zwyczaju przez 8 godzin dziennie (przed wystąpieniem samym oczywiście) trenować w kółko swoje przemówienia. Jego gesty i mowa to starannie przygotowany zestaw chwytów. To tylko przykład, skrajny bo skrajny, ale chce byś zrozumiał o co mi chodzi. Wielcy mówcy również trenują swoją mowę ciała.

Od teraz kilka zasad:
- Chodzisz prosty, patrzysz przed siebie (no chyba że masz przed sobą przeszkody)
- Barki napięte lekko, skierowane w dół, jak an filmiku. Klata do przodu!
- Zakaz wkładania rąk do kieszeni bez potrzeby w każdej sytuacji.
- Nie chodzisz ani za szybko, ani za wolno. Zbyt szybkie ruchy to oznaka nieśmiałości (robię wszystko szybko bo chce się schować, tak mózg podświadomy to przerabia, temu trzeba powiedzieć dość). Znaj różnicę między szybko, a energicznie : )
- Zwracaj w lustrzę uwagę na swoją mowę ciała i zastanów się co możesz w tej kwestii poprawić. Są to przecież proste zmiany, a mogą dać piorunujący efekt na Twój wizerunek.

Warto sobie wzbogacić wiedzę z tego zakresu. Jeśli chcesz bym o tym więcej pisał, to śmiało daj mi o tym znać

Myśl o tym i ćwicz, by weszło Ci to w krew i stało się czymś naturalnym. To nic jeśli jeszcze jesteś nieśmiały i nie pewny siebie. Z powszedniej lekcji wiesz już, że mózg wierzy w to co ciało robi (wymuś uśmiech przez chwile, a zrobi Ci się lepiej, ta sama zasada ale do działania na nasz stan zaprzęgamy całe ciało). Uwierz mi, że wymuszając taką postawę, faktycznie poczujesz się pewniej i bardziej męsko, Ułożenie ciała wpływa nawet na poziom hormonu w ciele. Męskie pozycje powoduje ze wydziela się więcej testosteronu i hormonu szczęścia.

Koniecznie obejrzyj to video, by ta lekcja była kompletna dla Ciebie.


Jak uczyć się mowy ciała samemu?

Warto wiedzieć, jak samemu swoją mową ciała świadomie kierować i jak odczytywać innych. na to jest prosty sposób. Odpal sobie jakiś film i oglądaj chociaż chwile bez głosu. Myśl o tym co oni mogą sobie chcieć przekazać i czuć. Tak samo, obserwuj ludzi wokół Ciebie. Staraj się zwrócić uwagę na szczegóły. Na gesty, mimikę, ułożenie ciała, nóg itd. Zastanów się co intuicyjnie myślisz o tej osobie, co ona może czuć. Ciało Ci podpowie, bo jako zwierzątka mamy to wbudowane wszyscy, ale bardziej lub mniej schowane.

Warto sobie też przeczytać jakąś książkę na ten temat, jeśli jesteś głodny wiedzy. Ja polecam to, bo sam mam to w swojej biblioteczce:
Nie jest to oczywiście konieczne. W zupełności wystarczy Ci materiał zawarty w tym artykule i własna obserwacja.

Najważniejsze po tej lekcji będzie to, byś samemu trenował swoją mowę ciała. Byś chodził jak lider, świadomy swojej zajebistości, a nie jak klucha bez płciowa (wybaczcie skrót myślowy, to tylko na potrzeby dosadności moich słów, ewentualnej śmieszności i do nikogo to osobiście nie kieruję).

Pozdrawiam!

Jeśli chcesz mi pomóc i zrobić coś dla mnie, to zawsze możesz lajkować moje posty na facebooku. Dzięki temu mam lepszy zasięg i szanse na nowych czytelników. Możesz też po prostu powiedzieć o mnie swoim znajomym. Może komuś tym pomożemy? Karma wraca :)

Koniecznie polub mój fanpage: https://www.facebook.com/paweltrenuje/
I dołącz do mojej grupy Przegranych Zwycięzców: https://www.facebook.com/groups/przegranizwyciezcy/
Instagram: https://www.instagram.com/imnotokej/
Snapchat: imnotokej

Zobacz jeszcze:
Jak uczyć się efektywniej?
Jak skutecznie zmieniać swoje życie?
Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?

2 komentarze:

  1. Ludzie doszli do doskonałości w wodzeniu i oszukiwaniu innych, ale jak widać natury nie oszukasz. Tego co siedzi w Tobie naprawdę, nie da się ukryć

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka iluzja działa, ale na krótką metę. Co nie oznacza że nie warto się tym wspomagać w drodze do swojego celu :)

      Usuń