niedziela, 4 października 2015

Recenzja GoPro Hero

Dziś chce wam opowiedzieć o swojej kamerze sportowej którą kupiłem w celu nagrywania Freedivingu w moim wykonaniu. Przedstawiam GoPro Hero !
Otóż, w lipcu kupiłem sobie GoPro Hero z myślą o dokumentowaniu w postaci filmów mojej drogi od zera do freedivera, lecz zły los pokrzyżował mi plany. Kamera została zalana. Prawdopodobnie była wadliwa i poprzez przyciski przedarła się woda w trakcie zwykłej zabawy nad zatoką z znajomymi. Poczuła ciśnienie na 2 m mniej więcej, więc daleko do 40m które powinna wytrzymać jak deklaruje producent. Na szczęście niedawno odebrałem nową z serwisu. Musiałem czekać cały miesiąc na odbiór kamery, ale to nic, najważniejsze że obyło się bez żadnych kłopotów i wszystko było w porządku finalnie. Nie obrażał bym się na firmę, każdemu może się zdarzyć wyprodukować coś wadliwego. To przecież jest budowane w chińskich fabrykach. Ja niestety miałem tego pecha. Ale to nic!Kamera jest zintegrowana z obudową i nie da się jej wyciągnąć. Otwierają się tylko tylne drzwiczki, a w zestawie mamy drugie typu skeleton.
Nagrywa w rozdzielczości do 1080p i 720p, warto dodać że jest funkcja nagrywania SuperView oferująca możliwość złapania bardzo szerokiej perspektywy. Funkcja jest dostępna przy nagrywaniu z rozdzielczością 720p. Sam nagrywam tylko w tym trybie i wygląda to świetnie.
Niestety kamera jest pozbawiona wyświetlacza LCD żeby zaoszczędzić baterię i to jej chyba jedyny mały minus.Z przodu znajduje się mały wyświetlacz bardzo prostym interfejsem. Na kamerze znajdują się tylko dwa przyciski co w połączeniu z interfejsem sprawia że posługiwanie się nią jest bardzo proste i intuicyjne. Ja poradziłem sobie bez instrukcji.
Kamera obsługuje karty pamieć do 32GB. Gdyby ktoś nie wiedział, to dodam że warto kupić lepszą jakościowo kartę co wpłynie pozytywnie na wydajność kamery.
W zestawie znajduje się kamera, tylne drzwiczki na wymianę typu skeleton, krótki kabel USB, element montażowy do powierzchni płaskich, wyoblony samoprzylepny element montażowy do kasku no i eleganckie pudełko które na myśl o tym że to GoPro ucieszy każdego! Ah, no i dwie naklejki.
 Po więcej technicznych niuansów zapraszam na stronę producenta: http://www.gohero.pl/GoPro-Hero .
Ja jestem z niej bardzo zadowolony. Kamera towarzyszyła mi już kilka razy podczas uprawiania freedivingu i część tych materiałów możecie obejrzeć u mnie na youtube: Mój kanał na YouTube
Polecam wam również świetną recenzje którą popełnił mój znajomy:

I mój pierwszy film nagrany GoPro Hero zaraz po otwarciu:

Użytkowanie GoPro Hero 
To tyczy się również innych kamer sportowych. Przed otwarciem, umyjcie ją po użyciu dokładnie i dajcie jej spokojnie wyschnąć. Uważajcie przed zamknięciem żeby nie było żadnego brudu na uszczelce bo to możne spowodować jej rozszczelnienie. Ja zawsze przed zamknięciem przejadę małym palcem po uprzednim zwilżeniu go językiem (zwilżeniem palca ;P ).Kamerę możesz kupić w Media Markt tak jak ja to zrobiłem GoPro Hero
Do swojego GoPro wybrałem monopod Hama bo jest z tworzywa i nadaje się do nurkowania Monopod HAMA 4278 Selfie 50


Jeżeli masz jakieś pytania, albo chciałbyś coś dodać to zapraszam do komentarzy.Pozdrawiam!


2 komentarze:

  1. Fajnym zamiennikiem dla osób poszukujących innych kamerek niż gopro może być sjcam. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I chyba się na sj zdecyduję. Po 2 latach rozlała mi się bateria (była poprawnie używana i przechowywana) w GOPRO. Reklamacja już przeminęła i mam teraz bezużyteczną kamerę.

      Usuń