poniedziałek, 6 marca 2017

Mistrzowie Podrywu na TVN Style z Marcinem Szabelskim O co tyle kontrowersji?

Mistrzowie Podrywu bo tak się zwie nowy program na TVN Style wzbudza mnóstwo kontrowersji i dzikie dyskusje. Kobiety piszą petycje by ściągnąć ten program z anteny. Panowie wyśmiewają. Wielkie poruszenie itd.  Czy Pan Marcin Szabelski jest aż tak zły, a program może mieć opłakane konsekwencje dla społeczności? Kłamstwa, seksizm i manipulacja?
http://www.newsweek.pl/styl-zycia/mistrzowie-podrywu-program-marcina-szabelskiego-na-tvn-style,artykuly,405986,1.html

Mistrzowie Podrywu!

Psychologia nie jest mi obca, tak jak i tematy manipulacji ludźmi. Marcina oskarża się o złą manipulacje na kobietach, o teksty typu "kobieta będzie służyć swojemu Panu do pasa", czy hipnotyczne powodowanie że kobieta będzie gapić się facetowi na krocze itd. To niektóre cytaty z internetowych portali informacyjnych. Postanowiłem przyjrzeć się temu tematowi z bliska, no bo może się czegoś fajnego dowiem przy okazji (huhuh).

I wiecie co? To jest jak z tematem manipulacji i perswazji. Jeśli z kimś o tym rozmawiam to sprawa wygląda tak: Zwykły człowiek powie mi że tak nie wolno, że to złe, a w ogóle na niego to nie działa. Głupi będzie się mnie bał i cały czas obserwował prawie jak czarnoksiężnika który zaraz każe wszystkim zabijać się na wzajem. A ktoś w temacie inteligentny i mądry, po prostu się uśmiechnie i poklepie po ramieniu, nic sobie z tego nie robiąc. Pomyślcie intensywnie o tym co napisałem chwile temu zanim będę bombardowany zarzutami.

Najśmieszniejsze co kiedyś usłyszałem, to z ust przyszłej Pani psycholog to że ona nie używa manipulacji bo to złe i nie etyczne. No cóż, ale to robi i na mnie to działa (śliczna jest kurde i przebiegła! :P )

Wszyscy sobą nieustannie manipulujemy. Każdy jeden, prawie cały czas! Ty i Ja, On i Ona, Oni tam dalej i Ci trochę bliżej, którzy mówią że ich się nie da. Psychologowie to tylko zauważyli i nazwali. Zebrali to w książki, a i tak dalej można to podważyć. Nie ma tutaj żadnych czarodziejskich sztuczek. Robimy to naturalnie i na co dzień. Zamiast dostawać spazmów, lepiej zauważ jak manipuluje Tobą telewizja. Jak seriale typu m jak miłość, czy pierwsza miłość, dają Ci chory obraz miłości i związków. Jak reklamy sprawiają że czegoś bardziej pragniesz, zmieniając Twoje upodobania po cichu, przez podświadomość.

Czy to normalne że grzejniki i hydraulikę do CO reklamują pół naga dupa? Proste kojarzenie prymitywnej przyjemności z montowaniem rur w domu. Gdzieś tam nawet ostatnio na zakupach widziałem jak pół rozebrana kobieta reklamowała okulary u optyka. Prosta manipulacja. Seksowni mężczyźni pokazują co jest fajne, a co nie w reklamach. To jest manipulacja. Manipulacją też jest 4 letnie dziecko które prosi mamę o cukierka robiąc to śliczne "proszę", czy Twoja mama prosząca Cię o wyniesienie śmieci. Manipulacją jest śliczny uśmiech Twojej dziewczyny która prosi Cię czy ją podwieziesz dziś gdzieś bo coś tam.

Czy to jest złe? Oczywiście że nie. Tak jest świat skonstruowany, więc zamiast bólu dupy i klapek na oczach lepiej uczyć się to zauważać i mieć świadomość tego.

Idziesz do Hipermarketu po chleb, a wracasz z taczką, pomarańczą i nową parą butów, bo takie miejsca są tak skonstruowane by wzbudzić w Tobie potrzebę posiadania tego.

Branża fitness Tobą manipuluje, pokazuje Ci zdjęcia umięśnionych gości czy fit kobiet, wmawiając Ci że dzięki ich produktowi też taki będziesz. Że kupując u niech plan treningowy i żywieniowy (kopiuj wklej, kopiuj wklej, daj 120zł) będzie kozacko wyglądał. A to nie prawda, a oszustwo : )

Wróćmy jednak do Mistrzów Podrywu i Marcina Adepta Szabelskiego
http://www.newsweek.pl/styl-zycia/mistrzowie-podrywu-program-marcina-szabelskiego-na-tvn-style,artykuly,405986,1.html

Oglądaliście film ,,Hitch Najlepszy doradca zwykłego faceta" ? Polecam gorąco, wszystko będzie jaśniejsze i bardziej zrozumiałe czym to jest.

