wtorek, 16 sierpnia 2016

Jak skutecznie i bez wysiłku nauczyć się czegoś nowego?

Chciałbyś nauczyć się nowego języku? Może jeździsz na deskorolce i chcesz nowego tricku? A co jeśli nie idzie Ci matma w szkole? Jest taki prosty patent na naukę nowych rzeczy. Nie wymaga to dużego wysiłku i możesz zastosować to do wielu dziedzin - nauk ścisłych, naukę gry na instrumencie, aż po sport.


Jak skutecznie i bez wysiłku uczyć się nowych rzeczy?


Postanów sobie że dziennie będziesz poświęcał na coś 15 minut. Siedem razy w tygodniu, 360 dni w roku, codziennie przez 15 minut będziesz coś robić. 15 minut to malutko i w leniwy dzień można to przed snem odbębnić i wsio ;)

Czy te 15 minut to aż tak mało?

W tygodniu wyjdzie 105 minut, w ciągu roku to aż 90 godzin poświęconych na to.

To świetny patent na naukę np nowego języku. Przez 15 minut dziennie jesteś w stanie nauczyć się kilku nowych słówek i przypomnieć sobie te z dnia wczorajszego. W 15 minut dziennie jesteś w stanie nauczyć się nowej piosenki grając na gitarze. Możesz też próbować zrobić planche. Po roku kto wie co osiągniesz.
Ja w ten sposób nauczyłem się wielu rzeczy i co najlepsze, bez problemu miałem czas żeby leniuchować.

Proste prawda? A co jeśli poświecił byś na coś więcej czasu? Oczywiście efekty były by lepsze. Ale chodzi o to że wszyscy mamy jeden problem. Mamy słomiany zapał i brak motywacji po jakimś czasie. Się nie przejmuj bo tak wszyscy mamy ;) Te 15 minut to na tyle niewiele że jesteś się w stanie codziennie przełamać i to zrobić. Usiąść do książki, przerobić filmik z kursem tańca, czy porobić pompki.

Zmiany najlepiej zacząć od malutkich kroczków. Najważniejsze by robić to sumiennie codziennie by w skali Twojego życia dojść do ogromnej sumy czasu poświęconego na coś. Gdybyś na jedną rzecz poświęcał te 15 minut dziennie to po np 20 latach byłbyś w tym ekspertem. Wszystko dzięki systematyczności i sumienności. Wiecie o co chodzi : )

Zobacz jeszcze:
Trening Street Workout pod umiejętności
Dlaczego każda kobieta musi trenować siłowo
Prosty sposób na spełnienie swoich nawet największych marzeńBrak komentarzy:

Prześlij komentarz