wtorek, 15 marca 2016

Kim jesteśmy i jaki jest sens naszego istnienia? Alpha Human Recenzja

Lubie sobie czasem pofilozofować, a dziś zainspirowany książką Mateusza Grzesiaka Alpha Human, chce wam opowiedzieć coś. Kto wie, może takie patrzenie na świat jest prawdziwe i tak naprawdę jest? Jednak moim zdaniem wiara w to, to tylko świetny sposób na osiągniecie szczęścia i zadowolenia z życia. Zainteresowałem Cię? No to zapraszam :3

Wyobraź sobie świat w którym są niezliczone ilości świadomości, czyli świat dusz. Każda taka dusza żyje wiecznie, nie ma początku i końca. My tego nie rozumiemy bo jesteśmy ludźmi i na siłę próbujemy temu nadać jakieś zasady, wymyślamy religie itp zamiast po prostu być tu i teraz.

Ty i ja jesteśmy tymi duszami. Takie dusze wybierają sobie wakacje. Mogą wybrać ziemię.
Rodzą się wtedy, żyją, doświadczaniom wszystkiego i umierają. To tak bardzo krótko i prosto opisałem. Jednak cała frajda dla duszy polega na tym że nie wiemy o tym i dostajemy nasz ludzi umysł. Zanim się uszczypniemy i zdamy sobie z tego sprawę, może minąć wiele czasu, a czasem puki nie nadejdzie śmierć nas nie obudzi, to nawet nie wiemy że byliśmy tylko na wakacjach.

,,Człowiek to nie istota która doświadcza życia duchowego, to istota duchowa która doświadcza życia cielesnego."
- Autor Nieznany

Gdyby przyjąć taki koncept, okazało by się że swoim umysłem mocno się ograniczamy. Ten niesamowity pierwiastek w nas może dać nam wszystko co tylko zapragniemy.

Robimy to co inni i myślimy że tak trzeba bo taki jest los człowieka, a gdy ktoś chce wyjść poza szereg to czuje obawy i każdy na niego krzywo patrzy.

A życie jest po prostu po to by je doświadczać.

Przez ten nasz ludzki umysł powymyślaliśmy sobie różne zasady, że trzeba robić to i tamto, a jak ktoś myśli inaczej, to no niestety, coś z nim nie halo.

Nie oznacza to że możemy robić zło. Intuicyjnie wiemy co jest dobre a co złe. Trzeba oddzielić to co faktycznie jest złe i jest w nas zapisane, a to co wpoiły nam wzorce kulturowe bo one mogą być błędne. Przez kierowanie się tymi wzorcami czujemy się winni gdy tak naprawdę nie zrobiliśmy nic złego.
Ludzka dusza , każda jest dobra. To przez ludzki umysł czasem robimy złe rzeczy bo cała zabawa polega na tym że nie mamy instrukcji obsługi do niego.

Miłość jest wartością wypływając z głębi duszy. Jest niezaprzeczalna i niepodważalna. To energia o którą należy dbać by spełnić się życiowo.

Kierują nami emocje. Nie ma złych emocji ponoć, a to zależy tylko od tego jak je traktujemy. Różne rzeczy się dzieją w życiu i przez swoje przekonania, reagujemy na nie w określony sposób.
Jednak zbyt długie przywiązywanie wagi do tych złych emocji możemy zatruć sobie swoje życie.

Wyobraź sobie że życie i to co Cię spotyka to fabuła filmu. To co Cię spotyka złego to są wątki które mają pozwolić Ci doświadczyć emocji z tej drugiej strony jak smutek i na przykład gniew.

Oglądając film czujesz się czasem smutny i wzruszony, ale fabuła leci dalej. Gdy film się kończy to raz jesteś smutny, raz wesoły, a raz jesteś w podniosłym nastroju. Ale z drugiej strony to chyba tylko film. A co najlepsze to my sami kreujemy co się w nim wydarzy. Są różne sytuacje na które nie mamy wpływu, no ale one są, no cóż. To jak w filmie, gdy dzieje się coś złego to jesteśmy smutni, ale wiemy że to nie koniec, a tylko lekcja dla Ciebie lub też dla drugiego człowieka Twoim kosztem.

Więc pomyślcie, jakaś wyższa świadomość wydała krocie astralnej waluty, a my siedzimy tu przed kompem i marnujemy tą niesamowitą okazje do doświadczania życia. Robimy to co każą nam inni bo tak wypada, zamiast doświadczać życia tak jak chcemy. Co najgorsze, daliśmy sobie wmówić że tak trzeba! Ktoś kto chce doświadczyć czegoś więcej, jest opluwany i wyśmiewany, tylko po to by wrócić do szeregu, albo być za jakiś czas podziwianym.

To ciekawa teoria z książki Alpha Human Mateusza Grzesiaka. Nie ważne czy to prawda czy nie, da się z tego wyciągnąć ogromną mądrość.