NIEKTÓRE kobiety powtarzają że ,,Łobuz kocha najbardziej" a później się budzą z ręką w nocniku i zapijają przy winie marudząc że "już nie ma prawdziwych facetów", a później piszą te petycje do TVN Style, marudzą i czytają "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy". Marcin z tego co widziałem (a z ciekawości dość dobrze przejrzałem jego twórczość ; P) pomaga wartościowym, lecz trochę zagubionym facetom obudzić w sobie tego łobuza (ale właśnie w tym dobrym znaczeniu) i poprawić ich relacje z kobietami. Światem kierują proste mechanizmy i nie ma co się gniewać na Adepta że niektóre teksty są mocno seksistowskie. Bo pomyśl chwile co Ci siedzi w głowie na myśl o atrakcyjnych osobnikach płci przeciwnej? Tacy jesteśmy po prostu. Takie mamy instynkty i zamiast się kłócić z tym, to wybijmy się na fundamentach naszej ludzkiej natury ku gwiazdom.

Wydawać się może że to oszustwo i manipulacja straszna na kobiecych emocjach?
Tak?
To skąd się wzięły szpilki, głębokie dekolty, śliczne leginsy i inne rzeczy które robią kobiety by być piękniejsze i to podkreślić? Czy to nie jest manipulacja na mężczyznach i to społecznie akceptowalna (no bo czemu nie;P )? Oczywiście że jest, bo każdemu się zrobi ciepło jak zobaczy śliczną kobietę w spódniczce i szpilkach. Onieśmieli to faceta i sprawi że będzie ja pragnął. To taka sama manipulacja i granie na emocjach jak to o czym pisze Marcin Szabelski. (co innego pociąga kobiety w mężczyznach, a co innego mężczyzn w kobietach) Po za tym nie ma w tym żadnego kłamania, Na kłamstwach nic się nie da zbudować na dłuższą metę i o kłamaniu się nic nie dowiecie z tego.

Niektórzy mężczyźni mają naturalnie takie cechy wrodzone, że nie mają trudności z kobietami, a kobiety ich uwielbiają, nawet jeśli są dupkami.  To można wszędzie zauważyć. Marcin pomógł setką mężczyzn rozwinąć w sobie takie własnie cechy i naprawić swój związek, odzyskać kobietę, żonę, czy z potulnego gracza stać się fajnym kolesiem który nic złego nie robi, a ma odwagę spędzać cudowne chwile z różnymi kobietami nie krzywdząc zupełnie nikogo. A ilu facetów znalazło swoje kobiety dzięki temu? Są szczęśliwą parą, a gdyby nie pomoc Adepta Ona by nawet na niego uwagi nie zwróciła. Teraz maja dzieci i tworzą szczęśliwą, zakochana parę, a On jest świadomy swojej męskości dając swojej kobiecie więcej dobra.

Świat oszalał że jest taka wiedza i takie rzeczy się dzieją. Że o tym się pisze i za taką wiedzę się płaci. Może kiedyś było lepiej? Nie zastanawiajmy się. Świat jest jaki jest i patrzmy co się będzie dalej działo z nami ludźmi i naszymi zachowaniami : )

Kontrowersje i zarzuty na bok. Ja będę program z ciekawością oglądał, może i mi się uda w końcu być fajnym gościem, a nie nudnym blogerem i wariatem ;P Po za tym, program jest tak zrobiony że nie ma tam za dużo kontrowersji. Podobne programy już można zobaczyć na samym TVN Style czy też na TLC, ale z udziałem kobiet. : )

PS. Jako ciekawostkę dodam fakt z Rosji. Tam sprawa ma się odwrotnie. Jest dużo kobiet a mniej mężczyzn. Do tego większa część mężczyzn w Rosji to zapijaczone chłopki bez aspiracji i możliwości stworzenia czegokolwiek innego kobiecie niż dziecka i kiepskiego życia. Kobiety tam mają przekichane więc powstają specjalne szkoły uwodzicielek. Kobiety uczą się jak się ubierać, ruszać, zachowywać i rozmawiać by rozkochać w sobie wartościowego faceta, a nie tylko być kolejną kobietą do towarzystwa dla bogatych facetów.

Źródło zdjęć: http://www.newsweek.pl/styl-zycia/mistrzowie-podrywu-program-marcina-szabelskiego-na-tvn-style,artykuly,405986,1.html

Zobacz jeszcze u mnie:
Walentynkowy Paweł Jak znaleźć dziewczynę? [LifeStyle]
Jak być atrakcyjnym i pewnym siebie facetem? Sekretna wiedza!
Cała prawda o uwodzeniu kobiet według poradników
2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. A dziękuję, poprawione. Czekam na moment w którym słownik będzie i takie błędy wyłapywał :P

      Usuń