poniedziałek, 11 stycznia 2016

2 proste sposoby jak radzić sobie z niechcianymi emocjami

Są w życiu wydarzenia które powodują w nas złe emocje. Nie możemy przez to się na niczym skupić i cierpimy. Emocje czasem wywołują rzeczy, które się nawet jeszcze nie wydarzył.
O to dwa proste sposoby jak je zwalczać, które możesz zacząć stosować od teraz.Najpierw wyjaśnimy czym jest emocja.
Jest to stan silnego poruszenia umysłu który odczuwamy zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Emocje mogą być dobre i złe. Emocja to np złość, podniecenie, radość, euforia, nienawiść, strach itd.
Niestety, przez cechę że emocja silnie oddziałuje na nasz umysł i ciało, czasem uprzykrza nam to znacząco życie. Długofalowo, te złe emocje niszczą wręcz nasze życie i zdrowie, mogą powodować naprawdę poważne konsekwencje.


Jak radzić sobie z emocjami?


Nasz umysł to fenomomen w świecie natury.
,,Niekontrolowany umysł będzie Ci robił głupie kawały. Poddany kontroli, zawsze będzie Twoim sojusznikiem"
- Anthony Robbins
Nie ma sytuacji w której złe emocje był by wskazane. Czasem przez wychowanie i normy społeczne chcemy odczuwać emocje. Na przykład gdy zdarzy się coś strasznego na świecie. Fizycznie jesteśmy już następnego dnia gotowi żyć dalej bez tej emocji. Ale odczuwamy to właśnie przez zaprogramowane w nas schematy myślowe.
To kwestia indywidualna i wybory każdego z nas. Ale w niektórych sytuacjach lepiej mieć czysty umysł.

Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami?
Im silniejsza emocja, tym będzie to wymagać większej wprawy i samokontroli.

1. Skup swoje myśli na czymś innym. To brzmi tak banalnie, jednak każdy wie że to nie takie proste. Jak uczynić to prostsze? Po pierwsze musisz wybrać jakąś konkretną, bardzo miłą scenę z Twojej wyobraźni. Następnie spróbuj to sobie przybliżyć oczami wyobraźni. Skup się na kolorach, dźwiękach i uczuciu które Ci wtedy towarzyszyły. Staraj się te doznania jeszcze spotęgować.
Dodatkowo, zanim zaczniesz to robić, zrób coś głupiego i nieoczekiwanego. Np zacznij klaskać w dłonie i powiedz "hahaha ale jaja". W ten sposób, podsuniesz swojemu umysłowi coś czego się zupełnie nie spodziewał i "zresetujesz go", następnie będzie Ci łatwiej swój umysł na czymś innym skupić.

2. Zmień swoją postawę ciała. Nie wiem czy wiecie, ale mimika i postawa naszego ciała wpływa na to jak się czujemy. Jeśli chodzisz zgarbiony i patrzysz w ziemie, to będziesz mało pewny siebie, jednak gdy chwile pochodzisz wyprostowany i będziesz patrzał przed siebie, to Twój umysł automatycznie zacznie się czuć pewniej i będzie bardziej zadowolony.
Jeśli chodzi o smutek. Wyraz twarzy masz wtedy smutny. Spróbuj się uśmiechać tak jak byś był szczęśliwy. Załóż maskę uśmiechu na siłę i zobacz co po chwili poczujesz. Zacznij machać nogami leżąc i rób cokolwiek innego, co robisz gdy czujesz się zadowolony. Po chwili Twój umysł włączy Ci inną emocje. To tak jak byś zmienił sobie płytę. Ćwicz swoja mimikę gdy jesteś szczęśliwy, albo odczuwasz jaką kolwiek inną pożądaną emocje. Zapamiętaj to co robisz przed lustrem. Później możesz to wykorzystać do lepszego porozumienia się ze swoim mózgiem.


To tylko dwie metody. U mnie sprawdzają się świetnie. Jest tego dużo dużo więcej. To są metody które działają krótko. Jeżeli masz jakiś problem który w Twojej głowie powraca bez sensu cały czas, a Ty wiesz że nie ma sensu się tym katować, a mimo wszystko Twój umysł to robi, to jeszcze nie koniec świata. Prawdopodobnie wpadłeś w nawyk i Twój umysł wytworzył bardzo niepożądaną ścieżkę w Twoim umyśle i myśli że Ty chcesz tego. To działa na zasadzie przyjemności nawet. Jak z nałogami. Jeżeli chcesz się tego pozbyć, to powtarzaj to co Ci wyżej podałem, za każdym razem gdy znowu zaczniesz o tym myśleć. Wytworzysz w ten sposób nowy nawyk i pozbędziesz się tego złego, destrukcyjnego nawyku z głowy. Bywa ze problem jest poważniejszy. Ale to rzeka tematów któe będę tutaj realizował.


Jeżeli te dwie metody to dla Ciebie za mało. To śledź mojego bloga i napisz mi o tym w komentarzu.
Możesz też sam sięgnąć do wiedzy z książek. polecam dwie w tym temacie.
NLP dla bystrzaków
Obudź w sobie olbrzyma
Obie są tak napisane, że każdy człowiek to zrozumie, a zawierają ogromną wiedzę.

Co jeszcze może Cię zaciekawić na moim blogu?
Potęga Podświadomości #1 Wstęp do tematu
Potęga Podświadomości #2 Jak wykorzystać to w praktyce?
Narkotyk który ćpamy wszyscy.


Pamiętaj, nie ma sensu czuć złych emocji. W żadnej sytuacji. To jak z muzyką. Jak jest lipa to zmień płytę.
4 komentarze:

 1. Lubię takie wpisy :) Uściski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie tego więcej w przyszłości : ) Gdy nam źle przez emocje czasem, to i treningu nie da się zrobić. To ważny temat.
   Dziękuje ^^ Pozdrawiam !

   Usuń
 2. Genialny blog! Poprawiłeś mój stan i będę czerpać wiedzę i praktykować. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty mój również poprawiłeś tym komentarzem! Pozdrawiam :)

   Usuń