Pamiętajcie, że sukces to też, żona/mąż, dzieci, wakacje, samochód, rodzina, zwykły dom. Ty decydujesz co chcesz doświadczać. Możliwe że już masz idealne warunki by być głęboko i trwale szczęśliwym. Ale nie jesteś, bo nie wiesz jeszcze że tłumisz to ludzkimi pragnieniami i bólem chęci osiągnięcia czegoś.

Ludzie czują się szczęśliwi chwilowo. Gdy sobie coś kupią, gdy coś im się uda, gdy osiągną orgazm, gdy zdobędą partnera (nie z samej miłości, ale z szeregu możliwości które to daje), czy gdy im ktoś coś powie dobrego.

Dlaczego?
Bo nami ludźmi kieruje pogoń za przyjemnością i unikanie bólu. Przez to, ciężko być tu i teraz i cieszyć się wciąganym powietrzem na plaży, czy być szczęśliwym idąc na ulicy, gdzie wokoło bród. Hehe, co do ostatniego, jak się cieszyć z takiego miejsca?! Tyle syfu, wkurwionych ludzi zadufanych w sobie, hałas... Odpowiedź - normalnie, cieszyć się z tego że jesteś świadomą istotą i masz możliwość doświadczania życia! Teraz jesteś tu i możesz się cieszyć że i tego doświadczasz, a będąc szczęśliwym, możesz pokierować siebie tak, by tylko rosnąć i umacniać swoje szczęście.


Teraz coś konkretniej o książce Alpha Human Mateusza Grzesiaka
Tak jak czasem śmieszy mnie jego gadka na filmach (wartość super, treść też, po prostu w moim odczuciu tak mówi : P ), to książka mimo kilku podobnych przeczytanych prędzej, otworzyła mi jeszcze bardziej oczy.
Opowiada o tym jak emocje przez nas przepływają i jak my odbieramy zachowania innych ludzi. To w głównej mierze, taka książka o tym jak być szczęśliwym w związku.
Ale każdy coś z tego wyciągnie dla siebie, jako kolejna cegiełkę do swojego JA.

Słowem końca - nie, nikt mi za to nie zapłacił. Pomyślałem że chciałbym się z wami podzielić tą wiedzą i przy okazji polecić tą książkę, bo to ona mnie zainspirowała do napisania tego tekstu.

Książkę możecie kupić tutaj:  Mateusz Grzesiak Alpha Human

Zobacz jeszcze:
Jesteś tym, kim myślisz że jesteś
2 proste sposoby jak radzić sobie z niechcianymi emocjami
Narkotyk który ćpamy wszyscy.

11 komentarzy:

 1. Sama okładka wygląda ciekawie i zachęca do przeczytania. Świetny post!

  Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka trochę nie w moim stylu, ale w sumie zapowiada się całkiem ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam kilka wystąpień Mateusza, chciałabym w końcu przeczytać jakąś jego książkę. Dzięki za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca koncepcja, ale widzę pewną sprzeczność w tym poście. Najpierw krytykujesz siedzenie przed komputerem, bo powinniśmy doświadczać życia, a kilka akapitów niżej piszesz, że to do nas należy decyzja, czego chcemy doświadczać. Skoro więc mamy wolną wolę (a mamy ją bez względu na prawdziwość teorii, którą omawiasz), to dlaczego siedzenie przed komputerem nie uważasz za doświadczanie życia? Jedni chcą podbijać prawdziwy świat, innym wystarczy ten wirtualny i też się będą czuli spełnieni. Coś mi tu pachnie wartościowaniem celów innych ludzi. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawo doświadczać tego co chce, ale ja namawiam do zwiększenia swojego zakresu doświadczania świata :) Ktoś może chcieć się zamknąć w pokoju przed komputerem i będzie tak szczęśliwy, ale ja namawiam do trenowania i odkrywania świata, do pokonywania swoich barier, bo później ktoś taki na pewno powie "to jest super, mogłem prędzej to już robić". :) Mam nadzieje że wyraziłem się jasno, bo pisze w pośpiechu :)

   Usuń
 5. Ciesy mnie to niezmiernie, że kogoś takie tematy interesują :P Sama studiuję filozofię i z takimi tematami często się stykam :D
  Podziwiam za odwagę wyrażenia swojej myśli na ten temat :D
  Muszę znaleźć tą książkę i sama ją przeczytać :D Bo wydaje mi się, że jest taka co tygryski lubią najbardziej :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko zdam matme po wielu latach to ide na filozofię :p książkę polecam :)

   Usuń
 6. Obejrzyj i zastanów się... Naprawdę są tylko dwie alternatywy. Którą wybierzesz ? https://youtu.be/c0BQ0VySF1Y

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurde, to aż 48 minut oglądania :P Mógłbyś w skrócie napisać o co chodzi? Z chęcią poznał bym inne zdanie

   Usuń
 7. Obejrzyj i zastanów się... Naprawdę są tylko dwie alternatywy. Którą wybierzesz ? https://youtu.be/c0BQ0VySF1Y

  OdpowiedzUsuń