niedziela, 12 lutego 2017

3 sposoby na skuteczniejszy trening

Abyś ciągle miał rezultaty, by były fantastyczne przyrosty, a flagi same stawały pisze Ci ten artykuł. Trzy małe sztuczki, których wprowadzenie do treningu nie będzie wymagać od Ciebie wiele wysiłku, a sprawi że będziesz rozwijał się dużo szybciej i lepiej.


Bez zbędnego intro jak to mam w zwyczaju lecimy z tematem. Jeśli tego jeszcze nie robiłeś to zacznij, a sam zdziwisz się efektem.

Jak zwiększyć efektywność treningu


1. Każda seria się liczy! 

Prawda jest taka że lepiej zrobić mniej serii, ale walczyć o ostatnie powtórzenie z całych sił. Zamiast 5 serii po 8 powtórzeń jak sobie założyłeś (a ostatnie powtórzenia nie są Twoimi maksami) zrób 3 serie ale tak by każda z nich była walką jak na faceta przystało. Oczywiście mówimy tutaj o treningu z masą ciała. Na siłowni dowalasz ciężaru (pod warunkiem że robisz dobrze, bo łatwiej sobie zrobić krzywdę na siłowni niż trenując kalistenike). Każda seria się liczy, każde powtórzenie ma znaczenie! Nie spędzaj kilku godzin na treningu tygodniowo, zrób możliwie największą pracę w możliwie najkrótszym czasie. Natura odda Ci ten włożony trud pod postacią stalowych mięśni, silnych ścięgien i stawów, a przede wszystkim siłą!

Polecam artykuł u mojego blogowego przyjaciela o seriach do upadku mięśniowego: http://facetwformie.pl/serie-do-upadku-miesniowego-rdzeniem-treningu-silowego/


2. Zaangażuj możliwie najwięcej mięśni do pracy przy każdym ćwiczeniu

To kalistenika, tu pracuje całe ciało! Street Workout i do przodu! Robiąc pompkę nawet, pracują nawet nogi bo muszą utrzymać ciało w linii prostej wraz z brzuchem. Takich zależności w kalistenice jest bardzo dużo. Możesz świadomie zaangażować jeszcze więcej mięśni i sprawić ze trening będzie Ci jeszcze więcej dawał.

Np podciągając się, ściskaj tak drążek jak byś miał go zgnieść i tak kieruj dłonie jak byś chciał go złamać (tak samo możesz zrobić wyciskając sztangę i dzięki temu dostaniesz +10 do siły). Robiąc pompkę wyobraź sobie ze chcesz wbić palce w ziemie. Napinaj zawsze pośladki. Wciągaj lekko brzuch i napieraj na niego, dzięki temu będzie bardziej zaangażowany do pracy a Ty nawet podciągając się będziesz budował jego siłę.

Przy tym punkcie warto dodać coś jeszcze fajnego. Im bardziej ciało masz napięte tym więcej masz siły. Ciało zostało stworzone do pracy jako całość i dlatego nawet gdy napinasz pośladki to masz więcej siły przy podciąganiu.

3. Bądź myślami na treningu

Trening to forma medytacji, tak można to śmiało ująć. Jest czasem w którym celebrujesz posiadany dar od świata jakim jest Twoje ciało i je ulepszasz. Pomińmy jednak ten filozoficzny akcent spod mojej klawiatury i przejdźmy do konkretów.

Gdy wykonujesz dane ćwiczenie to myśl o pracujących w tym momencie mięśniach. Wczuj się w to jak się rozciągają i z powrotem kurczą, wykonując kolejne powtórzenie. Gdy uczysz się figur ze Street Workout to myśl o tym co w danym momencie pracuje. Wzmocnisz połączenie mózg - mięśnie. Nie myśl o pierdołach w trakcie treningu, to jest czas na realizowanie celu. Jedyne o czym wolno Ci myśleć na przerwach to:
- co teraz wykonasz za ćwiczenie
- wizualizacja tego jaki będziesz zajebisty po tym treningu

Jesteś ciekaw roli Twojego umysłu w sporcie? Zapraszam do mojego artykułu pod tym linkiem: http://www.paweltrenuje.pl/2016/01/najwazniejszy-czynnik-decydujacy-o.html

Zastosuj te 3 patenty i sam zobacz. Będzie mi miło jeśli z wnioskami podzielisz się ze mną tutaj w komentarzach, albo na facebooku.

Zobacz jeszcze:
Sport drogą do życiowego sukcesu - Czyli o mentalnym znaczeniu treningu w życiu
Jak zwiększyć ilość powtórzeń vol 1 - Smarowanie gwintów
Najlepsze ćwiczenia na brzuch
3 komentarze:

 1. Świetne porady jak zwiększyć efektywność naszego treningu! Warto się do nich dostosowywyać. Dodatkowo przyda się również motywacja i wytrwałość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny i rzetelnie napisany artykuł. Świetne porady zebrane w jednym miejscu. Z pewnością wykorzystam je w trakcie swojego treneingu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo miło mi to czytać. Niech siła będzie z Tobą :)

   Usuń